Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebb férfi generációban...

Az idősebb férfi generációban tényleg ennyi az életképtelen?

Figyelt kérdés

Pl elvárják,hogy a nő főzzön rájuk.Vegyen nekik ruhaneműt,pl zokni,alsónadrág.Ha munkába mennek készítse össze a holmijukat.


Apám szerint a legtöbb munkatársának a felesége ezeket megcsinálja.


Nyugtassatok meg,hogy ez nem így van!?


2022. márc. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
43%

"Én 30-as vagyok.

A szüleim 60 körüliek.

Nem tudom elképzelni,hogy az én osztálytársaim így élhetnek"


Ha akarnak, miért ne élhetnének így? Nem szegényes kicsit a fantáziád?


Egyébként meg tényleg az a helyzet, hogy régen többen voltak, akik így akartak élni, mint ma. De tekintve, hogy folyamatosan változik minden, nem olyan nagyon furcsa ez, nem?

2022. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
34%

Nem. A legtöbbje el tudja látni magát.


"Apám korosztályának (60+) teljesen természetes, hogy a feleség főz"

Szerintem ezt így ne jelentsd ki. A rokonságunkban a 70 feletti férfiak is nagyobb részt tudnak főzni és szoktak is.

2022. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
94%
Minden korosztályban vannak ilyenek. Az idősebbek között többen, a fiatalabbak között kevesebben, de ugyanúgy vannak. Majd szép lassan kikopik ez a felfogás. Még egy pár generáció kell hozzá.
2022. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
22%

"Ha munkába mennek készítse össze a holmijukat."


Bocs, de ez azért már röhejes :D Ilyen a világon nincs. Ezt csak te találtad ki. Vagy kevered a gyerekükkel.

2022. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
75%

#22

Mit ne jelentsek ki?

Értelmezd, amit leírtam!


Roppant ritka a 60 feletti korosztályban, hogy a pasi főz rendszeresen, életvitelszerűen, családra.


Az nem tekinthető főzésnek, hogy van 3 étel, amit szeret és tud csinálni (pörköltek, halászlé, lecsó és hasonlók) és "buli" neki ezt időnként előadni. (miközben a tevékenysége után komplett konyhafelújítás szükséges, mert úszik minden).

2022. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
91%
24, anyám naponta készítette ki a szendvicset, palack innivalót, ruhát, munkacuccokat apámnak, mi olyan hihetetlen ebben? Vannak ilyen életképtelen emberek.
2022. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig így volt, de most fordult a kocka. Most a szüleimnél (68 évesek) szinte mindent apám csinál. Ő megy vásárolni, ő takarít, ő porszívózik, ő mosogat és többnyire ő főz. Anyámnak sajnos mozgásszervi betegsége van, nehezen mozog és nem tud sokáig állni. Egyedül a mosást és a mosogatógép megpakolását nem hagyja apámra.
2022. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés, neveltetés, családi hagyomány ill. a patriarchális szemlélet mérséklődésének kérdése. Amíg az asszony alacsonyabb képzettségű, alacsonyabb fizetésű, esetleg "csak" eltartott háztartásbeli volt, addig ez mint családi minta hagyományozódott. Én már 76 vagyok, de engem soha nem kezelt így a feleségem, igaz, én többet értettem a háztartási tevékenységekhez már összeházasodásunk idején is, mint a feleségem. Ő az elmúlt 50 évben tanult meg főzni és háztartási munkát végezni, mert otthon a családjában mereven visszautasította, hogy besegítsen bármibe a szüleinek. A fiunk húszas évei elején önálló lakásba költözött és önálló lett minden tekintetben.
2022. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
12%

Az én pàrom nem idös 31 éves de ö is elvàrja ezeket. Sokszor a zoknit rà kell adni.

33N

2022. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

"Ha akarnak, miért ne élhetnének így? Nem szegényes kicsit a fantáziád?"


Nem tudom,én már felső tagozatos koromban magamnak készítettem az uzsonnát.

Nekem nagyon lelombozó lenne,ha az élettársammal "szülő-gyerek" szintű kapcsolatban kellene élni,mert megrekedt a gyerek státuszban.


Anyám sokszor mondta,hogy nem 3 gyereke van,hanem 4,apámat is beleszámolva.

2022. márc. 31. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!