Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjuk meg az esküvő...

Hogy oldjuk meg az esküvő kérdését?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hosszú kifejtésért. 19 éves lány vagyok, a tanácsotokat kérném a szüleimmel kapcsolatban. 2 éve elváltak, apának szeretője volt, és őt választotta, együtt élnek azóta. Érthető okokból anya kb gyűlöli őket, különösen az "új nőt", de apámat is. Nekem jó a kapcsolatom velük, mindkettejükkel. Namost. Apám családjában esküvő lesz a nyáron, férjhez megy az unokatestvérem. Apa új párja nem ismeri a lányt, anya viszont 20 éve ismeri, jó a kapcsolatuk.

1. Anya kijelentette, hogy nem jön el az esküvőre, ha az új nő is ott van

2. Testvérem kijelentette, hogy ő ugyan elmegy mindenképp, de a háta mögött ki fogja beszélni az új nőt, és mindenkinek elmondja, hogy az a nő szedte szét a családunkat (szerintem ez nem igaz, de nem tudom meggyőzni)

3. Az új nő azt mondta nekem, hogy nem szeretne gondot okozni, ő nem jön el az esküvőre, menjek nyugodtan anyával, és akkor nem lehet gond, hiszen ő nem is ismeri a menyasszonyt, menjünk csak mi

4. Erre apa kijelentette, hogy ő nem megy a nő nélkül, mert ők már egy pár, ezt el kellene fogadni mindenkinek

5. A menyasszony azt szeretné, ha mindannyian ott lennénk, de szerintem konkrétan csak gyilkos pillantások lesznek oda-vissza, senki nem érezné jól magát

Na most mi a fene legyen? Mivel anyáék nem beszélnek egymással, én vagyok köztük a "futár", de hogy oldjuk ezt meg? Ki jöjjön, ki ne az esküvőre?


2022. máj. 30. 12:03
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2022. máj. 31. 08:08
 32/39 anonim ***** válasza:
79%
Szóval anyád egy hárpia, aki vérig van sértve, hogy apád ki mert lépni a sz..r házasságukból, és most boldog, ezért anyád sértődöttségében inkább megmérgez mindent maga körül. Ha nem képes civilizáltan viselkedni, és felfogni, hogy az esküvő nem róla szól és nem az ő lelkivilága az univerzum középpontja, akkor jobb is lenne, ha ő maradna otthon.
2022. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
33: igen, nagyjából ez a helyzet, jelenleg ott tartunk, hogy anya semmiképp sem akar jönni... meglátjuk mi lesz belőle
2022. máj. 31. 09:24
 34/39 anonim ***** válasza:
80%

Jól van, akkor ne jöjjön, puffogjon magában, legalább évekig meglesz a konc amin rágódhat, ha neki ez jó! Anyád, ahogy apád és a párja is csak egy -egy vendég a sok közül. Ez nem az ő napjuk, ők nem szereplők, az egyetlen dolguk, hogy az ifjú párt köszöntsék, és velük ünnepelejenek. Úgy látszik, az egyetlen, aki ezt vágja, az új nő.

Anyádnak elhiszem, hogy sza.r érzés, hogy ő az otthagyott nő, de ha egyébként is olyan rossz volt a házasságuk, hogy a gyerekük is tényként éli ezt meg, akkor mint csodálkozik, nyilván ő sem volt boldog, és minden ilyen vállalhatatlan viselkedésével csak azt támasztja alá, hogy tényleg menthetetlen lett volna, és nem csoda, hogy apád inkább új életet kezdett; maradt volna egy posványban, ahol egy ilyen hárpia a neje? Fel kellene nőni, lenyelni a kritikát, és továbblépni, mert ezzel csak is kizárólag a saját életét teszi tönkre, mert mindenki más (is) kerülni fogja egy idő után.

2022. máj. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
32%
Mikor lesz amúgy az esküvő? Mert nagyon várom mi sül ki ebből, de szurkolok, hogy minden rendben legyen.
2022. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

43: sokat beszélgettem erről apával és anyával is, már a válás előtt is, anya is beismerte, hogy az utolsó pár évük langyos f*s volt, de amint kiderült, hogy apának van valakije, akkor már meg akarta "javítani" a házasságot, de akkor meg már apát nem érdekelte... egyébként apa volt az, aki évekig próbálkozott, terápiát javasolt, kettesben programokat nélkülünk, itthon is mindenben segített, közösen vitték a háztartást, saját szemmel láttam, hogy apa mennyivel jobban áll ehez, anyát viszont nem érdekelte, csak akkor, amikor már késő volt... engem is próbált ellenük hangolni, de igazából már el tudtam dönteni magam is, hogy nekem hogyan könnyebb ezt feldolgozni


35: augusztus közepe, már várom, hogy túllegyünk rajta :D tegnap apáéknál vacsoráztam, ott is szóba került a téma, mostmár apa is inkább úgy áll hozzá, ahogy a párja, hogy ő valószínűleg otthon marad a békesség kedvéért, apa pedig egyedül jön, de még ez is képlékeny


köszönöm a válaszokat :)

2022. máj. 31. 10:54
 37/39 anonim ***** válasza:
16%

A probléma az, hogy apád ahelyett, hogy tisztességesen lezárta volna a kapcsolatot, megcsalta az anyádat. Ha tényleg annyira rossz volt a házasság meg összeférhetetlen természetű az anyád, meglettek volna az okai a válásra. De helyette inkább beújította az új nőt anyád mellé.

Ez a gerinctelenség az, amit az anyád meg a testvéred nem tudnak megérteni vagy elfogadni. Te meg igen, mert ahogy írod, világéletedben apád fenekében volt a nyelved, csak az jó, amit ő csinál.

A jó megoldás az lenne, ha apáddal meg az új anyukáddal hármasban mennétek el az esküvőre, a család normálisabb fele meg maradjon otthon.

2022. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
81%

37!

Nem tudhatjuk, hogy az apa milyen hosszan próbálkozhatott azzal, hogy a kapcsolatuk (az új nő előtt) helyre jöjjön, illetve azt sem, hogy az anya ezt miért utasította el. Annyit tudunk, hogy apa próbálkozott, anyának valszeg elég volt, hogy volt mellette és mikor kiderült, hogy apa már mást szeret, akkor hirtelen javítani akart, csak valóban késő lett. Nyilván nem szép a megcsalás és jogosan haragudhat a testvér az apjára, de neki is be kellene látnia, hogy (az elmondások alapján) az anyja csaknem lesz**ta a férjét.

2022. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
79%
Valamint nem arról volt szó ki a hibás, hanem egy gyerekes viselkedéssel akarják tönkre tenni más napját, ahelyett, hogy max nem szólnak egymáshoz, képeken nem szerepelnek együtt. Itt ez a lényeg, nem az, hogy ki csalt meg kit.
2022. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!