Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A váláson kívül van más kiút?

A váláson kívül van más kiút?

Figyelt kérdés
A férjemnek 5 testvére van, és ő a legfiatalabb. Az anyjuk egyedül nevelte őket és mikor a párom 12éves volt anyuka lebetegedett és munkaképtelenné vált. Szerencsére ekkor az idősebb fivérek már dolgoztak és ők vették át a kenyérkereső szerepet. A páromnak így nem kellett idejekorán dolgoznia és koncentrálhatott a tanulásra. Ő vitte a legtöbbre a családban, jó munkahelye van és jól keres, de mind hiába, mert keresetét feléli a családja. Hiába dolgozik szegény havi 300órát, alig van látszatja. Anyukának soha nem volt rendes munkája, csak napszámos volt, így nyugdíja sincs és most velünk él, mi tartjuk el. A testvérei mind folytatták a családi tradíciót és mindnek háromnál több gyereke van. A nővérét elhagyta az élettársa 4gyerekkel, nem volt hová mennie így befogadtuk. Tehát összesen nyolcan élünk egy háromszobás házban és ebből csak hárman dolgozunk. Komolyan, úgy élünk mint a cigányok egy gettóban pedig mindkettőnknek jó munkája van, de nem tudunk semerre sem haladni, mert visszatart a család. Én már hamarosan 30éves leszek, de a saját gyerek szóba sem jöhet, mert eleve el sem férnénk. Lehet önző vagyok, de nekem már elegem van ebből, szeretném végre a saját életemet élni és a saját családot teremteni, de mindez lehetetlen amíg a nyakunkon van a férjem pereputtya. Talán depresszióba estem, már semmiben sem lelem örömöm, dolgozni sem szeretek mert csak azt tapasztalom, hogy hiába minden erőfeszítésem, attól nem jutok előrébb mert visszatart a család. Sokat veszekedtem a párommal, de mindig csak azt hajtogatja, hogy legyünk türelmesek és a nővére hamarosan talpra áll, akkor majd koncentrálhatunk magunkra. Anyuka 8éve él velünk és nincs is rá esély, hogy elmenjen, a nővére pedig 3 éve. Legszebb éveim arra mentek, hogy ingyenélőket istápoljak és ki tudja mikor lesz ennek vége.

2022. máj. 29. 20:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem határozzátok meg, hogy kapnak 150et havonta fél évig vagy nagyon maximum 1 évig! 1 nappal sem tovább! Utána alljanak csak saját lábukra! Életük végéig fogjatok eltartani őket?
2022. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
En is melysegesen egyetertek azzal, h egy szigoru hataridot kell szabni. Azert, h ok is mindent tegyenek meg a maguk boldogulasanak erdekeben. Igy, hatarido nelkul, benne a nagy kenyelemben nincs ra realis esely, hogy a kisujjukat is megmozditsak. Es amikor majd nektek is gyereketek szuletik, az a penz mindenkeppen hianyozni fog, akkor is ha most nagyon jol alltok. Azt a sajat gyereketektol veszitek el. Nem kivanom, h megtapasztald azt az erzest, de akkor garantaltan nagyobb balhek is lehetnek kilatasban, amikor az anyai osztonod feltamad benned. Egyebkent le a kalappal a ferjed elott, h ennyire jolelku, es csaladkozpontu. A peldat latva azt mondom, alapvetoen nem volt rossz valasztas, csak a korulmenyek nagyon nem megfeleloek szamodra.
2022. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Ebből nem csinálok problémát. Nem számoltam ki tételesen, de jelenleg sem hiszem, hogy 150ezernél kevesebbet kell rájuk fordítani, úgy, hogy közben a nyakunkon vannak. Így legalább majd nem kell őket kerülgetni és lesz magánéletünk. Ennyit nekem megér.

Ha lesz saját gyerekünk elzárja a pénzcsapot.

2022. jún. 2. 10:59
 34/35 Mamura válasza:
100%
Csoda, hogy ilyen sokáig bírtad. Én ebbe a helyzetbe soha nem mentem volna bele. Neked is csak egy életed van!!!Ne akard másoknak az életét élni. Ha már ennyire rosszul érzed magad akkor azonnal változtass! Neked kell otthagynod mert egy fiú nem fogja az anyját és a testvérét a gyerekeivel az utcára tenni.
2022. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, történt változás?
2022. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!