Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A váláson kívül van más kiút?

A váláson kívül van más kiút?

Figyelt kérdés
A férjemnek 5 testvére van, és ő a legfiatalabb. Az anyjuk egyedül nevelte őket és mikor a párom 12éves volt anyuka lebetegedett és munkaképtelenné vált. Szerencsére ekkor az idősebb fivérek már dolgoztak és ők vették át a kenyérkereső szerepet. A páromnak így nem kellett idejekorán dolgoznia és koncentrálhatott a tanulásra. Ő vitte a legtöbbre a családban, jó munkahelye van és jól keres, de mind hiába, mert keresetét feléli a családja. Hiába dolgozik szegény havi 300órát, alig van látszatja. Anyukának soha nem volt rendes munkája, csak napszámos volt, így nyugdíja sincs és most velünk él, mi tartjuk el. A testvérei mind folytatták a családi tradíciót és mindnek háromnál több gyereke van. A nővérét elhagyta az élettársa 4gyerekkel, nem volt hová mennie így befogadtuk. Tehát összesen nyolcan élünk egy háromszobás házban és ebből csak hárman dolgozunk. Komolyan, úgy élünk mint a cigányok egy gettóban pedig mindkettőnknek jó munkája van, de nem tudunk semerre sem haladni, mert visszatart a család. Én már hamarosan 30éves leszek, de a saját gyerek szóba sem jöhet, mert eleve el sem férnénk. Lehet önző vagyok, de nekem már elegem van ebből, szeretném végre a saját életemet élni és a saját családot teremteni, de mindez lehetetlen amíg a nyakunkon van a férjem pereputtya. Talán depresszióba estem, már semmiben sem lelem örömöm, dolgozni sem szeretek mert csak azt tapasztalom, hogy hiába minden erőfeszítésem, attól nem jutok előrébb mert visszatart a család. Sokat veszekedtem a párommal, de mindig csak azt hajtogatja, hogy legyünk türelmesek és a nővére hamarosan talpra áll, akkor majd koncentrálhatunk magunkra. Anyuka 8éve él velünk és nincs is rá esély, hogy elmenjen, a nővére pedig 3 éve. Legszebb éveim arra mentek, hogy ingyenélőket istápoljak és ki tudja mikor lesz ennek vége.

2022. máj. 29. 20:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

És mi van a többi testvérrel? Ők miben veszik ki a részüket, ha a férjed anyukájáról van szó? Miért csak a legfiatalabbra van rakva minden teher? És a te érdekeid hol vannak ebben a történetben?

Elszáll feletted az élet és eddig mást nem tettél, csak a férjed családját támogattad.

Komolyan leülnék beszélni a férjemmel és választás elé állítanám. Nem is értem egyébként, miért kizárólag nektek kell ellátni minden rászorulót a családban, ráadásul évekig. Ők ezt nem látják, hogy kihasználnak benneteket?

2022. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
A férjem adósnak érzi magát a testvéreivel szemben, mert gyerekkorában lehetővé tették, hogy tanuljon. Azonkívül bármennyire hihetetlen, de még így is mi vagyunk akik a leginkább megengedhetik maguknak az eltartást. A többi 4 testvérének összesen 16gyereke van.
2022. máj. 30. 08:35
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Elválnék, mert ez nem élet és nem is fog változni a dolog. Neked esélyed lesz egy új társra, gyerekre és egy olyan életre, ahol te is számítasz.
2022. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen gondolkodni? Betársultál egy putriba. Már jóval hamarabb le kellett volna lépned.
2022. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Màs a segítség ha szükséges és màs a kihasznàlàs eltartatàs évekig.

Àllj a sarkadra

2022. máj. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Van miből elköltöznöd? A házból, ha fele a tiéd, akkor se fogsz látni egy fillért se, mert a tömeg ember nem tehető ki, csak egyenként pereskedve. Akkor add be a válópert, mikor már nem a gettóban laksz, különben egyszerre neked esik az összes.
2022. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
A férjed fogyatékos? Ne haragudj, de nem látja, hogy 4 testvér eltartott egy gyereket, ezzel nincs egyensúlyban az, hogy egy házaspár támogasson 20 személyt?
2022. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
16 Attòl mert a tömeg ott lakik, nem lesz tulajdonjoguk automatikusan. Csak a férjjel kell megosztani a vagyont de az is necces lesz így.
2022. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
26%
Tulajdonjog nem is kell, elég ha be vannak jelentkezve, már nem dobhatók ki.
2022. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Én így élni sem tudnék! Van egyáltalán privát szférátok, magánéletetek? Vagy csak güriztek, hogy eltartsátok a többieket? Anyukát nagyon sajnálom, nem igazán tehet arról, ami vele történt, de minimum felváltva kellene laknia a többi gyerekénél is, ne csak az egyik hordozza az összes terhet.


A nővérnek esélye nincs elköltözni 4 gyerekkel, ott fog lakni minimum addig, míg a gyerekei ki nem repülnek. Most őszintén. Ha ti nem támogatnátok, hol kapna albérletet ennyi gyerekkel? És reménytelen lenne fizetnie az összes költséget. Most akkor ti fogjátok kitaníttatni is a gyerekeket? Vagy mi az elvárás?


Te egyébként ebbe belementél? Mert engem pl. már a gondolatától is kiráz a hideg, hogy ennyi emberrel együtt lakjak ilyen kicsi helyen. Közös számlán vagytok? Mert akkor mást sem csinálsz, mint öntöd bele a fizetésed a fekete lyukba.

2022. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!