Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értesem meg a barátnőmm...

Hogyan értesem meg a barátnőmmel, családommal, hogy nekem az is munka amit ők szórakozásnak vélnek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek előre is sorry. :)


Programozóként dolgozok, egy jó barátommal közös vállalkozásunkban, ezért itthon dolgozok, mert csak tárgyalni kell eljárni, ez eddig még akár tökéletes is lenne. De ilyenkor jön a család, hogy én semmit nem csinálok, egésznap csak fetrengek jobbról balra. Ez kivált kép a barátnőmnek a mániája, mert ő lát ugye a legtöbbet itthon. Nem telik el úgy hét, hogy ne kapnám, meg hogy lusta vagyok, és nem csinálok, itthon semmit mikor egésznap itthon vagyok.(Ez valóban így van, egyedül főzni szoktam, mert az megnyugtat, és tudok közben gondolkozni. Takarítani jár hozzánk az utcából egy idősebb hölgy, ő szokott főzni is néha) Na és a problémám a következő, hogy valóban sokszor van olyan, hogy kívülről nem csinálok semmit, üllők a székemben vagy a kanapén, és gondolkozok, azon, hogy mit miképpen lehetne megoldani legjobban-leggyorsabban. Egy-egy új megrendelésnél van, hogy napok telnek el így, hogy nem ülök a gép ellőt. Ellenben a megrendeléssel kész vagyok 1-2 napnyi kódolással. De ezért én mindig csak annyit kapok, hogy neki mennyire szar az, hogy ő napi 8 órát ül bent az irodában, és hogy őt baszogatja mindenki én meg itthon ülök és bámulom a tévét, fórumokat, cikkeket olvasok. De ugyan ezt megkapom a szüleimtől, rokonaimtól, hogy én nem csinálok semmit, meg mindig csak a gép ellőt üllők és az nem munka. ( Még a szüleimtől el is tűröm a dolgot, mert ők már 60 év felet vannak és nekik még más a munka, mint nekem hogy ülök egy visual studio felet. ) Valóbban ennyire semmire kellő lennék, hogy semmit nem csinálok, semmire nem vagyok jó? Hogyan lehetne megérttetni a családdal, hogy az hogy én nem egy irodába ülők, ha nem otthon a kanapén attól ugyanúgy dolgozok, napi 8-10 órát?(Azt alá írom hogy kényelmesebbek a körülmények, mint egy irodában, nincsen főnök aki hisztizzen, nincsenek kollégák akik idegesítsenek, helyette vannak problémás megrendelők, rövid határidők. )


2010. szept. 14. 02:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, az, hogy te jól választottál hivatást, mások meg nem, nem a te felelősséged. A szüleidnek nem volt erre még lehetősége, örüljenek, hogy neked már igen. A barátnődet nem értem, ennek a munkarendnek van jó meg rossz oldala is. Pl. magadnak beosztani az időt sokkal nehezebb, mint 8 órát ledolgozni és aztán nem foglalkozni vele. Te nem szabhatod meg, hogy 8-tól 4-ig támadjanak jó ötleteid és dolgozd is ki azokat.

Igaza van annak a szintén otthon dolgozó hozzászólónak, hogy nem kötelező veled élni, ha nem tudja a párod ezt elviselni, akkor pá! Nem verseny ez, s nem is arról szól, hogy azért vagyunk egy pár, hogy neked is ugyanolyan rossz legyen, mint nekem. Az is megeshet, hogy ha most jól csinálod, akkor lehet, hogy 5 év múlva neki már nem kell eljárnia sehova sem dolgozni...

2010. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Többen kérdeztéttek hogy menyit kerresek, erre nem írnék konkréttumot. Elgé annyi hogy a barátnőm kerestének sokszorosát.


Lustaságra, de valóban az vagyok kicsit :) Ezért is jár hozzánk más takaritani és nem én teszem, vagy a zasszony.


Írátok, hogy van ismerős aki egésznap a gépellőt ül, és hogy biztos bennem van, a hiba hogy nem teszem. Microvezérlőkre fejlesztünk szoftvereket többnyire teljesen egyedi igényekre és kis szériás termékekre. Itt nagyon sokszor van hogy egy-egy olyan problémát kell megoldani ami nem általános porgramozói kérdés ilyenkor hiába üllök a gép ellőt és kalapálok rajta hogy ha 100x nem megfelelő kodót írok. Nekem az a modszerem hogy előbb elméletben kitallálom, hogy pontosan mit szeretnék és hogyan ezt megbeszélem a kollegával hogy szerinte is életképes-e. Ha igen akkor néhánynapnyi aktiv munkával elkészítem a programot és a demoboardot.


Írigység, én is erre gondolok, csak ez meg nem kapcsolat hogy azért haragszok mert a másiknak nem ugyan olyan szar mint nekem.


Érdekes modon én sose problémázzok azzon hogy du 4:30 itthon van és utána semmi dolga én meg van hogy este 11kor állok neki valaminek mikor eszembe jut valami.

2010. szept. 14. 13:33
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják erre ezt, mert a pasik tényleg nem veszik ki részüket a munkából. Pl. mosogatás, takarítás, bevásárlás...stb.

Érdekes az otthonülő programozó hölgynek miért kellett még az ücsörgésen kívűl is dolgoznia otthon???

2010. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

"Érdekes az otthonülő programozó hölgynek miért kellett még az ücsörgésen kívűl is dolgoznia otthon???"


2 lehetőség van szerintem:

1 nem zavarja a dolog, megszokta nem akkar tenni ellene(ezt nem hinném)

2 Fél meg mondani az embernek, hogy győkér módon viselkedik.


Am. pedig nálunk sem az aszony takrít, főz mint már többször írtam. Takarítani a szomszéd hölgy szokott, fözni is néha ő illetve én. Mosogatni meg a gép. Valóban köcsög módon legtöbbször benthagyom a gépbe és van hogy napi 8 óra munka után neki kell kipakolja am mosogatógépet. Mosni hetente 1x hétvégén szokttunk, itt is rá hárul a rettentő feladat hogy ki illetve berkaja gépből ez egy héten van hogy 1 órát is felöl.

2010. szept. 14. 14:46
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati különbség nincs a te munkád, és a barátnőd munkája között: te is székben ülsz, és számítógéppel dolgozol, és ő is. Ha mondjuk ő pl. mentős lenne, akkor lehet, hogy igaza volna.

Viszont így nem.

2010. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes modon én sose problémázzok azzon hogy du 4:30 itthon van és utána semmi dolga én meg van hogy este 11kor állok neki valaminek mikor eszembe jut valami."

ja , én pl. tegnap fél négykor épp dolgoztam (azokat a fáljokat küldtem emilen, amiket készítettem, és míg töltődött föl, addig ide írogattam).

meg van olyan munkatársam is, akinek be kell járnia, és ő is mondta, hogy gyakran este jön rá az ihlet, de neki nem engedik meg, hogy otthonról dolgozzon, pedig hatékonyabban tudna dolgozni otthon, mert kb 2-4 ig nem nagyon szokott ötlete lenni, csak utána)

2010. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A párom programozó és itthon dolgozik. De ettől én nem hiszem, hogy nem dolgozik. Sőt. Van mikor este tízkor úgy kell elhajtani hogy na most pihenni kell, gyerünk. De ha nem hinném el neki hogy halálra melózza magát, akkor vak lennék. Néha csak ül a kanapén és annyira gondterhelt, mert elakadt valamiben és hétvégén is csak ezen jár az agya. Szóval ő nem 8 órában melózik hanem 24/7-ben. Most legyek rá féltékeny vagy dühös mert azt csinálja, amit imád csinálni? Ráadásul én négykor felállok hogy sziasztok és vége a melómnak. Neki ilyen nincs. Ha egy probléma aggasztja amíg meg nem oldja addig azon kattog akár hetekig is. Szerintem ne rágódj azon, hogy te rossz ember vagy. A programozók többsége otthon dolgozik ez van.
2010. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szinten "zenesz".

Csaladtol, ugymint anyamtol sem turom, hogy le-lustazzon, ugyanis nem vele elek, tehat semmi koze hozza, hogy en rakom-e be a mosogepbe a zoknimat vagy a takaritono. Ahogy ahhoz sincs koze, hogy takaritonom van. Neki is van, en fizetem neki, hetente egyszer takarit nala, mert nem akarja tobbszor, hetente ketszer nalam. Tehat anyamnak is csend.

A baratnomnek pedig ha nem tetszik, akkor elmehet. Ha tetszik neki, akkor 1. tanulja meg o is (intelligens, okos, erzeke is lenne hozza, de az anyjaek matematikatanart akartak) szoval tanulja meg o is es akkor egyutt dolgozhatunk, mert munka az lenne 2. ha tetszik - foleg a keresetem -, akkor ertelemszeruen elfogadja es nem ugat ostobasagokat.

Az pedig, hogy BARKI masnak mi a velemenye, az allatira nem erdekel - mindenki tanulhat tizenhet-tizennyolc even at es folyamatosan utana is, mert ebben a szakmaban nem lehet "nem kell tovabb tanulnom", mint mondjuk egy matektanarnak, vagy egy titkarnonek az adatbevitelt, szoval lehet tanulni es utanam csinalni - ejjel 11-kor, meg hajnali haromkor felebredve, meg karacsony masnapjan es hasonlok.

Topikindito, miert gondolod, hogy foglalkoznod kellene azzal, hogy ki mit gondol rolad...???

2010. szept. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Értem a helyzetet és a problémátokat is. Egyértelmű, hogy a Te munkád alkotói, így nem húzható rá semmiféle séma. A napirended nem kiszámítható, a terhelés mértéke teljesen változó és ha épp nem csinálsz semmit, akkor is "csinálsz valamit", pl épp regenerálódsz, kikapcsolódsz, hogy később újult erővel, tiszta aggyal neki tudj látni a probléma megoldásának, vagy épp töprengsz egy feladaton. A környezetedre ez az egész kihat, hiszen ahhoz, hogy Te így élhess, "élvezhesd" az alkotói szabadságot, mindig kell valaki, aki a hétköznapi életedet igazgatja helyetted, szükséges egy stabil háttér, aki tehermentesít a napi teendőktől. Ez bizony nem túl hálás feladat és nem is mindenki szereti. A barátnőd azt érezheti, hogy az életetekből neki jutott a szárazabb, unalmasabb, monotonabb élet, neki kell a hétköznapi feladatokat is vállalnia, Te viszont szárnyalhatsz. Ez valóban konfliktus forrás lehet, ha nem beszélitek meg, hogy ki mit vállal ebben a párkapcsolatban azért, hogy a másik is jól érezhesse magát. Te pl a sokszorosát keresed, mint a párod. Ha ennek Ő is élvezi az előnyeit, akkor talán könnyebben elfogadja, hogy más téren meg ő teljesít többet. Neked olyan társ való, aki kiegészít Téged, aki vállalja, hogy biztosítja neked a stabil hátteret a munkádhoz, de ha a barátnőd ezt nem szeretné vállalni, akkor mindig is viták lesznek körülöttetek.
2010. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
40%

* ez egy héten van hogy 1 órát is felöl


és olyan baromi nehéz lenne minden második héten átvállalni? és minden második alkalommal kipakolni a mosogatógépet? nem hiszem...

2010. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!