Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 Kései Sirató ***** válasza:
34%

Én ekkora gyerekeknek vettem már ajándék mozijegyet, ami ilyen:


[link]


Vettem már állatkertbe szóló ajándékjegyet is, és ezt kiegészítettem egy névre szóló csokoládéval, ami itt vettem:


[link]



Ha játékot akart valaki, akkor ilyen utalványt kapott tőlem:


[link]



Nem tartom jó ötletnek, sőt ötlettelenségnek tartom a pénzt.

2023. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
62%
Nem hülyeség a pénz. Azt félre is lehet tenni.
2023. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
66%

Kései Sirató: ha a gyerek egy komputerre vagy biciklire gyüjt, ezek egyinének sem fog örülni, azért szeretett volna direkt pénzt.


Pénzt adni akkor ötlettelenség, ha nem jut eszedbe semmi (habár a legtöbb ötlet, ami ilyenkor elöjön, az egyértelmüen a "mégsem pénzt adok" kategória), de ha a gyerek kifejezetten kéri, hogy pénzt adjanak, mert valamire gyüjt, akkor szerintem a "más" adása egyértelmüen szemétség!

2023. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 Kései Sirató ***** válasza:
21%
63-as, biciklit vegyenek a szülők és nagyszülők.
2023. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
41%

Illetlenség volt, igen.

Az ajándék nem egy kötelező jellegű dolog, hanem önkéntes. AZ visz ajándékot, aki akar és azt, amit akar. Ti úgy gondoljátok, hogy kötelező hozni, de még azt is megmondjátok, hogy ne is ajándékot, hanem pénzt akartok a gyereketeknek.

Ti nem tudtatok volna félretenni, ha kicsit nagyobb ajándékot akartok venni neki?L

Ez így gáz szerintem is.

2023. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
62%

65!

Nem volt illetlenség. A pénznek legalább van értelme, nem úgy, mint a rakás játéknak, amikkel a gyerek nem játszik, és csak a helyet foglalják.

2023. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
49%
Nem olvastam el minden választ, lehet, hogy valaki már felvetette, de kompromisszumos köztes megoldás lehet esetleg az ajándékutalvány.
2023. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem, ugyanezt kértem, amennyit adsz anyám a xar ajándékodra(ráadásul gazdag volt,de sajnálta a pénzt a tesóm és én szülinapi ajándékéra és ezért iszonyat gáz gagyi ajándékot kaptunk), adj már annyit nekem, hadd vegyem meg azt, aminek örülök végre.
2023. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!