Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értesem meg a barátnőmm...

Hogyan értesem meg a barátnőmmel, családommal, hogy nekem az is munka amit ők szórakozásnak vélnek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek előre is sorry. :)


Programozóként dolgozok, egy jó barátommal közös vállalkozásunkban, ezért itthon dolgozok, mert csak tárgyalni kell eljárni, ez eddig még akár tökéletes is lenne. De ilyenkor jön a család, hogy én semmit nem csinálok, egésznap csak fetrengek jobbról balra. Ez kivált kép a barátnőmnek a mániája, mert ő lát ugye a legtöbbet itthon. Nem telik el úgy hét, hogy ne kapnám, meg hogy lusta vagyok, és nem csinálok, itthon semmit mikor egésznap itthon vagyok.(Ez valóban így van, egyedül főzni szoktam, mert az megnyugtat, és tudok közben gondolkozni. Takarítani jár hozzánk az utcából egy idősebb hölgy, ő szokott főzni is néha) Na és a problémám a következő, hogy valóban sokszor van olyan, hogy kívülről nem csinálok semmit, üllők a székemben vagy a kanapén, és gondolkozok, azon, hogy mit miképpen lehetne megoldani legjobban-leggyorsabban. Egy-egy új megrendelésnél van, hogy napok telnek el így, hogy nem ülök a gép ellőt. Ellenben a megrendeléssel kész vagyok 1-2 napnyi kódolással. De ezért én mindig csak annyit kapok, hogy neki mennyire szar az, hogy ő napi 8 órát ül bent az irodában, és hogy őt baszogatja mindenki én meg itthon ülök és bámulom a tévét, fórumokat, cikkeket olvasok. De ugyan ezt megkapom a szüleimtől, rokonaimtól, hogy én nem csinálok semmit, meg mindig csak a gép ellőt üllők és az nem munka. ( Még a szüleimtől el is tűröm a dolgot, mert ők már 60 év felet vannak és nekik még más a munka, mint nekem hogy ülök egy visual studio felet. ) Valóbban ennyire semmire kellő lennék, hogy semmit nem csinálok, semmire nem vagyok jó? Hogyan lehetne megérttetni a családdal, hogy az hogy én nem egy irodába ülők, ha nem otthon a kanapén attól ugyanúgy dolgozok, napi 8-10 órát?(Azt alá írom hogy kényelmesebbek a körülmények, mint egy irodában, nincsen főnök aki hisztizzen, nincsenek kollégák akik idegesítsenek, helyette vannak problémás megrendelők, rövid határidők. )


2010. szept. 14. 02:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az volt a kérdésed, hogy hogyan értessed meg a barátnőddel, családoddal, hogy Te más életet élsz, mint ők. Úgy gondolom, hogy a barátnőd, ha veled van, fogadja el, hogy így élsz, és emiatt ne piszkáljon. Főleg, hogy a takarítónő elvégzi a munkát, és ahogy olvasom, úgy tűnik, nem laktok még együtt, így igazán nem az ő dolga, hogy utánad pakoljon, takarítson. A család meg mindig magyaráz valamiért, ez nem tetszik, az nem tetszik, velük már nem fogod tudni megértetni, hogy mi a helyzet. Max. annyit tehetsz, hogy megnyugtatod őket, hogy a számláidat ki tudod fizetni, akár őket is tudod támogatni, nincs semmi gond.

És még valami: én baromira örülnék, ha a barátom függetlenebb lenne munka terén. Ehhez kell az igazi kreativitás, és én is egyéni vállalkozóként tervezem a közeljövőmet. Szerintem nagyon gáz, hogy a barátnőd emiatt patáliázik, főleg, hogy úgy tűnik, irigységből. Neki ha a fizetésedet mutogatod, azzal sem fogsz semmit elérni, mert akkor meg azt fogja mondani, hogy milyen gáz, hogy ő "tisztességes munkával" kevesebbet keres. De azt mondhatod neki, hogy ha neki nem tetszik a munkája, ő is csinálhatja másképp. A lehetőség adott, mindig.

2010. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek, én is programozó vagyok, bár nem otthon, hanem egy cégnél dolgozom. Persze vannak maszek melók is, de az ilyesmire már nem nagyon van energiám. Érvelj azzal, hogy ha tényleg olyan lusta lennél / nem dolgoznál, akkor hogy keresnél ilyen jól?


Egyébként meg elég nagy taplóság a rokonaid / párod részéről ez a fajta lekezelés. Az én barátnőm sohasem mondott ilyesmit, szerencsére.

2010. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ha mindezért kapsz pénzt, tehát van látszatja annak, mait csinálsz, nincsen semmi gáz.

Bocs, de a barátnődre is lehetne ennyi erővel azt mondani, hogy lusta, mer én is irodában dolgoztam, mellette főztem a férjemnek, hogy a munkahelyén legyen mit ennie, takarítottam a lakást, és elláttam a két gyereket.

Tehát, viszonyítás kérdése.

2010. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Odatoppansz eléjük, és ezt így elmondod, amit ide leírtál. Aztán pedzegetni kezded, hogy figyel, amikor otthon ültem a TV előtt és csak "néztem ki a fejemből" egy tök jó ötletem támadt. És elkezded vázolni azt.

Ez alapján én már leszűrném, hogy gondolkodsz és nem csak henyélsz.

21/L

2010. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!