Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül lakom a kisfiammal és...

Egyedül lakom a kisfiammal és 1 héttel ezelőtt betörtek. Hogyan tudnám túltenni magamat ezen?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt betörtek amikor nem voltunk itthon.külföldre mentünk,anyuék hívtak hogy betörtek hozzám(riasztóval felszerelt a ház,és hivták anyut,ő meg engem hogy mi történt).ajtót berugták..nappalit felforgatták,hálószobát szét túrták.laptopom elvitték,egyik táskám pár okirattal.pénzt kerestek ezek,hiszen semmlyen értékesebb müszaki cikket nem vittek el.jelek szerint ismerte a járást a házban az illető...

azóta nem tudok aludni,félek nagyon.most lett biztonságizár is csináltatva,kamerák,és vettem egy kutyát.félek aludni,nehogy betörjenek ismét.éjjeelre is beriasztom a házat,de kimondhatatlanul megviselt ez az egész.a tudat hogy bent járt idegen a házamban,felturta a személyes holmimat,szét dobált mindent és meglopott..rosszul vagyok ettől.és akkor még ugye félek is,nem tudok aludni,csak ha kivilágosodik:(.hogyan tegyen tul magam ezen?azt hittem könyebb lesz,de nem.


2010. szept. 15. 00:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

A kuvasznak én sem örülnék a gyerek mellett. Ezt a fajtát éppen gyerek mellé nemigen javasolják, nem családi kutya. Gyorsan érdeklődj utána szakembereknél, és a gyereket soha ne hagyd a kutyával felügyelet nélkül.


A betöréssel kapcsolatban szóról szóra az én érzéseimet írtad le. Hozzánk is akkor jöttek be, amikor külföldre utaztunk, az ablakot dobták be egy hatalmas kővel és utána száttúrták mindenünket. Ők is pénzt kerestek, de aztán elvitték az ékszereimet, néhány értékes porelánt, és azt a videokamerát a hozzátartozó összes filmmel (külön dobozban, de a kamera mellett tároltuk a filmeket), amin a kisfiam volt megörökítve születésétől kezdve. Majdnem beleőrültem. A hálószobában kiborogatott ruhásszekrény, fehérneműs fiókok fogadtak, az ágyunkon koszos cipőnyomok. Borzasztó nehéz volt feldolgoznom, hogy idegenek tapogatták végig a legintimebb ruháinkat is és szó szerint jártak az ágyunkban.

Mi is hatalmas takarításba kezdtünk, minden szekrényt, fiókot ki- és lemostunk kívül-belül, az összes ruhát kimostuk, kitisztíttattuk. A férjem még ki is festette a hálószobát, hogy a falon se maradjon nyomuk a szemeteknek (a falak is össze voltak tapperolva). Ez nagyon sokat segített, hogy végre megnyugodjunk és kitakarítsuk a házunkból az idegenek nyomait, emlékét.


Azóta a földszinti ablakokon programozható motoros redőnyök vannak, és szerte a házban időzítőkapcsolókat raktunk fel. Így, ha elutazunk, a redőnyők akkor is felmennek reggel és lezárnak este, plsuz az emeleten (ahol csak függönyök vannak, adott időközönként itt-ott felkapcsolódnak a lámpák. Ezen kívül sokat segít, ha szólsz valamelyik megbízható szomszédnak, hogy figyelje a házat, amíg nyaralsz. Egy kertkapukulcs, plusz baj esetére lezárt borítékban egy házkulcs a riasztó kódjával amiket a szomszédodnak odaadsz az utazás idejére, sok bajt megelőzhet. Neked is ezt javaslom.

2010. szept. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Amit az eddigiek leirtak, az jó ötlet (takaritás, erösebb biztonsági intézkedéseke), de ezen kivül feltétlen keress egý jó pszichológust, aki segit feldolgozni ezt a traumát, különben akár életed végéig is ennek hatása alatt leszel.
2010. szept. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen a riasztótok. Nekem az a bajom a "néma" riasztókkal (amik csak a központban jeleznek), hogy nem ijednek meg tőle egyből. Jó tudom az az előnye, hogy amíg pakolnak, addig kiér mondjuk az örző-védő cég. De akkor is. Az utcánkba is betörtek, és csak az ajtóig jutottak, mert elkezdett vinnyogni a riasztó, és megijedtek. Tehát érdemes olyat rakatni, ha nem olyan van. Önvédelmi fegyvert én tartanék otthon. Nálunk is van! Pl. gázpiszoly, gázspray, vipera. Lehet, hogy nevetni fogsz, de nekünk otthon a hálóban van egy vipera nekem, és egy baseball ütő a férjemnek! Továbbá mi (még nincs riasztó, most lesz) szereltettünk az nyílászárókra ezeket a sima egyszerű nyitásjelzőket. Eléggé hangosak, és észre sem lehet venni kívülről, hogy fel van szerelve. Egy butább betörő hiheti, hogy riasztó, és elszalad. Csak jó minőségűt kell venni, mert a vacak akkor is beriaszt, ha nem nyílik az ajtó.

Kutyailag csak saját tapasztalat, de nekünk kuvaszunk volt, amikor kicsi voltam, és soha nem bántott. De még csak rám sem morgott, viszont pl. anyura, ha mondjuk felvett, akkor igen. Hozzám lett szoktatva. Jó, egyedül soha nem hagytak vele. Viszont remek házörző volt. Egyszer betörőt is fogott. Képes volt a drágám átugrani úgy egy kb. 150-es drótkerítést, hogy felhasította a hasát, de akkor is leszedte a motorról a menekülő betörőt. Még szerencse, hogy apu időben odaért, mert szétszedte volna. De attó függetlenül, hogy morgott arra, aki felém mondjuk hirtelen mozdulatott tett, soha senkit nem bántott a családból!

2010. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem betörő nem megy kétszer ugyan oda,de ha otthon vagy akkor is vannak akik bemenne.De ha valami ismerős,az mégrosszabb,mert így bárkire gyanakodhatsz.Kolléganőmhöz úgy törtek be,h. valszeg a párjának a volt felesége intézte,mert kulcsal mentek be akkor maikor ők nyaraltak.Szóval tuti ismerős és csak a volt feleség tudta lemásoltatni a kulcsokat(a lakás a volt férjéé) és ő tudhatta h. nem lesznek otthon.Szinte semmit nem vittek el pedig az ékszerek is látható helyen voltak,csak pár apróságot,na meg teljesen felforgatták a lakást.Hozzánk egyszer csak akertig tudtak bejönni,mert van kutyánk(németjuhász),közvetlen a bejárati ajtónál van a kutyaház és ketreccel körbe van kerítva,de így se mertek bejönni,mert eléggé ugatós ha idegen jön hozzánk.Én ébredtem fel és nagyon megijedtem,de felkapcsoltam a villanyt és már el is szaladtak.Szerintem a németjuhász jobb mint a kuvasz,de vele vigyázni kell,mert sunyi.Rám is szokott néha morogni ha olyanja van,de a fő gazdájára hallgat(apu)
2010. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Hú, nagyon sajnállak:(

Valószínű hogy már nem fognak visszamenni többet, meg ha mégis biztosan akkor, mikor nem vagytok otthon, hisz úgy kisebb a lebukás veszélye.

Viszont a kutyát cseréld le valami családcentrikus kutyára! Még egy doberman is biztonságosabb gyerek mellett. Nekünk volt, mikor kicsi voltam, elválaszthatatlanok voltunk, ugyanakkor remek hátörző!

A kuvasz ugyan házörzőnek jó, de széttép ha épp olyanja van. Mamáméknak volt, és egy idő után bekattant, és még a mamámékat is meg akarta harapni!!! Ment a háztól! Kérlek nagyon gondold át ezt! Nem lehet benne megbízni:(

2010. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjjelre be tudsz riasztani, az a riasztó egy nagy szar. Mozgásérzékelős kell, az meg a legkisebb mozgásra riasztana, tehát nem moccanhatnátok meg a lakásban.

Egy ideig hagyd égve a villanyt, ahol nem vagy éppen, vagy vegyél kütyüt, ami kapcsolgat egy lámpát, hogy azt higgyék, fent vagy/otthon vagy.

Ha még így sem érzed jól magad, tényleg pszichológus kell.

2010. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha éjjelre be tudsz riasztani, az a riasztó egy nagy szar."


Mi is be szoktunk éjszaka riasztani. Kétkörös riasztórendszerünk van, házon kívüli és házon belüli móddal. Ha elmegyünk itthonról, akkor a mozgásérzékelők is be vannak élesítve mindenhol, éjszakára meg a bejárati ajtón és az ablakokon van nyitás- és üvegtörés-érzékelő. Külső-belső sziréna és távfelügyelet van hozzá. Az ilyen kiépített rendszert azért szarnak nem nevezném.

2010. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
Hozzánk kétszer törtek be egymás után úgyhogy erről ennyit! Pedig elég lepusztult a házunk kívülről... A kutyáról... Nekem olyan fontos a kutyám hogy nem hagynám kint noha gondolkozás nélkül támad ha kell, mert INKÁBB RABOLJANAK KI MINT HOGY NEKI BAJA ESSEN. Kár ha te nem így érzed de te dolgod. Azért az fontos hogy ne egy riasztónak tekintsd ami hasznos hanem élőlénynek aki családtag! Nevelni kell és foglalkozni vele, akkor nem fog bántani senkit. Ajánlott kutyaiskolába is vinni. Ott segítenek nevelni és ha az megy akkor még őrző-védőre is vihetnéd amivel megtanul vigyázni mert azért elég kevés kutya tudja megvédeni a gazdáját csak úgy mert olyan fajta...
2010. szept. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nappal törtek be hozzánk szóval nem csak sötétben. És ha valaki komolyan gondolja, akkor bármilyen kutyát el tud tenni láb alól. Azért erre gondolj.
2010. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kaukázusi juhász kell neked. Az teljesen családbarát, a gyerekeket kimondottan szereti, viszont az idegent szétszedi, ha a területére próbál menni.
2010. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!