Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül lakom a kisfiammal és...

Egyedül lakom a kisfiammal és 1 héttel ezelőtt betörtek. Hogyan tudnám túltenni magamat ezen?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt betörtek amikor nem voltunk itthon.külföldre mentünk,anyuék hívtak hogy betörtek hozzám(riasztóval felszerelt a ház,és hivták anyut,ő meg engem hogy mi történt).ajtót berugták..nappalit felforgatták,hálószobát szét túrták.laptopom elvitték,egyik táskám pár okirattal.pénzt kerestek ezek,hiszen semmlyen értékesebb müszaki cikket nem vittek el.jelek szerint ismerte a járást a házban az illető...

azóta nem tudok aludni,félek nagyon.most lett biztonságizár is csináltatva,kamerák,és vettem egy kutyát.félek aludni,nehogy betörjenek ismét.éjjeelre is beriasztom a házat,de kimondhatatlanul megviselt ez az egész.a tudat hogy bent járt idegen a házamban,felturta a személyes holmimat,szét dobált mindent és meglopott..rosszul vagyok ettől.és akkor még ugye félek is,nem tudok aludni,csak ha kivilágosodik:(.hogyan tegyen tul magam ezen?azt hittem könyebb lesz,de nem.


2010. szept. 15. 00:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Butaság volt ilyen hirtelen házőrző kutyát venned, főleg kuvaszt!! gyerek mellé nem való, nagyon vad! Rottweiler lett volna alkalmas, a gazdáit sose bántaná és nagyon gyerekcentrikus, viszont jajj az idegeneknek! apukáméknak is rotija van, minket imád, de ha valaki betörne azt miszlikre szaggatná az biztos.
2010. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Tökéletessen megértelek, velem is hasonló történt kb. 2 hete. Én is kettesben lakom a lányommal egy családi házban és kutya is van, bár elég kis termetű, aki jelzett ugyan a szomszédnak, de ő nem gondolt semmi rosszra. Nálunk az ablakot törték be és minden kisebb méretű műszaki cikket, aranyat, órákat elvittek. Iszonyúan kiborultam én is. Azóta teljesen paranoiás lettem. Az összes redöny le van húzva éjjel nappal, olyan a házunk mint egy barlang.

Szomorú, hogy ilyenek csak úgy megtörténhetnek, a rendörség meg tehetetlen.

A riasztó csak akkor hatékony ha távfelügyelettel vagy szerződésben és azok azonnal kijönnek riasztás esetén. A kutya max egy kezdőt tántorít el, hiszen most már vannak olyan hangfrekvenciát kibocsátó eszközök amit az ember nem hall, de a kutyák rettegnek tőle.

Szóval én maximálisan a távfelügyeletes mozgás érzékelős riasztót javasolnám.

Bár itt elgondolkozom, hogy nem e pont a riasztó forgalmazó és/ vagy a távfelügyeletesek profit növekedése van e a betörések hátterében?

2011. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Kuvasz helyett német/dán dog kellett volna, biztos nem mennének be többet.
2012. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!