Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értesem meg a barátnőmm...

Hogyan értesem meg a barátnőmmel, családommal, hogy nekem az is munka amit ők szórakozásnak vélnek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek előre is sorry. :)


Programozóként dolgozok, egy jó barátommal közös vállalkozásunkban, ezért itthon dolgozok, mert csak tárgyalni kell eljárni, ez eddig még akár tökéletes is lenne. De ilyenkor jön a család, hogy én semmit nem csinálok, egésznap csak fetrengek jobbról balra. Ez kivált kép a barátnőmnek a mániája, mert ő lát ugye a legtöbbet itthon. Nem telik el úgy hét, hogy ne kapnám, meg hogy lusta vagyok, és nem csinálok, itthon semmit mikor egésznap itthon vagyok.(Ez valóban így van, egyedül főzni szoktam, mert az megnyugtat, és tudok közben gondolkozni. Takarítani jár hozzánk az utcából egy idősebb hölgy, ő szokott főzni is néha) Na és a problémám a következő, hogy valóban sokszor van olyan, hogy kívülről nem csinálok semmit, üllők a székemben vagy a kanapén, és gondolkozok, azon, hogy mit miképpen lehetne megoldani legjobban-leggyorsabban. Egy-egy új megrendelésnél van, hogy napok telnek el így, hogy nem ülök a gép ellőt. Ellenben a megrendeléssel kész vagyok 1-2 napnyi kódolással. De ezért én mindig csak annyit kapok, hogy neki mennyire szar az, hogy ő napi 8 órát ül bent az irodában, és hogy őt baszogatja mindenki én meg itthon ülök és bámulom a tévét, fórumokat, cikkeket olvasok. De ugyan ezt megkapom a szüleimtől, rokonaimtól, hogy én nem csinálok semmit, meg mindig csak a gép ellőt üllők és az nem munka. ( Még a szüleimtől el is tűröm a dolgot, mert ők már 60 év felet vannak és nekik még más a munka, mint nekem hogy ülök egy visual studio felet. ) Valóbban ennyire semmire kellő lennék, hogy semmit nem csinálok, semmire nem vagyok jó? Hogyan lehetne megérttetni a családdal, hogy az hogy én nem egy irodába ülők, ha nem otthon a kanapén attól ugyanúgy dolgozok, napi 8-10 órát?(Azt alá írom hogy kényelmesebbek a körülmények, mint egy irodában, nincsen főnök aki hisztizzen, nincsenek kollégák akik idegesítsenek, helyette vannak problémás megrendelők, rövid határidők. )


2010. szept. 14. 02:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

sztem mond meg nekik, hogy ők is kereshetnének maguknak olyan munkát, amit otthonról, kényelmesen tudnak csinálni.

a mai világban van több olyan munka, amit otthonról lehet csinálni, és az ötleteléshez meg nem kell számítógép előtt ülni.


meg miért lenne nekik az jó, ha te is bejárnál valahova?

a kedvükért gondolom csak nem fogsz ártani magadnak...


ha van fizetésed, az azt jelenti, hogy dolgozol.

2010. szept. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz dolgod lesz. A férjem ugyancsak független programozóként itthon dolgozik, én a vendéglátásban, és bevallom eleinte rettentően rossz érzés volt, hogy a tízórányi talpalás után még nekem kell bevásárolni, főzni, mosogatni, szóval mindent, holott Ő "otthon ült". Akkor fogtam csak fel, hogy milyen igazságtalanul bántottam, amikor két év után közölte, hogy annyi pénz van a számláján, hogy vehetünk egy lakást. (addig a szüleimnél laktunk) Azt akarom ezzel mondani, hogy ha "leteszel valamit az asztalra", úgy értem, hogy megmutatod, hogy annyit keresel, amennyit úgymond "rendes" munkával nem lehetne, akkor majd nem fognak boszogatni az állítólagos semmittevésed miatt. Mondjuk a barátnőd viselkedése nem logikus, ha bejárónőd van, akkor neki nem kell megszakadnia a házimunkával. Mondd meg neki, hogy eljön még az az idő, amikor nagyon fogja szégyellni magát, megbánja mindazt, amiket most a fejedhez vág, ezt tapasztalatból mondom...
2010. szept. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
csak 1 szó: irigyek
2010. szept. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Mond meg nekik, hogy ez is munka, ha nem, akkor miért van tőle pénzed?
2010. szept. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%

Én megértem a családodat. Az én családomban és a baráti körömben több magasan kvalifikált programozó van, rengeteget dolgoznak, de többnyire a gép előtt. Általában speciális szemüvegben, mert hosszú távon csak így bírják állandóan a gép előtt. A kanapén "fetrengve" dolgozni, gondolkodni stb.nem szoktak. Nekem erről a te kis sztoridról a klasszikus keleti mese jut eszembe: a Vaddisznófej varázsló:))

De ha ennyien (családod, barátaid stb.) mind lustának tartanak, nincs egy kis valóság alapja? Én szivesen meghallgatnám a másik felet is, bár igazság szerint ez a te magánügyed.

2010. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Meg tudlak érteni!

Ezt én is megkaptam nemegyszer!

Az én munkám is szellemi volt, az volt a dolgom, hogy minél több újítást nyújtsak be (friss diplomásként 20-25 évvel ezelőtt). De a többi munkás szemében csak lógós, naplopó (egyesek szemében még spicli és besúgó is) voltam! De arról már kevesen tudtak, akik tudták, nem hitték, hogy a főnök havi egy újítást, racionalizációt követelt meg! Ha valaki 2 hónapig nem "teljesített", az "repült"!

2010. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Én meg weblapokat csinálok itthon. Az is dettó olyan mint a tiéd. Nekem is határidős munkák vannak. Általában éjjel-nappal nyomom a gép előtt úgy, hogy a szemem is kifolyik néha már.


A barátom bejár munkahelyre, de úgy hogy délig szenved itthon, 10-11 óra közt dühöng hogy neki milyen szar hogy be kell menni, és mérges rám, hogy nekem meg milyen jó.

Aztán du 5-re hazajön, és hulla fáradt, hogy ő mennyit dolgozott és mennyire éhes. Akkor ki kell szolgálnom (kaja és üdcsi) hogy boldog legyen.


Aztán elkezd játszani gépen, filmeket nézni, csetelni. Közben a ruháit a kajás tányérokat, poharakat és a chipszes zacskókat, üdítősüvegeket, cigit, meg mindent amihez nyúl, azt szanaszét dobálja a lakásban.


Később elindulok összeszedni a szemetet utána, a ruháit bedobom a mosógépbe, majd másnap reggel jön a hiszti, hogy a tiszta ruháját is kimostam és nincs mit felvennie, vagy épp a koszos ruháját nem mostam ki véletlenül.

És hogy képzelem, hogy nem vagyok gondolatolvasó :)


Most épp beteg vagyok, de ő elvárja hogy nyomjak be egy lázcsillapítót, aztán mászkáljak neki ha kell valami a boltból. Viszont ő nem megy le akkor sem ha én itt döglök meg.


Látod hülye ős is, de én nem csinálok ügyet ebből.

Mondjon amit akar, hisztizzen, egyik fülemen be, a másikon ki :)


Én kikapcsolódásként munka közben elég sokszor írogatok a gyakorikérdésekre hülyeségeket, erre barátom beszól, hogy gyk függő vagyok és azonnal hagyjam abba :)


És ha nekem valaki beszól hogy nem dolgozok, akkor én tudom magamról hogy de igen és téma lezárva.

A másik dolog, meg hogy senkinek sem kötelező együtt élnie velem. Ha valami nem tetszik, el lehet menni :)


Nekem is van sok hülye megrendelőm, majdnem mind problémás, mindenkinek minden azonnal kell, egyik sem akar várni a másikra, ezért néha baromi sok a munkám, hogy úgy nézek ki sokszor mint egy zombi, néha meg előfordul, hogy semmi sincs, vagy csak kevés, és olyankor lógatom a lábam és élvezem a pihenést :)

2010. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Valami babramunka közben könnyebb elmélkedni.
2010. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Egy kérdés van mindössze: ezzel mennyit keresel?

Mert ha alig, akkor érthető, hogy az a véleményük, hogy menjél szépen dolgozni.

Viszont ha jól keresel (pl. informatikusok átlagbére lazán megvan), akkor nem értem a problémát.

2010. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

inkább örülnének, hogy nem egy idegbeteg emberrel kell együtt élniük, beszélgetniük.


a barátom is infós, sajnos az irodában néha annyira felb...szák az agyát, hogy néha már sajnálom. kapott VPN-t, dolgozhatna itthonról is, de azt meg nem néznék jó szemmel.

2010. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!