Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
81%

Semmi rosszat nem tettetek. Ők kérdezték, ti megmondtátok. Illetve a pénz sokkal praktikusabb. Ahogy 1. válaszoló is megmondta, abból azt vesz/vesznek ami KELL is nekik. Persze az ajándékozásnak is megvan az öröme, persze csak ha eltalálod hogy mire vágyik az illető. Na most ezt gyerekeknél elég nehéz. Mivel amit egyik héten szeretnek, azt lehet következő héten már utálják vagy kiment a "divatból".


Viszont ami a pénzt illeti az nyilván függ attól is milyen idős az adott gyerek(erre nem tértél ki kérdező, lehet 4-6 éves, de lehet 10+ évesről beszélünk). Nyilván egy 4-6 éves kezébe pénz még nem való, míg ha már 9-10 akkor lehet róla szó. Meg ez persze nevelésnek is jó. Ezzel elkezdheti megtanulni a "gazdálkodj okosan" életleckét, tehát később jelentősen kisebb eséllyel veri el a pénzt nem kellő vackokra. Tehát ha korábban megismerkednek a pénz fogalmával az nem árt. Persze ha adtok tippeket is nekik, mint mondjuk X csoki vagy Y mennyiségű fagyi jön ki az XY összegű pénzedből, szóval lehet oktatásra is használni.


Hogy fair-ek legyünk kitérek az ajándékozásra is.

Szóval ajándékozni is jó, VAN mikor többet ér 1 ajándék mint a pénz. Mondjuk ha valamit nagyon szeretnél megszerezni, de hiába lenne pénzed akkor sem tudnád. Mivel mondjuk ország másik végébe kellene menni,bankkártya kell(gyereknek nyilván nincs még) megrendeléshez,vagy egyéb ok ami miatt nem tudná a pénzt "hasznosítani". Viszont ha pont azt kapod meg ajándékba amire igazán vágysz akkor mindennél többet ér az ajándék. Meg nyilván rokonság is jobban szereti látni ahogy a gyerkőcök örömtelien és izgatottan kinyitják a becsomagolt ajándékokat, mintsem 1 borítékban(?) odaadni a kp-t(mivel ez ugye lefizetéseknél is használatos módszer xD).


Végszó: Szóval TE nem tettél rosszat azzal hogy megmondtad hogy inkább pénzt adjanak. Rokonság minden bizonnyal jobban szeret ajándékozni és ezért nem tetszhetett nekik a pénzes ötlet. De úgy lenne az igazi ha választható lenne, mindenki maga döntse el hogy pénzt vagy ajándékot akar adni(ha ajándék ne te mond meg, ők fordítsák erre rá az időt). Így lenne a legtisztességesebb, legalábbis szerintem. Nem tart semmiből rokonságnak picit leülni a gyerkőcökkel és kipuhatolni hogy mire vágynának és akkor azt megvenni. Kifogásokat könnyű gyártani ha ennyire sem akarják venni a fáradtságot.

2022. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet esetleg azt, hogy ti nagyjából kitudakoljátok a gyerekektől, hogy minek örülnének, illetve esetleg alapból ismeritek az érdeklődési körüket, és megbeszélitek a rokonokkak, hogy ki mit vegyen konkrétan? Akkor ajándék is lenne, és a gyerekek is biztosan örülnének.
2022. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
62%
előre megbeszélni vagy akár meg utalványt kerni is sokkal elegánsabb. Síkoknál kpt kerni vagy adni ajándékba nem elfogadható dolog. Nálunk csak az idős rokonok adtak pénzt, de akkor elvárás volt a szülők részéről, hogy a legközelebbi találkozásról számoljunk be róla nekik, hogy mire költöttük. Tehát azt nem lehett gyűjtögetni, ugyanúgy egy megfogható ajándék lett, csak mi mentünk el megvenni (És így mi is választottuk ki). Felnőttként a családban mindig megbeszéljük, ki mit szeretne, pontosan. Nincs meglepetés, de mindenki azt kap, aminek biztosan orul.
2022. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
58%

Tehát a gyerekek kicsik ahhoz, hogy megértsék: "Ajándék lónak ne nézd a fogát" - ahhoz viszont nem, hogy számolgassák, hogy mekkora összegért nézegessenek ajándékot maguknak....


Minket a szüleink első körben arra tanítottak, hogy: Köszönöm szépen!

2022. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
83%
Nem veletek van a baj. Inkább adnék pénzt, minthogy olyan ajándékot vegyek, aminek a gyerek nem örül!
2022. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
79%

Ez a pénzes dolog tényleg vagy így vagy úgy sülhet el. Nálunk a nevelőanyám olyan aki soha egyetlen forintot ki nem adna a kezéből mint ajándék, inkább vesz bármit 1-2 ezer forintért aminek általában soha senki nem örül. Ajándékutalvánnyal is így van sajnos én hiába kértem anno még magamnak, hogy könyvutalványt szeretnék mindenkitől mert X sorozatra gyűjtök, ha csak 500Ft.- értékben akkor is csak azt, egyszerűen nem, inkább vesz 3 tusfürdőt.


A fiúnk most fog születni és előre félek ezektől az ajándékozósdiktól. Élből van 4 garnitúra nagyszülő, összesen 5 nagynéni-nagybácsi, plusz az egyéb kötelező rokonok akik mindig jönnek mennek. Én sem fogok tudni soha kitalálni minden alkalomra 15 féle olyan ajándékot aminek tényleg örülni fog a gyerek, náluk meg max 2-3-at lehet megkérni, hogy dobják össze egy nagyobbra 3 kisebb helyett, de a többit kizárt mert mind megy a saját feje után.

2022. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
79%
Inkább egy kellemetlen kérés mint valami amit enmh asználnál.
2022. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, hogy az ajándékozásnak nem az a lényege, hogy minél nagyobb/jobb/drágább dolgot kapj, hanem a szándék a fontos. Sajnos nekem kijutott az ajándékozásdiból (kb. mindig ruhát kaptam...), de sosem azt néztem, hogy mit kaptam, hanem hogy gondoltak rám.

Az autisták mindent is máshogyan élnek meg, de ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek mindent tolerálniuk kell feléjük. Ha ebből folytonos problémák lesznek, hamar leszoknak arról, hogy ajándékokat adjanak nekik. Bár önmagában azzal nincs baj, hogy elkéred az ajándékra szánt pénzt, csak az már nem annyira az ajándékozás kategóriája, tehát túl indirekté válik a dolog. Tehát azt is meg kell értened, ha ezzel valakit esetleg megsértesz.

2022. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
82%
Pedig teljesen jó ötlet a pénz. Sőt, sokkal fenntarthatóbb, mint a lom hátán lom. Mert a mai gyerekeket ellepik a játékok halma. Én valahol 5 éves koránál bolondultam ebbe bele, nem fértünk a sok játéktól, és eleinte könyvet kértem. Aztán a gyerek már nem értékelte, így kitaláltam, hogy vagy élményt hozzanak (mozijegy, állatkerti belépő, strand belépő egy közös nap/délután, stb.) vagy pénzt, amit befizetek a gyerek start számlájára. Ez sokaknak tetszett. Az évek alatt 400 ezer fölött van már, ami a sok ajándékból összegyűlt. Bármit is fog venni belőle felnőttként, az biztos, hogy emlékezetes lesz, hogy a család és barátok is hozzájárultak.
2022. máj. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
80%
Ha gondolnak rád, az azt jelenti, hogy érdekli őket, hogy olyat kapsz, amit szeretsz vagy amire szükséged van. Nem azt, hogy hozzád vágnak valamit, amit az utca embere is tudna.
2022. máj. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!