Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Mi a legnagyobb...

Egykék! Mi a legnagyobb előnye annak, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 05:17
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
95%
Ez is egy rendszeresen felmerülő kérdés. Nekem sincs testvérem, soha nem hiányzott. Az ismeretségi, baráti körömben kevés jó testvérkapcsolatot láttam, sokan egyáltalán nem is beszélnek egymással. Hogy mi a legnagyobb előnye? Talán, hogy semmin nem kell osztozni, sem anyagi javakon, sem a szülők szeretetén.
2022. jún. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellett osztozni az anyagi meg a humánerőforráson így két diplomámlett,a szüleim vettek egy házat így hitelmentesen tudtqm elkezdeni a felnőtt életem.
2022. jún. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
92%
Egyedül öröklök mindent.
2022. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodt élet :)
2022. jún. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
83%
Én nem szerettem és nem is szeretek egyke lenni, viszont a környezetemben jellemzően semleges, eltávolodott vagy egyenesen rossz testvérkapcsolatokat látok. Ha ezt nézzük, nem olyan nagy baj hogy nincs tesóm. Illetve a kismamák figyelme két kicsi közt szétforgácsolódik, a nagyobb gyerek szinte mindig el van hanyagolva és hisztizik/duzzog.
2022. jún. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
58%
Kezdetben vannak csak apróágok amik előnynek tekinthetőek, a későbbiekben főleg a felnőtt világban inkább már hátrány ha nincsen.
2022. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
30%
Olyan furcsa, hogy valakinek fontosabb az, hogy mennyit örököl, mennyit kap, megint ezek a nyomasztó anyagiak ebben az undorító kapzsi, telhetetlen világban... Nekem van testvérem és higyjétek el, hogy ha jó nevelést és útmutatót kapnak a gyerekek a szüleiktől, akkor a testvéri kapcsolat egy hihetetlen erős és életre szóló kötelék. Van melletted mindig egy olyan ember, akire mindig, mindenben számíthattok egymásra. A barátok jönnek-mennek az emberek életében, nagyon kevés életre szóló barátság van már manapság, de a testvéred mindig melletted lesz. Arról nem beszélve, hogy kiskortól már megtanulsz lemondani dolgokról, nem pedig önző módon mindent magadnak követelni, megtanulsz igazságosan osztozkodni, alkalmazkodni, megtanulod, hogy nem te vagy mindig a középpontban, nem mellesleg türelemre és elfogadásra is tanít, ha van testvéred. A nehéz tinédzserkorban inkább beszéled meg a tesóddal a lelki gondjaidat, mint a szüleiddel, mert jobban megért, a testvérek nem mellesleg vigyáznak is egymásra akár bulizni mennek, akár egy fesztiválra, mert felelősséggel tartoznak egymás iránt. Sajnálom, aki ezt soha nem tapasztalhatja meg.
2022. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
11%
Mire megy az örökségével akármennyi is, ha úgyse tudja használni, csak elkölteni, vagy bebukni! Nevetséges...
2022. jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
96%
7 örülj neki ha ilyen testvéred van, de ne általánosíts. Én örülnék ha nem lenne, annyira gáz, zsarol, meglop, a szülőket is, eltiltotta a gyerekeket tőlük stb. Ha akarod átadom.
2022. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
97%
Nincs az, hogy a szülők figyelme főleg a testvérre fordul, ő a kedvenc. Párom családjánál látom ezt a kivételezést az öccse felé.
2022. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!