Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit engednétek meg egy 17...

Mit engednétek meg egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Elengednétek bulizni?És ha igen havonta hányszor?

Megengednétek neki,hogy délutánonként hetente 2-3-szor találkozzon a barátjával és csak 18-19 óra körül érjen haza?

Szeretnék véleményeket olvasni,hogy melyik családban hogyan van ez,kíváncsi vagyok rá,hogy az én szüleim hasonlóképpen gondolkodnak-e mint a többi szülő.


2008. dec. 17. 20:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Engem nem izgat, ha lepontoznak...
2008. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, persze, csak mind a kérdésre válaszoltunk tudtommal, és mind a saját szemszögünkből, ki szülőként ki gyerekként, ahogy megéli, megélte, attól, hogy valakinek nem tetszik, ahogy más másképp csinálja vagy csinálná, még a másik is a kérdésre válaszol, és nem biztos, hogy az a válasz rossz. Na mindegy, vannak még rosszindulatú emberek.
2008. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell velük foglalkozni. Aki lepontoz, pont ő nem tud ehhez a témához érdemlegeset fűzni.
2008. dec. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem sem sokat engedtek 17 évesen.Suli után haza,hétvégén otthon.No buli,még nyáron sem.Pasi lehetett,de azt tudjam le a lyukasóráimban,és értse meg,hogy a szüleim őskövületek.


Azóta már 4-5 év eltelt,van egy lányom nekem is.Sokat gondolkodtam már ezen,h mi lesz,de szerintem én nem fogom ilyen rövid pórázon tartani,nem volt jó.Persze addig még eltelik 17év,és ki tudja mi lesz akkor,de jelen pillanatban úgy érzem,h én többet fogok megengedni neki,mint amit nekem engedtek.Nem sokkal,tehát nincs ilyen itt-ott alvás,de azért többet mint nekem engedtek.

2008. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%
Én most vagyok 23. 17 évesen gyakorlatilag azt csináltam amit akartam, hozzá kell tennem, hogy nem voltak nagy igényeim. Buliba jártam kb: 2-3 hetente, de ha akartam volna, akkor péntek-szombaton ott ülhettem volna. Volt egy barátom és akármikor-akármeddig találkozhattunk, de nem aludhattam nála.
2008. dec. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nyáron lesz 17 a lányom. Nagyon féltem. Pláne amik történnek mostanában. :( Próbálok engedékeny lenni, de vannak szabályok, amiket be kell tartani. Pl. hétközben nincs csavargás, mert tanulni kell. Hazajön a suliból 3 körül és utánna már nem mehet sehova, ez alol a csütörtöki nap a kivétel, mert akkor angolra jár és mehet elöbb, illetve jöhet késöbb. Ez azért alakult igy, mert mikor kimehetett hétközben is, akkor pillanatok alatt letudta a tanulást és azt mondta, hogy nincs már semmi lecke, romlottak a jegyei. Ezért behoztuk azt, hogy hétközben nem megy sehova, igy nem kell összecsapnia a leckét. Hétvégén, ha van buli elmehet, eddig mentem érte, de most van barátja és ha hazakiséri, akkor nem megyek. Nem minden hétvégén megy discoba,arra még ráér, de kint maradhat 10-11-12-ig.Ja és nem hagyhatja el a várost, mert a másik rémálmom a discobaleset. (kicsit para vagyok? :) )
2008. dec. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van már gyerekem, igaz, még nem 17 éves. De azt le tudom írni, hogy engem hogyan neveltek (szerintem igen jó, normális felnőtt ember lett belőlem). Nekem 17 évesen már nem igazán tiltottak semmit, mindaddig, amíg a suliban rendesen tanultam, nem lógtam, normális jegyeim voltak.

17 évesen ha másnap suli volt, akkor 9-re kellett hazamennem, ez volt az átlagos hazaérési időpont, de ha külön elkéretőztem, akkor előfordult, hogy 10-re. Na most, nálunk ez úgy volt, hogy én suli után mindig hazamentem egyből, tanultam, stb., és csak utána indultam el otthonról. Olyankor haverokkal voltam, vagy a barátommal. Ha másnap nem volt suli, akkor vagy akkor mentem haza, amikor akartam, vagy barátomnál aludtam. Végülis tényleg oda mentem, ahová akartam, a lényeg az volt, hogy a szüleim tudják, hogy vagyok, és mikorra érek haza. Ja, és késni tilos volt. Akármilyen időpontban megállapodhattunk, de késni sose késhettem.

De olyan nem volt, hogy hetente hányszor találkozhattam a barátommal, mert a szüleim ezt úgy kezelték, hogy az én dolgom, kivel találkozom a szabadidőmben, mi általában amúgy is úgy találkoztunk, hogy először kettesben voltunk, aztán mentünk haverokkal, volt egy klub-szerűség, igazából kocsma, de nem inni jártunk oda, csupa fiatal járt oda, olyan zene volt, amit mi szerettünk, jó társaság, stb. Szóval mi kb. ezt csináltuk.

Bulizni akkor mehettem szintén, ha nem volt másnap iskola. Na persze ez nem csak ezen múlott, ez pénz kérdése is volt. Az viszont nem kaptam mindig, ha éppen olyanom volt. Volt zsebpénzem, ha azt bulira akartam költeni, megtehettem, ezen felül anyám max. egyszer vagy kétszer kisegített ha valahová nagyon el akartam menni, de nem túl nagy összeggel, csak a belépő árát adta oda. Ha még ezen felül is akartam menni valahová, akkor úgy tudtam menni, hogy a barátom kedves volt és kifizette a belépőmet. De nem volt kikötve, hogy hányszor mehetek.

17 évesen nálunk ez már nem volt téma, engem 15 éves korom óta elengedtek, igaz, akkor még jöttek értem, és nem is volt korlátlan kimenőm, de engem nem fogtak túl szigorúan. Aztán mégis lediplomáztam, férjhez mentem, gyerekem lett, szóval én normális ember lettem, és nem is érzem úgy, hogy kihagytam volna valamit az életemből, sőt, nagyon szívesen emlékszem vissza arra az időszakra, amikor még azt csináltam ami jól esett. Rengeteg barátot szereztem akkoriban, akikre mind a mai napig számíthatok.

2008. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi, hogy én a városból is kimehettem, de persze szólni kellett. Igaz, nálunk nem volt sikk autózni, mi nem diszkósok voltunk :) Mi csak koncertekre jártunk, vonattal. Illetve a pasim zenész volt, velük sokszor mentem mindenfelé turnébusszal, de ott volt sofőr, nem volt ott ittas vezetés.
2008. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Én màr 17 évesen azt csinàltam amit akartam,akàr disco,akàr baràt,akàr csavargàs,baràtnöknél alvàs,

DE:mosni ,,fözni,takaritani magamra kellett,egyedül kellett albérletet fennt tartanom,egyedül kellett papirokat intéznem,és ha a làbamrol leestem se volt ott egy kutya sem a közelbe...

Nos nagyon nem tetszett ez igy,szoval én a gyermekemnek ezt engedem meg:

Havi egyszer disco,vagy egyszer baràtnönél aludhat(természetesen megkel bizonyosodnom hogy ott alszik)

Smink,ruha,piercing megengedve,de ne extrém feltünöen.

Iskola utàn 1-2 ora csavargàs nem gond,de utàna haza,lecke,vagy segitsen be a hàzimunkàba,és utàna ujra elmehet 1-2 oràra,de csak azzal a feltétellel,ha tudom,kivel,mikor,hovà,és telefonon elérhetö legyen.

Ha nagyon szerelmes,és nagyon komolynak tünik a kapcsolata,akkor inkàbb a bràtja aludjon nàlunk hetente egyszer,vagy jöjjön nàlunk heti 2-3 alkalommal délutànra eleinte,aztàn ha màr legalàbb egy éve együtt vannak,akkor mehet a làny is nàla.

2008. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
83%
08.25 vagyok. 10.58-as nálunk is valahogy úgy van, ahogy Téged neveltek, egyedül a hétköznapi elmenetel ami különbözik, bár megbeszélés alapján, ha nincs másnapra sok lecke én is elengedem. Na meg pénteken is mehet. És a pontosság nálunk is nagyon fontos. De a lányom be is tart mindent rendesen. Viszont a városból nem mehet ki, ehhez szigorúan tartom magam. A múltkor 25 km-re egy faluban volt buli és menni szerettek volna a barátaival, úgy hogy ott is alszanak az egyik srác nagymamájánál, úgy mehetett, hogy kivittem, beszéltem a nagymamával. De ez csak azért van, mert sok baleset történik, és baromira féltem. Ha vonattal akarnának menni valahova, akkor lehet elengedném. Megnyugtattál, hogy ilyen szuper ember lett belőled, akkor talán mi sem tartunk rossz irányba. :)
2008. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!