Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereket betegen passzolják...

A gyereket betegen passzolják le, hogyan beszélnétek ezt meg?

Figyelt kérdés

A párom gyereke, heti 4 napot van velünk, 3 délutánt meg az anyukánál.

Decemberben betegen ideadta a gyereket, Mi a párommal 2 hét állomány+10nap karanténban voltunk ezután, lázzal, egy poharat nem tudtunk megemelni.

A keresetünkön ez nagyon meglátszott...

Most ismét lázas beteg a gyerek és megint ide akarja vágni. A páromnak sem tetszik, csak Ő tart a volt asszonnyal való vitától.

Az anyuka élettársa otthon van állományban jelenleg, de nem hajlandó vigyázni rá.

Mennyire lenne gáz, ha Én elmennék erre a hétvégére anyumhoz pl. Mert nem szeretnék újabb két hetet itthon feküdni, miután újra elkaptam a bacit?


2022. márc. 31. 09:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne egy hétvégére menj hanem dobd el a pasit.
2022. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne gáz, nem a te gyereked. Nem vagy köteles te is vigyázni rá. Oldja meg az apja
2022. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
42%
Micsoda anyák vannak, betegen nem ápolja otthon hanem lepasszolja. Mond meg, majd fogadjátok ha meg gyógyult, addig az anyja mellett a helye.Mond meg, hogy sajnos hamar elkaptok ezt-azt, nem tudtok táppénzre menni mert kirugnak a munkahelyről.
2022. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
90%
Nem lenne gáz és a te helyzeted teljesen érthető. Ugyanakkor simán elkaphatod majd a párodtól, ha visszamész. Viszont ha a kapcsolattartás időpontja akkorra esik, amikor beteg a gyerek, az pech. Miért anyukának és a párjának kéne mindig a beteg gyerekkel otthon lennie, apuka meg élvezné az egészségeset? Sajnos ha a gyerek beteg, mindkét szülőnek ki kell vennie a részét belőle. Ehhez semmi köze nincs az anyuka új párjának, semmilyen kötelessége nincs neki otthon gondoznia más beteg gyerekét, nem is értem ez hogy jön ide.
2022. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
87%

3


Már bocs, de miért lenne az anyja mellett betegen a gyerek helye? Ő biztos nagyon élvezi, hogy neki az ápolás és a betegség marad a gyerekkel közösen töltött idő... ahogy látom kb. fele-fele arányban van mindkét szülőnél a gyermek, akkor ápolják is fele-fele arányban, ahogy a kapcsolattartás ideje esik. Biztos anyuka keresetén is meglátszik, ha kiesik 2 hétre a munkából, nemcsak a kérdezőékén.

2022. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, a férjednek ugyanannyira gyereke. Ha anyuka esik ki a munkából, az nem gáz, neki lehet?


Természetesen, nyugodtan elmehetsz anyádhoz, neked ugyanúgy nem kötelességed rá felügyelni, mint anyuka élettársának.


De a párodnak igen, mert az ő gyereke is. Ez nem úgy megy, hogy csak akkor kell rá vigyázni, ha épp nincs semmi.

2022. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy anyuka élettársa nem neveli a gyereket? Vagy öt csak eltartjak mint Toldi a rudat?
2022. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
90%
7-es, anyuka élettársának nem kell nevelnie más gyerekét, a kérdés szempontjàból tök mindegy, mit csinál.
2022. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim ***** válasza:
91%

7


Anyuka élettársának pont annyi köze van a gyerekhez, mint a kérdezőnek: semmi. Ő nem köteles a gyereket otthon ápolni, a kérdező meg mehet az anyjához. A szülők feladata a gyerekük ápolása. Pont ugyanannyira az apának, mint az anyának.

2022. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 anonim ***** válasza:
41%

Egyrészt a párodnak kéne határozottnak lennie. Mert most te vagy a szűk családja, a ti érdekeiteket szem előtt tartva döntést hozni. Kéne.. Mert így nem a te, ti érdekeiteket helyezi előtérbe.


Másrészt szerintem ha elmész, az pont olyan, minthogy ő nem mond nemet a gyerekre, és viszi. Te is megteheted, hogy nemet mondasz. Cserben hagyjátok egymást. Rosszul hangozhat, de valahol meg kell húzni a határt.


Páromnak néha jön a tinikorú testvére egy hétvégére. Szeretem, de fárasztó, mert hiába máskor munkamegosztás, olyankor valamiért csak én főzök, mosogatok, programot szervezek itthonra is, meg kültérre is. Én beszélgetek a tesójával, mert ha nem, mindkettő csak elvonul a hálóba mobilozni. Ha nem találok ki programot mindketten ülnek és mobiloznak. Aztán persze megy a miért nem mentünk sehova mindkettőjük részéről.

Legutóbb mondtam, hogy én nem vagyok társasági formámban, úgyhogy jöjjön nyugodtan, de párom tervezzen csak kettőjükkel. Én meg tőlük függetlenül csinálom amit szeretnék. Nem hívta...


Vondd le a következtetést.


Az nagyon jó, ha társak vagytok, és olyan dolgokban is egymás mellett állok, amikben nem kötelező. De ha nincs meg az egyensúly ebben, csak romlik a kapcsolatotok hosszú távon. Nem kell mindig mindent bevállalni.

2022. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!