Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit engednétek meg egy 17...

Mit engednétek meg egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Elengednétek bulizni?És ha igen havonta hányszor?

Megengednétek neki,hogy délutánonként hetente 2-3-szor találkozzon a barátjával és csak 18-19 óra körül érjen haza?

Szeretnék véleményeket olvasni,hogy melyik családban hogyan van ez,kíváncsi vagyok rá,hogy az én szüleim hasonlóképpen gondolkodnak-e mint a többi szülő.


2008. dec. 17. 20:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 évesen mehettem mindenhová,azt hozzá kell tenni,hogy mindig tudták kikkel vagyok ,hol és mit csinálunk,a barátnőimet ismerték,diszkóba sosem jártam..egyéb szórkaozohelyekre,vagy házibuliba olyan 3-4 hetente mindig elengedtek ha menni akartam..az egyetlen feltétel az volt telefon legyen nálam.Elengedtek egy hétre nyaralni barátokkal is ha jól emlékszek,nyáron.Mondjuk én mindig megbízható voltam,szóltam ha késtem,vagy akármi miatt később értem haza,tudták a szüleim h nem ész nélkül járkálok..éjszaka egyeüdl nem mehettem sehova ,de nem is akartam,és most sem akarok pedig idősebb vagyok már..:-) tanulmányi eredményeim nem voltka kiemelkedőek de rosszak sem,oylan 4es átlagom volt,hétközben nem mentem este már sehová,de a barátnőimmel volt,hogy egy két órára összeültünk dumálni.Aludhattam is náluk.Szerintem a 17 éves "gyerek" már nem gyerek:-) Arról meg annyit,hogy mostanában mennyi szörnyűség történik,lányokat megerőszakolnak,megölnek,elrabolnak..ez igy van sajnos,de régen sem volt másképp,csak nem volt híradó.Szerintem kivédhető,hogyha nem megy egyedül éjszaka sehová az ember,csak társaságban!Meg burokban sem nőhet fel egy kamasz:)
2008. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Na jó, ez mondjuk elég sok mindentől függ, de ahogy elolvastam a kérdésed, első gondolataim ezek voltak:


Az én barátnőm 17 éves. A szülei elváltak, szóval 2 háztartáshoz kell alkalmazkodnunk, kéthetente van az apjánál. Mióta betöltötte a tizenhatot, apunál ottalhatok, akármeddig kimaradhatunk gyakorlatilag, szóval, teljes szabadság van, ha nem volt előre más program megbeszélve családilag. Anyu kicsit szigorúbb, de kb. egy 10 hónapja ( két hónappal a bnőm 16. szülinapja után) már engedi, hogy bármikor ittaludjon (az én anyám olyan fokú szabadságot ad nekem, mintha nem ő lenne az anyám, hanem fordítva. 18 vok, és ez jó két és fél éve így van, bár igaz, más férfi nincs a háznál :) ), bármikor bárhova elmehet, kimaradhat. Mikor összejöttünk, a barátnőm 14 éves volt, én 16. Akkor még elég szigorúak voltak a szülei, este 9re haza kellett érnie, együttalvásról szó nem volt, de mikor betöltötte a 15öt, már együtt mentünk szilveszterezni (igaz még nagy titokban), de pár hónapra rá már együtt jártunk bulizni is.


De mondom, ezt szülő válogatja, az én esetem teljesen más, 15 évesen, 16. szülinapom előtt egy hónappal összejöttem egy csajjal, akkor nagyon sokat veszekedtem anyámmal, hogy meddig lehetek kinn, meg merre mehetek el, de mondhatjuk, hogy én nyertem, mert azóta tényleg mint a madár, olyan szabad vagyok, persze ha anyának szüksége van valamire, legjobb tudomásom szerint segítek, bár van, hogy nem Ő az első, ha épp más program van megbeszélve.


Szóval, összeszedve a gondolataim:


Attól függ, milyenek a szüleid. Mindenki mást lát jónak a gyerekének, alapvetően a kapott nevelés alapján fogja megítélni, hogy mi lehet jó a gyereknek, és mi rossz. Van aki szigorúbb, van aki lazábbra engedi a pórázt, de idővel ez mindenképp változik, legjelentősebben szerintem a 13-19 éves időszakban. Egy 17 éves lány szerintem ma már teljesen normális, ha néha kimarad éjszakára, ha akár minden nap találkozik a barátjával, akár ott is alszik nála, vagy fordítva. A "18-19 óra körül érjen haza" részen ki is akadtam, a reggel 8-9 óra körül szerintem reálisabb, egy egy jobb buli után, ha vidéki vagy, főleg :) Szóval a te szabályaid nálam egy 17 éves lánynál még a szigorú kategóriába sorolhatók, eléggé.

2008. dec. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!