Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért úgymond társadalmi...

Miért úgymond társadalmi elvárás még mindig az,hogy egy nő szüljön gyermeket?

Figyelt kérdés
40 év felett vagyok és nekem nincs,nem egészségügyi akadálya volt,hanem így alakult az életem,3 kapcsolatom is volt,de mindig szétváltunk amikor már úgy babatervezés időszakában voltunk,egyik nem is akart.Annyira zavar amikor rokonságban,vagy bárhol megkérdezik azt ,hogy "gyermek még nincs"?
2022. márc. 18. 10:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/153 anonim ***** válasza:
63%
Mert még mindig nagy a sötétség a fejekben.
2022. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/153 anonim ***** válasza:
87%

"A legnagyobb dolog, a legnagyobb öröm".

Mondd ezt annak, aki veri a gyereket, vagy molesztálja, aki lelkileg nem alkalmas arra, vagy egyszerűen NEM AKAR GYEREKET.

Annak is a legnagyobb öröm lenne, és muszáj?

Saját véleményed ne jelentsd már ki ilyen egyöntetűen, ami neked az örömöd, másnak lehet, hogy az életét teszi tönkre és legnagyobb bánat az életben.

2022. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/153 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel bántani valakit elég nagy taplóság. De tény, hogy ha nem vagy színésznő vagy híresség, akkor megszólnak, sokak fejében még mindig ez a legnagyobb érték, főleg itt M.o-n, ahol a csapból is a család folyik. Nyugat-Európában lesz.rják, hogy kinek mi van, ha 40 évesen tanulsz, az sem szúr senkinek szemet.
2022. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/153 anonim ***** válasza:
6%

De jó hogy gyerekes témában megint gyetektelenek osztják az észt.

Én voltam gyerektelen és gyerekes is. Amíg nincs, el se tudjátok képzelni, milyen ez. Milyen jó.

És a korábbi összes gond, baj, öröm, elfoglaltság stb hirtelen nevetségesnek tűnik.

Ezért van az, amikor előadják, hogy nekik nem kell gyerek, ők utazgatnak, szórakoznak, állatot tartanak, akkor a szülők csak mosolyognak magukban - a tapintatlanabb nem csak magában- hogy aha, oké.

2022. márc. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/153 Metionin ***** válasza:
95%
24. Nem mindenkinek jó. Van, akinek egy gyerek egyszerűen tönkretenné az életét. Nem mindenkinek éri meg. Anyám is bevallotta, hogy amíg nem volt gyereke, el se tudta képzelni, hogy milyen az. Hogy milyen rossz. Szerintem nem ő az egyetlen, aki ha újra dönthetne, nem szülne csak ezt szégyen bevallani.
2022. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/153 anonim ***** válasza:
93%

Istenem, de buta vagy, utolsó.

Ugyanígy mosolygok magamban amikor az utazásom tervezem, a mellettem levő ősanya meg +20 kilóval, fáradtan, kiakadva próbálja a gyereket csitítani, az meg a bolt közepén vágja magát a földhöz, hisztiből.

Én is csak magamban mosolygok, mert ugye erre azt beszólni, hogy nalátod hogy mégsem olyan k.va nagy áldás a gyerek, mégsem lenne illendő.

2022. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/153 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi, 24esre válaszoltam, nem látam, hogy közben írtak!
2022. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/153 anonim ***** válasza:
100%

facebook: I regret having children oldal.


Ők sem mosolyognak.

2022. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/153 anonim ***** válasza:
94%

#24 Te, aki gyerekesként gyerektelenekre legyintgetsz.Honnan tudod, hogy kinek miért nincs gyereke.Honnan tudod, hogy esetleg nem meddő-e, hogy szeretne, de anyagilag nincs olyan helyzetben, vagy csak megfelelő partnert nem talált a családalapításhoz? Nyilván nem fog neked idegenként senki kitárulkozni, főleg, ha még érzik is, hogy lenézed őket.


Emellett vannak akiknek tényleg NEM VALÓ a családalapítás, a gyerekvállalás.Jobb is, ha ezek az emberek ezt maguktól, gyerektelenül belátják.

Arról nem beszélsz persze, hogy hány gyerek szenvedi el a szülei alkalmatlanságát, akiknek sosem lett volna szabad gyereket vállalni, mégis megtették.


Mielőtt elítélsz másokat jusson eszedbe ez.Nem látsz bele mások életébe, te meg sem bíróság sem Isten nem vagy, hogy ezt kívülállóként kéretlenül megítéld.

2022. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/153 anonim ***** válasza:
96%

Azt kimondani, hogy a gyerek a legnagyobb öröm, annyira sötét és egyszerű, egybites világnézetre vall, hogy azt elmondani sem tudom.

És nem azért, mert én utálom a gyerekeket, hanem mert ennyire beszűkült a világnézete, hogy elképzelni sem tud más nézőpontokat. Valaki máshogy él, mást szeret,más céljai vannak, szerinted MINDENKINEK a gyerek a megoldás, a boldogság, az egyetlen öröm?

2022. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!