Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A váláson kívül van más kiút?

A váláson kívül van más kiút?

Figyelt kérdés
A férjemnek 5 testvére van, és ő a legfiatalabb. Az anyjuk egyedül nevelte őket és mikor a párom 12éves volt anyuka lebetegedett és munkaképtelenné vált. Szerencsére ekkor az idősebb fivérek már dolgoztak és ők vették át a kenyérkereső szerepet. A páromnak így nem kellett idejekorán dolgoznia és koncentrálhatott a tanulásra. Ő vitte a legtöbbre a családban, jó munkahelye van és jól keres, de mind hiába, mert keresetét feléli a családja. Hiába dolgozik szegény havi 300órát, alig van látszatja. Anyukának soha nem volt rendes munkája, csak napszámos volt, így nyugdíja sincs és most velünk él, mi tartjuk el. A testvérei mind folytatták a családi tradíciót és mindnek háromnál több gyereke van. A nővérét elhagyta az élettársa 4gyerekkel, nem volt hová mennie így befogadtuk. Tehát összesen nyolcan élünk egy háromszobás házban és ebből csak hárman dolgozunk. Komolyan, úgy élünk mint a cigányok egy gettóban pedig mindkettőnknek jó munkája van, de nem tudunk semerre sem haladni, mert visszatart a család. Én már hamarosan 30éves leszek, de a saját gyerek szóba sem jöhet, mert eleve el sem férnénk. Lehet önző vagyok, de nekem már elegem van ebből, szeretném végre a saját életemet élni és a saját családot teremteni, de mindez lehetetlen amíg a nyakunkon van a férjem pereputtya. Talán depresszióba estem, már semmiben sem lelem örömöm, dolgozni sem szeretek mert csak azt tapasztalom, hogy hiába minden erőfeszítésem, attól nem jutok előrébb mert visszatart a család. Sokat veszekedtem a párommal, de mindig csak azt hajtogatja, hogy legyünk türelmesek és a nővére hamarosan talpra áll, akkor majd koncentrálhatunk magunkra. Anyuka 8éve él velünk és nincs is rá esély, hogy elmenjen, a nővére pedig 3 éve. Legszebb éveim arra mentek, hogy ingyenélőket istápoljak és ki tudja mikor lesz ennek vége.

2022. máj. 29. 20:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
19 Dehogy, ha keri a kozos vagyon megszuntetest es a ferfi nem tudja kifizetni akkor elarverezik es ehhez a bejelentetteknek nincs koze csak a 2 tulajdonosnak.
2022. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, ne haragudj, de te normális vagy?!?!? Oké, az ember tesz áldzatokat, de nem önmagát áldozza fel. Főleg nem más családjáért! Mert te épp ezt teszed! Lépj le kérlek, hidd el konnyebb most mint 5 vagy x év múlva. Mert nem az a kérdés, hogy ez megtörténik-e, hanem hogy mikor. Csak minél több időt töltesz el így annál lejjebb süllyedsz, egyre kevesebb lesz az önértékelésed, életkedved. Előtted az egész élet, fiatal vagy, utazhatsz, lehet saját családod, ezt tényleg fel akarod adni mert a férjed testvére buta mint a föld és halomra szült? Gondold at kérlek és majd írj, hogy mi lett veled. Drukkolok.
2022. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindjart 30 leszel. Pont ez az a kor, hogy még épp nem késő lépned. Épp, ez nagyon fontos. De tik tak, és késő lesz. Sajnálom nagyon, de azonnal válás. Itt nincs jövőd, de úgy látom, jelened sem.
2022. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
3%
Jó reggelt bolond néni!
2022. máj. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb valaszok itt mar megszulettek, nem sok ujat tudok hozzatenni. Amikor olvastam, h hany eves vagy, elmosolyodtam. Meg boven elotted az elet, rengeteg lehetoseged van. Gondolom erzelmi szalak is fuznek a ferjedhez, mert kulonben mar regen lelephettel volna. Ha eloszor alberletre koltod azt a penzt, ami most az ingyenelokre megy el, akkor is jobban jarsz. Aztan majd idovel rendezodnek az anyagi viszonyok. Ha jozan esszel, es az erzelmeket kikapcsolva elgondolkodsz a varhato jovodon, es ugy gondolod, szereted is magad egeszseges mertekben, akkor a leheto leghamarabb kilepsz ebbol a kapcsolatbol, es szabadda teszed magad. Most meg nagyon idoben vagy ahhoz, h maskent folytasd. Nem tudom, h letezik e olyan ferfi, aki ennyi idopazarlast meger, amikor tele van a vilag veluk, es rad is varnak, amig ilyen fiatal vagy. A legjobbakat kivanom, akarhogy is dontesz. Feltetelezem, h az erzelmek tartanak vissza. Vagy mi mas? Egyetlen dolgot nem tudsz potolni soha, az elveszett idot.
2022. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem a férjemmel és választás elé állítottam. Végül abban egyeztünk meg, hogy anyuka és nővére is elköltözik a gyerekekkel. Már mától elkezdenek albérletet keresni, és a páromtól minden hónapban 150ezret fognak kapni.
2022. jún. 1. 20:03
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencse, hogy ilyen jól álltok, ez másnak akár 1 egész havi fizetése.. És ezt meddig fogjátok fizetni?

Szerintem ez nagyon könnyelmű ígéret volt, és a három testvért is be kellett volna vonna, hogy szálljanak be a költségekbe.

2022. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Még ígyis örülhetnek, hogy kapnak majd anyagi segítséget.
2022. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnak havi 150-et? 8 évig ingyen laktak. Amúgy van egy erős gyanúm, hogy nem fognak találni albérletet, vagy ha igen, akkor is kauciót ti fogjátok fizetni, majd elbukni, mert 2 hónap után mennének vissza hozzátok.
2022. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
8x12x150000=14,4MFt. Kérdezd már meg tökeveszett barátunkat, mennyi még a hátraléka? Lehet elég lett volna egy diákhitel?
2022. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!