Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mt lehet kezdeni egy olyan...

Mt lehet kezdeni egy olyan emberrel, akivel nem lehet megbeszélni semmit?

Figyelt kérdés
Már kezdek beleőrülni!!! Ha bármi probléma merül fel, nem is említhetem meg az aggályaimat, gondjaimat a páromnak, mert azonnal vérig sértődik, kiforgatja a szavaimat, egy percig sem gondol arra, hogy inkább oldjuk meg ezeket, hogy rendben mehessen minden tovább. Pedig nem vagyok az a tapintatlan tipus, mindig nagyon óvatosan adom elő, ha valamit meg kellene oldanunk. Pedig korábban megbeszéltük, hogy mindig, mindent meg fogunk beszélni, mert az könnyen lehet egy kapcsolat halála, ha nem lehet megbeszélni dolgokat, csak magunkba temetjük őket. De sajnos egyre inkább ezt kell tennem. A gondjaimat visszanyelni, és valahogyan felvenni az álarcot, nehogy megneszelje hogy valami bajom van. Mert már azon is vérig sértődik, ha látja rajtam hogy valami bánt. Nem kérdezi meg, hogy mi az, egyszerűen csak megsértődik azon, hogy valamit emésztek. Segítsetek! Mit lehet tenni egy ilyen emberrel???? A múltkor pl. már azon sértődött meg, hogy a lakásba valahova tervezett elhelyezni egy karnist, én pedig mondtam, hogy sajnos nem lehet kivitelezni technikailag. azt mondta, hogy ő mindig megálmodik valamit, én meg keresztülhúzom a földhözragadt gondolkodásommal!
2010. szept. 21. 10:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nemrég szültem,7 hónapos a fiam.Kb hasonló lehettem,mint a feleséged,csak nálam a terhesség váltotta ki,de még nem múlt el.Viszont egy őszinte mondattal úgy észhez térített a férjem,hogy ihaj!Szerettem volna hazamenni a szüleimhez egy hétre a babával,hogy kicsit megnyugodjunk,mert már szépen szólni sem tudtunk egymáshoz.Erre mondta a párom,hogy ne menjek,mert nem akarja.Persze önzőnek meg minden másnak elhordtam,erre csendesen megjegyezte,hogy azért nem akarja,mert attól fél,hogy ha hazamegyek,már nem fogja akarni,hogy visszajöjjek.Na EZ hatott!De gondolhatod mit állt ki szegény,mire eljutott odáig,hogy ezt kimondja!Talán nálatok is valami hasonló lenne a megoldás.
2010. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Hogy az utóbbi időben annyi megoldatlan gond felgyűlt, hogy ezek miatt..."

"Nem lenne semmi bajom az egésszel, ha csak az utóbbi időben kezdődött volna ez az egész."

Mind a 2-őt Te írtad, olvasd el még egyszer, ez ugye ellentétes egymással?

Nem lehet, hogy ő is érzékenyebb, és Te is az lettél (a várandósság alatti "rejtélyes" férfitünetek, amiről írtam), és emiatt gyűlt fel az utóbbi időben?

Vagy már korábban kezdődött, akkor azt hitted, ez még megváltoztatható, és most, hogy fokozódott ez a reakció, ráadásul komolyabbra fordult a kapcsolatotok, bepánikolsz, hogy ez hová vezet?


"miért nem lépek már túl a hülye gondjaimon ahelyett, hogy a gyermeknek örülnék" Megkérdezhetem, mióta vagytok és laktok együtt, mennyire gyorsan jött ez a gyerek? Esetleg abból a félreértés, hogy kevésbé ismeritek egymást?

Kevésbé gondolom valószínűnek, hogy egy nő, aki a párja gyermekét hordja a szíve alatt, pont ebben a meghitt időszakban akarná magától távol tartani a párját, hogy elhidegüljetek...

Nem tudni, mik ezek a gondok. A férjemnek voltak olyan dolgai a várandósság alatt, hogy pl. az anyjának segített (amikor férjével együtt egészségesek voltak, nyugdíjasok, és inkább feküdtek, lazítottak ezidő alatt, szóval ahogy gyerekkorában is tette: ha anya szól, futni kell), miközben nekünk senki (azóta se), és alig lettünk kész mindennel a szülésre, pl. matracot az utolsó nap vettünk, az utolsó 2 hónap emiatt nekem nagyon megerőltető volt, sokat sírtam. (Nem a hormonális okok miatt.) Ez nagyon megmaradt bennem, nem ezt vártam tőle. És gyakran az volt a legnagyobb gondja, hogy az autót kitakarítani, anyósomét megszerelni (mert ő akarja ezt, nem anyós miatt), miközben a mi közös dolgaink vártak. Vagy hogy neki is szüksége van szabadidőre: autós műsorokat néz. Azért írom, mert szerintem ugyanígy fejezte ki magát: én csak a saját dolgaimmal törődök, vele nem. Szerintem meg fordítva volt. Ezen is érdemes elgondolkodnod, nem ugyanez van-e nálatok is?


"Csak egyfelé vezet az út. Együtt maradni, és haladni a totális téboly felé."

Nem, dehogy! Szerintem olvass kommunikációs könyveket, lehet, hogy nem megfelelő a kommunikáció? Pár tippet olvashatsz az eddigi hsz-okban (a saját érzéseidről beszélni és nem őt vádolva elmondani, ami bánt...stb).

Ha minden kötél szakad, akkor sem vagytok egy életre összekényszerítve. Mindig csak a legjobb megoldást választani, ahogy a Te szempontodból legjobbnak látod, ezt javaslom.

11.51

2010. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nincsen ellentmondás, csak én fogalmaztam pontatlanul. Szóval a gondok már egy jó ideje (3-4 hónapja) gyűltek. Igazából folyamatosan foglalkoztattak, bántottak ezek, de nem tettem róla említést (nagyrészt mert tudtam hogy mi lenne a párom reakciója ezekre). Tudtam, hogy ezek olyanok, hogy így egyedül egy-két hónapon belül nem oldódnak meg, nem forrják ki magukat, esetleg 1-2 év is kell hogy minden a helyére kerüljön. Ezért is most ez a nagy aggodalmam, 1-2 hónap alatt kell ezeket megoldani, amiben természetesen a párom megértésére, partneri hozzáállására, megoldani akarásra (hú de szépen fejeztem ki :-)) is nagy szükség lett volna.


"Nem lett volna semmi bajom, ha csak az utóbbi időben kezdődött volna az egész" Ezt pedig az ő viselkedésére értettem, nem a problémákra. Már a terhessége előtt is jellemző volt rá ez a hihetetlen mértékű sértődékenység. Régebben sem múlt el úgy nap, hogy valami hihetetlen nagy gondot ne talált volna ki magának, ami miatt sírva lehet fakadni. Nemegyszer volt, hogy este egy jót beszélgettünk, boroztunk, gyönyörű volt minden. Reggel pedig már úgy ébredt mellettem, hogy rám sem nézett, sírt, stb.. a generált "problémák" miatt... Korábban gyakran be is ismerte ezt nekem, hogy tudja, nem normális ez a viselkedés, bocsánatot kért sokszor, stb.. Ma már ez sincs meg.


Amit a 16:42-es hozzászóló írt, nagyon tanulságos. Sok ember tényleg csak akkor jön rá arra hogy valójában hol tart a kapcsolata, amikor kap egy ilyen őszinte, nyers "pofont". Mindenesetre ilyennek én egyelőre nem tenném ki őt. Pláne ilyen állapotban nem.... Pedig ő is egyre gyakrabban emlegeti, hogy egy időre elmegy a szüleihez, mert csak ott tud megnyugodni, kikapcsolódni. Ezt sem igazán értem, mert velem viszont nem akar kikapcsolódni. Sokszor el akartam már vinni kirándulni, vagy hosszú hétvégére az ország másik felébe, hogy tényleg kicsit kikerüljünk mindketten a "mókuskerékből". De erre csak a kifogásokat kereste. Így aztán maradtunk nyaralás, pihenés nélkül, egyre jobban idegeskedve mindenen....


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2010. szept. 22. 15:22
 24/24 anonim válasza:
Mi lett veletek kérdező?
2022. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!