Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Mi a legnagyobb...

Egykék! Mi a legnagyobb előnye annak, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 05:17
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem tudom, gyerekként elég jó tesók voltak de aztán nagybátyámból konkrétan szörnyeteg lett szinte. A nagyszülők is rendes, dolgos emberek voltak, és ha el is kapatták némileg, azért az nem magyarázza, amilyen ember lett abból a pasasból. A haldokló apját kizavarta volna az ágyból, kiakadt, hogy minek rángatták haza, hiszen még él, a temetést pedig lesz.rta. A feleségét, mikor az másodjára lett terhes hatalmas verést követően elzavarta az abortuszra. A lánya se tart vele kapcsolatot, az unokája sem érdekli. Néha anyám felhívja telefonon, de olyan ocsmányul beszél az emberekről, hogy szó szerint rosszul leszel tőle. Ő az az ember, aki kapcsán sokszor elgondolkodom, hogy mi kell ahhoz, hogy valakiből ennyire gonosz ember váljék kifejezetten rajongva szerető gyerekkor után. Pszichopátia? Esetleg...
2022. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
84%

"Ezért csalóak a kérdések, mert ott csak a problémák jelennek meg." - de azt is vedd figyelembe, hogy van még a való életben rengeteg ember hasonló helyzetben, aki egyedül gondozza a szüleit, hiába van testvére, csak nem ír ki kérdést.

Anyám húga másik kontinensen él, de még csak egy fillért nem küldene, hogy a mama ellátásában részt vegyen, a nővére meg két falura lakik, ő meg szimplán csak "nem ér rá". Anyám nem is tudja szerintem, hogy létezik ez az oldal, szóval IRL nemcsak jók vannak, hanem rengeteg szar is, amiről nem is tudunk.

2022. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
16%

Látszik hogy milyem sok embernek van xar szülője. Nem, nem testvére, szülője.


Én abszolút SEMMIT nem vettem észre ebből szüleim irányából. Furcsa, hogy nekik mindkettőnkre volt idejük. Mindkettőnkkel játszottak, mindkettőnkkel tanultak stb. Én úgy gondolom ugyanezt megadom MIND A HÁROM gyerekemnek. Sőt. A nagyokat abszolút nem a “kicsi” gondozására “tartottam”.


Talán az itteni traumával élő “gyűlölöm a testvérem” helyzetben lévők is vissza vezethetnék ezt a szüleikre.

2022. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
86%

33 minket is szerettek, én normális lettem, a testvérwm nem. Lehúzta zsarolta a szüleinket, ahogy engem is, ahogy a legjobb barátnőit is átverte, a párját stb


Ne legyél ilyen okos látatlanban, azért mert normális a kapcsolatotok. Változhat ez ne félj.

2022. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
93%
33, én abszolút tisztában vagyok vele, hogy nagyrészt a szüleim hibája, de ez semmit nem változtat azon a tényen, hogy szar a viszony köztünk a testvéremmel, és jobban szerettünk volna mindketten egykék lenni.
2022. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
92%
Pff, 33, ez nemcsak azon múlik. Az én húgom egy igazi számító kis féreg. Ilyen a természete. Megkeserítette az egész gyerekkoromat. Szüleim nagyon szerettek minket, szóval nem mondanám, hogy szar szülők voltak és tele lennék emiatt traumákkal. Van az úgy, hogy két ember nem jön ki, és attól még, hogy valaki a testvéred nem jelenti azt automatikusan, hogy jó is lesz a kapcsolat.
2022. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
92%
32.: A 31-es komment írója vagyok, és hidd el, óriási tévút az a dogma, miszerint minden egyes botlásunkért automatikusan a szülő a hibás. Kevés embert szerettek úgy a szülei, mint a nagybátyámat, és mindazon sz.r után még anyám is nyitna felé. A pasas jóformán pszichopata, mélységes megvetéssel van kb. mindenki irányába. Minimum a társadalom 1%-a pszichopata, szeressék akármennyire is a szülők.
2022. jún. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
73%

Én is egyetértek kicsit a 33-assal. Persze vannak kivételek, alapból rossz emberek, akikből a legjobb szülők sem tudtak volna rendes embert nevelni, de szerintem a legtöbb esetben nem ez van.


Az, hogy te nem láttad gyerekként az esetleg elkövetett hibákat, nem jelent semmit. Lehet hogy pont veled kivételeztek. De szerintem sokat lehet tenni szülőként a jó testvéri kapcsolatért.

Nálunk pl. rendszeresek a nagy családi beszélgetések, amikor összeülünk és mindenki elmeséli az életét, vagy vmi gazdasági, pszihológiai dologról. Mindenki eredményeire büszkék, mindenki szidva volt, ha rosszat tett.


Szóval szerintem is kb. 80%-ban a szülőkön múlik a kapcsolat.

2022. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
87%

38 33

Ti akarjátok oktatni a népet, miközben a mai napig gyerekek vagytok, akik ujjal mutogatnak másra hogy hát a szülők rontották el, képtelenek vagytok felelősséget vállalni magatokért. Ha ti valamiben nem vagytok jók, nem tanultatok stb azért is a szüleitek a felelősek, akkor is ha később se twttetek ezért semmit..

Ekkora önámítást nagyra nőtt ovodásoktól ritkán olvasni.

2022. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
88%
Jól mondod 38-as, nagy százalékban ez van, de elismered, hogy vannak kivételek. Ez a lényeg. 33-assal csak az volt a baj, hogy minden esetben a szülőre fogja látatlanban. Egyébként nálunk még lenne is kapcsolat talán anyáméknál, de akkora tömény gyűlölet a nagybátyám, hogy nem vállaljuk egyszerűen. Hasonló sem volt a családban senki.
2022. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!