Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egykék! Mi a legnagyobb...

Egykék! Mi a legnagyobb előnye annak, hogy nincs testvéretek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 05:17
1 2 3 4 5 6
 21/56 Kései Sirató ***** válasza:
72%
Anyukámnak meghalt az egyetlen testvére még gyerekkorában és mindig szomorkodik miatta. Boldogan osztozna minden örökségen, annyira hiányzik neki!
2022. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 6 évvel fiatalabb a testvérem, lányok vagyunk mindketten. Ő 2500 kilométerre lakik (ennyit arról, hogy mindig ott vagyunk egymásnak), de nem csak a földrajzi távolság számít. Nálunk az is van, hogy ő abszolut írtékben kb. tízszeresét keresi, de abban biztos vagyok, hogy ha szarba kerülnék, egy szelet zsíros kenyeret nem adna. De amúgy semmi elvárásom nincs, nem kutakodok a zsebében, csak ő szokta mondani, hogy mennyi a nettója. Volt olyan is, hogy egy fontos orvosi eredményt vártunk, tűkön ültünk a férjemmel, tudta, hogy kb. mikor lesz meg az eredmény, de nem kérdezte, szóval olyan, mint egy idegen. Sorolhatnám még, autóbalesetünk volt, neki 3 kocsija van, (akkor még itthon élt, multinál volt felső vezető), de a szomszéd előbb felajánlotta, hogy kölcsön adja az egyik kocsiját, hogy tudjunk mozogni, ügyintézni.

Hát ennyike nálunk.

2022. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
94%
A szüleim minden idejüket és energiájukat rám tudták szentelni, soha nem szenvedtem hiányt semmiben, mert ők maguk is belátták, hogy egy gyereket tudnak felnevelni így, ilyen formában.
2022. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
45%
Kicsit másik oldala, de én nem szeretnék egyke lenni. Amikor idősödnek a szülők, egy csomó teher és probléma jön vele. Szerencsés esetben anyagilag nem kell támogatni őket, de fizikailag valószínű, hogy kell. Még ha nem is ágyhoz kötöttek, de mondjuk bevásárolni, ügyet intézni, orvoshoz vinni. Vagy adott esetben nehéz döntéseket meghozni velük kapcsolatban (otthon, ápolás, etc.) A szülők ezt most csinálták végig a nagyszülőkkel és hát nem irigylem az egykéket, akiknek ezeket a döntéseket (és vele minden felelősséget, bűntudatot) egyesül kell viselni.
2022. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem alapbol azért nehéz a kérdés mert nyilván nincs viszonyitási alap. Lehet nem is tudja hog amugy milyen jo testvéri kapcsolatuk lenne ha lenne.
2022. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
93%

24-es, szinte mindennap van erről egy kérdés: van egynél több gyerek meg a segítségre szoruló szülő, és jobb esetben egyik intéz mindent, mert a másik szarik bele és/vagy messze lakik, vagy nem olyan a kapcsolata a szülővel.

Szóval ez elég naiv elképzelés, hogy akkor megoszlanak a terhek.

2022. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
91%
Én imádtam egyke lenni, rengeteg rokon gyerek volt körülöttem, barátok is, sokat játszottunk, de mikor hazamentünk, csak én voltam a szüleimnek, figyeltek rám, tanultak velem.
2022. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
35%

Lehet, hogy naiv, de azért a gyakori se reprezentatív, az ír ki kérdést, akinek problémája van.


Nálunk anyuék, apuék is ketten vannak és megosztják a terheket, együtt döntenek, számíthatnak egymásra. Mi is ketten vagyunk, szuper a kapcsolatunk, remélem mi is számíthatunk egymásra. Ezért csalóak a kérdések, mert ott csak a problémák jelennek meg.

2022. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
92%
Anyámnak a tesója még a temetésre se ment el, nemhogy anyámtól terhet vett volna át. Mielőtt valaki nehéz sorsot képzelne nagybátyámnak, vagy azt, hogy másodhegedűs lett volna anyám mellett, közölném, hogy ő volt a sztárgyerek, nagyanyám egyenesen ajnározta.
2022. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
86%

Pont ez az, hogy nem egységesen, nem jó elvek szerint nevelték. Ha mindkét gyereket kellő szigorral, kellő dícsérettel, ugyanúgy nevelnek, esetleg szándékosan próbálják erősíteni köztük a köteléket, akkor szerintem csak hozzáad egy ember életéhez.


Elhiszem, hogy rengeteg rossz példa van, de ha az a kérdés célja, hogy a saját gyerekednek legyen-e testvére, akkor az a válasz, hogy csak rajtad múlik.

2022. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!