Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Mi a legnagyobb...

Egykék! Mi a legnagyobb előnye annak, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 05:17
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
92%

Ha lehetne én sem akarnék testvért. Jó annak, aki ki tud jönni vele, szeretik egymást és esetleg támogatják is, de ne csináljunk már úgy, mintha ez lenne az általános.


Anyámék is, apamék is többen restvérek. Hát mit ne mondjak, gusztustalan egy állapot az övék. Kibeszélés, kotnyeleskedes, egymás megalázása, túllicitálása. Halmokban az anyagi vonzatú tartozások egymas felé. Aki sikeres, attól vagy kéregetnek, vagy átkozzák, aki rosszul viszi, azt lenézik. "Szuper" dolog mondhatom. Nekem is van testvérem. Hát mit ne mondjak, nem valami jó dolog. Azon túl, hogy a szüleink fontossági sorrendjében mindig ő állt kegelöl, sikerült egy elkényeztetett, anyagias, lusta, mohó embert nevelniük belőle. Szerinted kedves akárhányadik kommentelő, mikor számíthatok én egy ilyen emberre?

2022. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
92%
Se előnyét, se hátrányát nem látom. Én így szoktam meg. Ha lenne testvérem azt sem bánnám, mivel unokatestvéreimmel jól kijövök, szinte testvéri a viszony.
2022. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Metionin ***** válasza:
94%
Nincs még egy plusz ember az életemben, akit el kell viselnem, csak azért, mert családtag. A másik, hogy engem is a semmire vállaltak, ha lett volna egy vagy több tesóm, fogalmam sincs, hogyan éltünk volna meg, hol aludt volna több gyerek stb.
2022. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg általánosítás van ebben a témában is. Vannak nagyon szép testvérkapcaolatok, vannak, ahol inkább távoli, kedves rokonként gondolnak egymásra (ez a két nővérem és én vagyunk, óriási a korkülönbség és mindhárman messze lakunk egymástól, egyikünk egyenesen Németországban), aztán vannak kifejezetten sz.r testvérkapcaolatok is, aminél ezerszer jobb az egykeség. Mindegyik elég gyakori jelenség. Ugyanez az egykeséggel is igaz, van, aki imád az lenni, van, aki egyenesen belebetegszik, és van, aki szimplán elfogadja, se nem szereti, se nem utálja. Tévhit, hogy testvér mellett nem lehet önző valaki, ahogy az is, hogy az egyke megkap mindent, meg elkapatják automatikusan. Unokahúgomra ez mondjuk igaz, de párom unokahúgára nem, nála önzetlenebb, kedvesebb gyereket nemigen látni, pedig úgy vágta a földhöz az élet, amit egy felnőtt is alig bírna ki (szülei rég nem élnek együtt, sőt, még mindig tombolnak és marják egymást, az anyja nagybeteg is már). Szóval személyiségfüggő az egész.
2022. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
* testvérkapcsolatok
2022. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
91%
Hmm, szerintem a szülőkön múlik nagy részben, hogy milyen lesz a testvéri kapcsolat. Köztünk sose kivételeztek (pedig 7 év korkülönbség) és sok nagyon élményteli programot szerveztek. Sok kaland, túra, élményfürdő, nyaralás, mindent (hozzávetőlegesen) egyenlően kaptunk. Így nagyon-nagyon szoros kapcsolatunk van, úgyhogy én pl. nem cserélném el azért hogy plusz 30-40 milliót örököljek majd (remélhetőleg) több tíz év múlva.
2022. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
84%

Az lenne a legnagyobb előnye, ha nem lenne, mert akkor nem tudnánk veszekedni. :D


De mivel van, hát barátommá fogadtam. :) Együtt játszottunk, együtt mentünk iskolába, együtt mentünk moziba, együtt videójátékoztunk, együtt buliztunk, együtt mentünk egyetemre is (persze kis időeltéréssel, de ugyanoda).


Egy ilyen barátot pedig nem adnék semmiért. Mert ha 2 hétig nem beszélünk, úgy össze veszünk, ő az, akit akkor is felhívok, hogy na mi van, megyünk koncertre? :)


Sajnálom, hogy itt mindenki rossz kapcsolatú testvéreket ismer. Talán túl sok negatívumot vontok bele személyes indíttatásból.

Én nagyon kevés rossz testvérpárt ismerek, de a többsége a sz*r szülők miatt ilyen.

2022. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
95%

Nem oszlik meg a szüleim figyelme, szeretete. Nem hasonlítgatnak állandóan össze a testvéremmel, hogy ő mit ért el eddig és én mit nem. Sokkal jobb a kapcsolatom a szüleimmel, mivel jobban tudtak rám figyelni, nem kellett egyszerre sok felé figyelniük. A másik dolog az anyagiak, mivel szegények vagyunk, így jó, hogy nem kellett egyszerre több gyereket támogatjuk, több jutott nekem.

Soha egy percig nem hiányzott testvér és örülök, hogy nincs. Szerintem egykének lenni jó, ma már egyre kevesebb a jó, összetartó testvér, mindenhol marakodás van. Ez nekem nem hiányzik.

2022. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
95%
17.: Nem igaz, hogy mindenki. 14-es komment az enyém, azt írtam, hogy van olyan IS.
2022. jún. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van a 16-nak, a szülőkön nagyon sok minden múlik. Nekem egy húgom van, és mivel én vagyok az idősebb, ki kellett szolgálnom, játszanom kellett vele ha akartam, ha nem, kaját csinálnom neki, sétálni vinni, felügyelni, tanulni vele, majd amikor már dolgozni kezdtem, akkor az volt elvárva, hogy ajándékokat vegyek neki és zsebpénzt adjak neki, mert hogy ő a kicsi, én meg a nagy.

Ő erről nem tehet, ezt tudom, de akkor is megmérgezte a kapcsolatunkat. Ő persze nagyon élvezi a felállást, van neki az idősebb testvér, akitől folyton csak kap, de nekem annyira nem volt buli, hogy terápiára jártam miatta.

Szóval azt vallom, hogy lehet jó kapcsolat is, meg rossz is. Én ha választhatnék, azt mondanám, bárcsak ne lett volna soha testvérem, mert ilyen formában számomra sok örömet nem okozott, de traumát annál többet.

2022. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!