Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebb férfi generációban...

Az idősebb férfi generációban tényleg ennyi az életképtelen?

Figyelt kérdés

Pl elvárják,hogy a nő főzzön rájuk.Vegyen nekik ruhaneműt,pl zokni,alsónadrág.Ha munkába mennek készítse össze a holmijukat.


Apám szerint a legtöbb munkatársának a felesége ezeket megcsinálja.


Nyugtassatok meg,hogy ez nem így van!?


2022. márc. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
29%
A másik fél pedig megcsinálja az első szóra... ez két emberen áll mindig.
2022. márc. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
87%

Férjem ezeket meg tudja csinálni.viszont beszélgetem már olyan kollégával aki elmondta hogy ő semmi ilyet nem csinál.

Sajnos vannak ilyen férfiak.

2022. ápr. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
19%

"Férjem ezeket meg tudja csinálni.viszont beszélgetem már olyan kollégával aki elmondta hogy ő semmi ilyet nem csinál."

Az, hogy valaki valamit meg tud csinálni, még nem jelenti azt, hogy meg is csinálja. Az pedig, hogy nem csinálja, nem jelenti azt, hogy nem is tudná megcsinálni, ha akarná.

A kérdező is csak feltételezi, hogy aki nem csinálja, hanem mástól várja el, az nem is tudna megcsinálni bizonyos dolgokat, pedig nagyon nem így van.

2022. ápr. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
73%

Nekem mindkét papám özvegy.

Egyiknél mamám rosszul főzött, édességet nem sütött, mert "eleget sütögettem én neked a sorkatonaságban", halála óta, ha megkíván valamit, keres egy receptet és kuktában megfőzi.

Másik papám helyett mamám főzött a legtöbbször, de papa mindig a sarkában volt, "mindent jobban tudott"-de csak saját maga szerint-minden kajába kötelező volt extra zsírt és sonka cafatokat tenni. Húslevest, pacalt, rizst, pörköltet, kolbászt, tojást, pataki tálas húsokat tud készíteni.

Mindketten egyedül vezetik a háztartásukat.

Apa mirelit kaját, melegszendvicset, grillhúst és kolbászt készít. Néha mosogat meg ruhákat mos magára, söpörni szokott.

Ruhát sose kellett előkészíteni nekik előre, nem 5 évesek, ruhákat viszont apáról tudom, hogy sokszor anya vette neki, mert "igazi férfi módjára" utál shoppingolni.

2022. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%
Szuleimnel - apám már nem el- megvolt a munka elosztas. Anyám sütött, főzött, takarított. Apám intézte a menessel járó dolgokat, boltba, postára stb. járt. A kertet művelte /nagy falusi kert, állatokat o etette/. Mikor egyszer anyám kórházba került mindent meg tudott csinálni. Takarítás, mosás. Meleg ételt nyilván egyszerubbeket. Aztán mikor O meghalt anyám aki mindig "bentis" volt simán megcsinálta amit addig nem. Nem olyan bonyolult dolgok ezek. Recept után meg szerintem bárki tud főzni aki akar.
2022. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom 30 éves, de sosem okozott problémát köztünk a házimunka. Munkamegosztás van az első perctől kezdve, természetesen jött, szerencsére az anyukája őt nem nevelte életképtelennek. Mindent meg tud (és meg is csinál) csinálni. Azért a háztartás vezetése nem igényel elképesztő IQ magasságokat.

Az ő apukája egy melegszendvicset képes kb elkészíteni, bár hosszú hosszú évek óta nincsenek is együtt a feleségével, aki egy nagyon modern, kemény nő. Apuka rendeli a kaját, de sztem a takarítást ő csinálja, mert az anyukája (vele él) már nagyon idős.

Az én apukáméknál is sajnos a régi szemlélet uralkodik, bár ő nagyon szeret főzni, és rendszeresen ő csinálja a kaját, kiszolgálni nem kell, mosogatógépet tudja kezelni. A kinti munkákat ő csinálja, de anyukám csinál minden mást, takarítás, bevásárlás, szervezkedés stb.

2022. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!