Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mt lehet kezdeni egy olyan...

Mt lehet kezdeni egy olyan emberrel, akivel nem lehet megbeszélni semmit?

Figyelt kérdés
Már kezdek beleőrülni!!! Ha bármi probléma merül fel, nem is említhetem meg az aggályaimat, gondjaimat a páromnak, mert azonnal vérig sértődik, kiforgatja a szavaimat, egy percig sem gondol arra, hogy inkább oldjuk meg ezeket, hogy rendben mehessen minden tovább. Pedig nem vagyok az a tapintatlan tipus, mindig nagyon óvatosan adom elő, ha valamit meg kellene oldanunk. Pedig korábban megbeszéltük, hogy mindig, mindent meg fogunk beszélni, mert az könnyen lehet egy kapcsolat halála, ha nem lehet megbeszélni dolgokat, csak magunkba temetjük őket. De sajnos egyre inkább ezt kell tennem. A gondjaimat visszanyelni, és valahogyan felvenni az álarcot, nehogy megneszelje hogy valami bajom van. Mert már azon is vérig sértődik, ha látja rajtam hogy valami bánt. Nem kérdezi meg, hogy mi az, egyszerűen csak megsértődik azon, hogy valamit emésztek. Segítsetek! Mit lehet tenni egy ilyen emberrel???? A múltkor pl. már azon sértődött meg, hogy a lakásba valahova tervezett elhelyezni egy karnist, én pedig mondtam, hogy sajnos nem lehet kivitelezni technikailag. azt mondta, hogy ő mindig megálmodik valamit, én meg keresztülhúzom a földhözragadt gondolkodásommal!
2010. szept. 21. 10:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Szereted meg? ...
2010. szept. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 jujube ***** válasza:
59%

Jezus

es meg a kedveben jarsz?

te bajod..

Elfelejtette hogy kell ferfikent viselkedni?

ferfi megsertodik?

faj az egojanak minden...


O egy noben leoltja a gondoskodas vagyat az teged tesz tonkre, te meg nem hagyod ot szerinte hogy problemamegoldokent tetszelegjen, az meg ot boritja ki..

2010. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A sok negatív érzés "lenyelése"hosszú távon mindenképpen káros.Éltem ilyen emberrel,és határozottan állítom,hogy sérült a személyiségem.Két embernek igenis meg kell tudnia beszélni a felmerülő problémákat.Össze kell tudni beszélni.Kedvesen és érzékenyen a másik ember igényeire.Merthogy azért vagyok vele,mert szeretem,törődöm vele,kíváncsi vagyok rá és értékelem.Ne félj lépni,ha ez nem változik.Ne legyél elnyomott,ez nem egy építő irány.
2010. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

És tényleg lehetetlen volt kivitelezni, vagy csak nehéz?

Én baromira utálom, hogy ha valaki nem tud lelkesedni semmiért, mert én olyan vagyok, hogy a kis dolgoknak is tudok örülni.

Ha látom valakin, hogy baromira nem érdekli a dolog, vagy csak a hátrányokat és akadályokat sorolja, akkor nekem is elmegy az egésztől a kedvem és goromba leszek.

Ez szülői örökség, mert nálunk anyám volt olyan, hogy bármit találtunk ki, az rossz volt és ellene volt.

2010. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Kort, nemet nem tüntettem fel, pedig úgy látom fontos lehet:

35 F


Egyébként szeretem őt, MÉG. De érzem, hogy ezt az érzést nem tudom ezen a szinten tartani, ki fogja ölni belőlem ezzel a viselkedéssel.

2010. szept. 21. 11:16
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy nem illetek össze.Ez esetben vagy évekig próbálkoztok és megölitek egymást,vagy épp összecsiszolódtok,vagy pedig elengeditek egymást,hogy mindenki olyat találjon aki megbecsüli IGAZÁN.
2010. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, lehetetlen volt kivitelezni. De azonnal mondtam helyette más, alternatív megoldást. Szóval nem arról volt szó, hogy egyszerűen nincs kedvem megmozdulni. De azt a másik megoldást sem volt már hajlandó meghallani, csak az a számára fontos, kiforgatható információ jutott el a fülébe, hogy "úgy sajnos nem lehet megcsinálni"
2010. szept. 21. 11:22
 8/24 A kérdező kommentje:
Most már az a lehetőség sem adott, hogy elengedjük egymást. Várjuk a közös babát! És nem tudok neki igazán örülni, pont a leírtak miatt! És ez csak mélyíti a bajt.
2010. szept. 21. 11:36
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem kellet volna példát írnod,mert most mindenki a karnis gonddal foglalkozik.Pedig az alapvető problémád nem ez...

Úgy érzed,hogy folyamatosan meg kell alkudnod,háttérbe kell húzódnod,egyedül vagy ebben a kapcsolatban,folyamatosan épül közétek egy fal,most még érdekel és szeretnéd megbeszélni a sérelmeid,de érzed,hogy már nem sokáig tudod magadba fojtani....mi lesz akkor.Van-e jövőtök egymás mellet?!

Nézd te annyira akarsz mindent megtenni,annyira akarod,hogy működjön,Ő meg egyszerűen nem enged be téged az érzéseibe,nem ossza meg veled a gondjai,problémáit.Viszont a tiéidet sem akarja hallani,mert azokat támadásként fogja fel,nem építő jellegű kritikának.

Ez a tipikus:megint szétdobálva hagytad a ruháid kijelentésre,azért mondod mert már nem szeretsz!párbeszéd.


Szerintem önértékelési gondjai vannak a párodnak,valójában nagyon bizonytalan,sérülékeny,érzelmes jellem,és nem akarja magát kiszolgáltatottá tenni érzelmileg,még neked sem....

Legegyszerűbb módja a védekezésnek az,ha nem nyílik meg neked,nem beszélget veled,nem hallgat meg téged,nehogy válaszolnia kelljen,és ha már nagyon "nyomulsz" akkor támadással védekezik.

Nem lehet,hogy gyermekkorában bántalmazták,vagy érzelmileg elhanyagolták,és azért lett ilyen zárkózott?

Hogy mit lehet vele kezdeni?Nem tudom,ha tudnám,akkor már én sem törném folyton ezen a fejem,pedig már annyi mindennel próbálkoztam....

Remélem valaki tudja itt a választ,és kíváncsian várom én is....

2010. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A terhesség is befojásolhatja a viselkedését.

Amúgy ha kis dolgokról van szó okos enged...

2010. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!