Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg az esküvő...

Hogy oldjuk meg az esküvő kérdését?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hosszú kifejtésért. 19 éves lány vagyok, a tanácsotokat kérném a szüleimmel kapcsolatban. 2 éve elváltak, apának szeretője volt, és őt választotta, együtt élnek azóta. Érthető okokból anya kb gyűlöli őket, különösen az "új nőt", de apámat is. Nekem jó a kapcsolatom velük, mindkettejükkel. Namost. Apám családjában esküvő lesz a nyáron, férjhez megy az unokatestvérem. Apa új párja nem ismeri a lányt, anya viszont 20 éve ismeri, jó a kapcsolatuk.

1. Anya kijelentette, hogy nem jön el az esküvőre, ha az új nő is ott van

2. Testvérem kijelentette, hogy ő ugyan elmegy mindenképp, de a háta mögött ki fogja beszélni az új nőt, és mindenkinek elmondja, hogy az a nő szedte szét a családunkat (szerintem ez nem igaz, de nem tudom meggyőzni)

3. Az új nő azt mondta nekem, hogy nem szeretne gondot okozni, ő nem jön el az esküvőre, menjek nyugodtan anyával, és akkor nem lehet gond, hiszen ő nem is ismeri a menyasszonyt, menjünk csak mi

4. Erre apa kijelentette, hogy ő nem megy a nő nélkül, mert ők már egy pár, ezt el kellene fogadni mindenkinek

5. A menyasszony azt szeretné, ha mindannyian ott lennénk, de szerintem konkrétan csak gyilkos pillantások lesznek oda-vissza, senki nem érezné jól magát

Na most mi a fene legyen? Mivel anyáék nem beszélnek egymással, én vagyok köztük a "futár", de hogy oldjuk ezt meg? Ki jöjjön, ki ne az esküvőre?


2022. máj. 30. 12:03
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Én nem akarok senkinek rosszat, meg kavarni sem, csak rossz látni ezt az egészet. A fiatal pár a lényeg, jó lenne, ha legalább egy napra félre tudna tenni mindenki minden problémát.
2022. máj. 30. 12:33
 12/39 anonim ***** válasza:
91%

A menyasszony vár mindenkit szeretettel, vele mindenki jóban is van, ezért mindenkinek illene megjelenni!

Aki rá tekintettel sem tud normálisan viselkedni az ő napján, vagy maradjon inkább otthon vagy csendesen félrehívva haza kell küldeni az esküvőről!

Ez nem az ő napjuk lesz, hanem a menyasszonyé és a vőlegényé. Műsornak helye nincs.

2022. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
94%

Az en szuleim is elvaltak, maga a valas is elegge csunya volt, azonban valahogy sikerult megemberelniuk magukat es ha olyan esemeny volt, amire hivatalosak voltak mindketten (pl a ballagasom, eskuvom) akkor siman eljottek, nem volt balhe. Raadasul mindketten hoztak az uj parjukat mindig.

Lehet ezt okosan is csinalni, elvileg felnott emberekrol beszelunk... na mindegy.

Legalabb annyi legyen bennuk, hogy idoben szoljanak az unokatesodnak, hogy ne kelljen feleslegesen kifizetniuk az eskuvon a kajajukat, ha megse mennek el.

2022. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
85%

Mivel apukád családja, nyilván remek alkalom lenne, hogy megismerhesse a férje családját az új nő. Ettől nem lehet megfosztani azért, mert a párom exe képtelen feldolgozni, hogy köztük már vége.

Szerintem anyukádnak kellene összekapnia magát, és nem hisztizni. Elváltak. Lépjen túl. Minek ez a feszkó, csak mindenki kedvét elveszi. Maradjon otthon, ha nem tud normális lenni, a menyasszony miatt menne, nem a volt férje miatt. Ezt kéne szem előtt tartani. Keressen egy palit arra a napra maga mellé, hogy ne legyen egyedül, és ennyi. Érezze jól magát.

Én is elváltam, meg se mozgat, hogy a volt férjem mással boldog már.

2022. máj. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
88%

a tesód jó nagy sz.rkavaró lehet, ha botrányt akar csinálni egy esküvőn....


A többit oldják meg a felnőttek, neked nem kell ebbe beleavatkoznod.

2022. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%
Én meglepődtem, hogy az új nő ilyen normális, nem erre számítottam. Én mindenképpen elmennék a helyedben, talán leszögezném azt, ha eljön a nő, ha nem nem akarsz balhét, mert MÁS nagynapját tennék tönkre, aki még egy kedves rokon is ráadádul! Felnőtt ember mindenki a családban, ez jusson el az eszükig. Esetleg kérjetek külön asztalt és mindenki nyelje le a békát, leginkább anyud és a testvéred, ha ennyire ott akarnak lenni. Tiszteljék meg az ifjú párt annyival, hogy kussban lesznek. Apud is átgondolhatná a dolgokat, nem kell ultimátumot hozni. Ha a párja inkább nem akar menni, akkor hagyja rá, majd veled ünnepel akkor.
2022. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
89%
El szeretnél menni? Hát menj el! Hogy a többiek mit csinálnak azzal ne foglalkozz, nem a te gondod, akasszák fel magukat (képletesen, természetesen).
2022. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze, én mindenképp megyek, csak mivel a szülők nem beszélnek egymással (pontosabban anya nem kommunikál, apa próbálkozna egy normális kommunikációval), ezért én közvetítek, és kíváncsi voltam, kinek mi a véleménye. Tesóm meg sajnos ilyen típus, szerinte minden apa hibája meg a párjáé, neki anya sajnos telebeszélte a fejét, nagyon befolyásolható. Próbálok vele is beszélni, hogy ha így áll hozzá, akkor inkább ne jöjjön.
2022. máj. 30. 13:40
 19/39 anonim ***** válasza:
89%

13-assal és 18-assal értek leginkább egyet.

Örülj, hogy nem a te gondod. Azoknak gond ez, akik gondot csinálnak maguknak ebből.

Az egész történetben te, kérdező, és apukád új nője a normális. Senki más nem, különösen a nővéred viselkedése undorító.


Gondolj bele, hogy esetleg pár év múlva neked lesz esküvőd. Arra vajon eljön apukád ÉS anyukád? Vagy arra akarnak majd kényszeríteni, hogy válassz közülük? Vagy két tanús esküvő lesz? És ha gyereked születik, gondosan kerülni fogják egymást minden születésnapján? Keresztelő emiatt nem lesz?


Nagyon durva helyzetet csináltak a szüleid, csöppet sem irigyellek érte!

2022. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondtam nekik én is, hogy mi lesz majd egyszer az én esküvőmmel, vagy tesóméval? Már tavaly a ballagásom is pocsék volt, apa az egyik sarokból, távolról nézte végig a ballagásomat, és utána az ünnepségre is csak külön jöhetett oda a kapun kívülre, pár percet beszélgettünk, és mennie kellett, mert anya elzavarta. Később külön elmentünk apáékkal egy étterembe ebédelni, hogy megünnepeljük a ballagást. Apa jobban áll a helyzethez, mint anya, ő meggyőzhetetlen.
2022. máj. 30. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!