Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
27%

55!


Nem, a gyerek nem akar KOMPUTERT. Nem tudjuk, mit akarnak a kérdező gyerekei, marpediga kérdés róluk szól. A számítógépet te vagy valamelyik másik kommentelo hozta fel példának. Továbbra sem a nagymama/nagyneni/akárki dolga neki meglenni amit akar, hanem a szülőé. De a kedves szülőt megkerdezte az ajándékozni kívánó, hogy MIT VEGYEN ajándékba a gyerekeknek. Nos, simán fel lehetett volna sorolni a kedvenc edessegtol a vágyott akarmiig bármit a pénzen kívül.

2022. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
13%
Teljesen mindegy, mit akarnak a kérdező gyerekei, ha kacatot kapnak, nem örülnek. Esetleg megpróbálhatják eladni, hogy legyen pénz arra, amit tényleg akarnak, de nem biztos, hogy sikerülni fog.
2022. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
39%

55, De itt nem arról van szó, hogy egy nagy ajándékra gyűjtenek, és azért kérnek pénzt. Abban az esetben rendben lenne, ahogy te (vagy más, már nem tudom) behozta a számítógépes példát, vagy valahol korábban valaki a medencét pl.

Az egy valid érv, hogy nagy dologra gyűjtenek a gyerekek, járuljatok hozzá.


Azonban itt nem erről van szó.

Itt a gyerekek nem örülnek az ajándéknak, oké, megesik.

Hogy erre a rokonok megkérdezik anyut, hogy adj már tippet, minek örülne a két gyerek - ez szerintem teljesen normális.

Anyuka azonban nem tippet ad (legyen az kisebb dolog vagy számítógép/medence), hanem hogy hát fingja sincs, adjon inkább pénzt a rokon.

Így szerintem érthetőbb a szájhúzás, mert így pont az ajándékozás lényege veszik el.

(Egy nagykamasznál nyilván más lenne, mert az alapból a pénznek örül.)

2022. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem szerettem volna ilyen vitát kirobbantani!


Nálunk a gyerekek 12, 10 és 8 évesek. Nem, nem neveletlenek, csupán őszinték a végletekig, ami néha eleg komoly sértődésekhez vezet. Az ajándékot szépen megköszönik, de ha nem tetszik akkor nem fogják azt mondani, jelezni, hogy jaj, de tetszik.


Sajnos azért nem tudok tippet adni, mert sokszor csak a témakört tudjuk, de ez nagyon kevés. A nagy például a Harry Potter könyveket szerette volna, ezt a nagybátyámék kiszedték belőre és megvették neki, majd nem értették, hogy miért akadt ki mikor megkapta. Azért, mert arra már nem figyeltek, hogy ő bizonyos anygú lapokoz nem szeret hozzáérni és az új kiadás ilyen lapokon van, de a régi, ami a könyvtárban is van, az más anyagú, ő olyat szeretett volna. A blokkot persze nem tették el, szóval még levásárolni sem tudták, de az egyik unokájuk ballagására legalább oda tudják adni. Vagy hiába mondom, hogy a kisebbnek kisautó a kedvence, mert nem tudom pontosan, hogy melyik az ami hiányzik az éppen preferált sorból (méretarány, szín, márka, évjárat).


Nagyon nem egyszerű így. Ezért próbáltunk egy mindenkinek kivitelezhető megoldást találni.


Én most már elengedtem. Ha valaki felfogta a kérésünket, akkor rendben, ha nem és nem "jó" ajándekot hoz, akkor így járt.

2022. máj. 28. 13:38
 55/68 anonim ***** válasza:
8%
Hát mondjuk a nem megfelelő anyagú lapokból álló könyv miatti hiszti nem kicsit nevetséges. Ha én lettem volna az ajándékozó, fogom és viszem magammal q könyvet és többet nem latsz, én is hallasz rólam
2022. máj. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
65%

Jó, de erre miért nem megoldás az, hogy közlöd a nagybátyádékkal meg úgy mindenkivel, hogy igen, a gyerek könyvet szeretne, igen, a gyerek kisautót szeretne, fogja karon, vigye el a könyvesboltba, játékboltba, és engedje meg, hogy ő válasszon?

Úgy megmaradna az ajándékozás öröme és a gyerekek igénye is. Akinél ez nem kivitelezhető (idős nagyi, akármi), az is megbeszélheti a gyerekkel, hogy a mamától kapsz kisautót, de majd anyával elmentek kiválasztani, jó?

Mégiscsak másabb lenne, mint az, hogy adjon pénzt.

2022. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
83%

58-as: láthatólag fogalmad sincs az autizmusról, nekik a nem megfelelö anyagú, fogású tárgy kb olyan, mintha neked egy kukából kihúzott ételmaradékot akarnának megetetni. Szóval ez tény, hogy nekik elég sok ilyesmi problémájuk van, ezért is értelmes, amit a kérdezö gondolt.

59-as: nem biztos, hogy egymás közelében laknak, vagy az ajándékozók feltétlen meglepetést akarnak.

Annál meg tényleg jobb, ha odaadják a pénzt.

Mellesleg a pénzt is lehet érdekesen, kreatívan ajándékozni, nem odanyomni az illetö kezébe 2-3 bankjegyet.

2022. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
84%
Még egyszer az 59-esnek: nálunk ez úgy müködött, hogy adtak a csládtagok pénzt a gyereknek, megvettük belöle, amit akart, és utána megmutattuk az ajándékozóknak, hogy ez lett abból, amit adott.
2022. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
67%

61, Igen, ez működőképes lenne, az alternatívája annak, amit én is írtam (távol lévő/idős rokon megbeszéli a gyerekkel, hogy mit szeretne, majd anya megveszi), de a kérdező nem ezt írta, hanem hogy adjanak pénzt ajándékba. Hasonló, de mégsem ugyanaz a kicsengése, ezt próbáltam leírni.


A kreatív pénzajándékozás meg működik egy-egy alkalommal, de nem minden egyes ünnepre.

2022. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
67%

62-es: a kreatív pénzajándékozás müködik, amíg annak, aki adja, van kedve kicsit törni ezen a fejét.

Két kamasz unokával már több éve müködik a rendszer, a kreatív ötlet általában kapcsolódik vagy a gyerekhez, vagy ahhoz, amit szeretne belöle idövel - meg persze nekem ki kell elöször találni, mi lenne a megfelelö mód, utána elkészíteni a pénz-ajándékot a megfelelö formában, é ez adott esetben sokkal több munka és idöráfordítás, mint a "veszek valamit-ajándék", de mindannyian élvezzük a játékot.

A kérdezö meg feltehetöen csak rosszul fogalmazta meg a kérdésben, és ö is úgy gondolta, hogy a gyerekkel együtt vesznek valamit, amit konkrétan szeretnének

2022. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!