Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mt lehet kezdeni egy olyan...

Mt lehet kezdeni egy olyan emberrel, akivel nem lehet megbeszélni semmit?

Figyelt kérdés
Már kezdek beleőrülni!!! Ha bármi probléma merül fel, nem is említhetem meg az aggályaimat, gondjaimat a páromnak, mert azonnal vérig sértődik, kiforgatja a szavaimat, egy percig sem gondol arra, hogy inkább oldjuk meg ezeket, hogy rendben mehessen minden tovább. Pedig nem vagyok az a tapintatlan tipus, mindig nagyon óvatosan adom elő, ha valamit meg kellene oldanunk. Pedig korábban megbeszéltük, hogy mindig, mindent meg fogunk beszélni, mert az könnyen lehet egy kapcsolat halála, ha nem lehet megbeszélni dolgokat, csak magunkba temetjük őket. De sajnos egyre inkább ezt kell tennem. A gondjaimat visszanyelni, és valahogyan felvenni az álarcot, nehogy megneszelje hogy valami bajom van. Mert már azon is vérig sértődik, ha látja rajtam hogy valami bánt. Nem kérdezi meg, hogy mi az, egyszerűen csak megsértődik azon, hogy valamit emésztek. Segítsetek! Mit lehet tenni egy ilyen emberrel???? A múltkor pl. már azon sértődött meg, hogy a lakásba valahova tervezett elhelyezni egy karnist, én pedig mondtam, hogy sajnos nem lehet kivitelezni technikailag. azt mondta, hogy ő mindig megálmodik valamit, én meg keresztülhúzom a földhözragadt gondolkodásommal!
2010. szept. 21. 10:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan nő vagyok, de tudom, h mi az amiről beszélsz! A párommal szinte semmiről nem lehetett beszélni, falra hányt borsó, mindenen megsértődött és persze egy igazi sértés volt a felelet. Én úgy gondolom h könnyebb helyzetben vagy, mivel a nők kicsit érzelmesebb típusok, jobban és ami a legfontosabb korábban lehet rájuk hatni baj esetén. Mond h neked ez rosszul esik, megbánt téged ezzel....stb, az érzéseidről beszélj neki, őszintén. Nálunk a párom akkor eszmélt rá, h én mind végig csak meg akartam oldani a problémáimat és közös nevezőre akartam jutni, mikor már késő volt és végleges tüskék voltak bennem. Kívánom h ne így legyen veletek, hidd el mindent meg lehet oldani, ha két ember akarja és miért ne akarná mikor a gyermekedet hordja a szíve alatt! Egyébként említetetted a babát, lehet h csak rossz passzban van a feleséged. Lehet, h fél, tudod egy közelgő szülés rettentő rémületet tud kiváltani az emberből és ezáltal lehet ingerlékeny, és akár butaságkon is veszekedhet (nem a hormonos dumával jövök, hanem azzal h nagy dolog előtt álltok és esetleg bizonytalan magában is), mert tudod mindig azt bántjuk akit szeretünk!
2010. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Emlékeztetni a korábban megbeszéltekre:

"mindig, mindent meg fogunk beszélni, mert az könnyen lehet egy kapcsolat halála".

Beszélgetni erről a problémáról, amit itt felvetettél.

(Nem a vita hevében, hanem pl. egy szép vasárnap délutánon, amikor minden rendben.)

Kis dolgokra lehet legyinteni, ám nagyobb dolgokban is kijön ez.


Ettől függetlenül én a férjemmel vagyok hasonlóan. Évek óta, úgy érzem, csak én keresem a megoldásokat, és nem tudom, meddig megy ez így. Azt a megbeszélt mondatot is én mondtam, ő "egyetértett" (?), hogy legkésőbb lefekvés előtt kibékülünk, ha valami vita van, de azért első években ő sértődősen elvonult, nem tartotta be, ez is jó időbe tellett, sokszori átrágásra.

Nem nyelem vissza gondjaimat, mert ebben a szituban az az én halálomat jelentené, nemcsak a kapcsolatunkét, neki meg nem tetszik, minek morgolódok. Olyan dolgokon, aminek a megoldása csak tőle függ (anyósdolgok, elköltözés innen egy városba), és nem kéne 5-6 éven át húzni. "Még gondolkodnom kell", ezt a hozzáállást nem értem.

2010. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ez most a legnagyobb bajom, ami miatt már kiírtam ezt a kérdést. Hogy az utóbbi időben annyi megoldatlan gond felgyűlt, hogy ezek miatt nem tudok őszintén örülni az érkező gyermeknek, és tisztában vagyok vele, hogy ez hogy eshet neki, csak mélyebbre kerülünk a problémával. Holott csak a segítségére lenne szükségem, hogy felhőtlenül tudjunk mindketten örülni. Olyan egyszerűen meg lehetne oldani. Ha elmondhatnám neki a megoldandó problémákat, valamit mondana rá ahelyett hogy vérig sértődne, és mehetnénk tovább. Így viszont leragadok a közös gondokkal, és egyre inkább azt érzem, hogy EGYEDÜL maradok, egy PÁRkapcsolatban, egyre mélyebben.
2010. szept. 21. 12:02
 14/24 anonim ***** válasza:

Közben olvastam, hogy várandós, ez nagyon lényeges! Mert ha korábban nem volt ez így, akkor valószínűleg minden rendben van, csak a hormonok játéka. :) Ő most érzékenyebb, több figyelmet, odafigyelést igényel, és az is előfordulhat, hogy meggondolatlanul mond valamit, mert annyira érzékennyé is teheti a várandósság az embert! Nekem sokkal rosszabbul esett főleg az utolsó 2 hónapban az a sok minden, amit itt lakva el kellett viselni, és csak ez a körülmény sokat rontott a lelkiállapotomon.

Az nagyon jó módszer, ha a saját érzéseidről beszélsz, és nem arról, hogy "ő" megbánt vagy "ő" mit csinál. És javaslom, hogy előbb az ő érzéseiről kérdezd, hogy hogyan érzi magát, milyen változásokon ment át. Nagyon tapintatos légy, nemcsak miatta, hanem mert a születendő gyermekedre is hatnak az ő érzései! Vigyázz rájuk, itt még minden rendbe jöhet szerintem! :)

Sok boldogságot Nektek!

11.51

2010. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Nekem Apukám volt ilyen és az egyik osztálytársam és még egy lányzó. Csillagjegyük oroszlán. Ő is az? De végülis mindegy, mert ha Ő ilyen volt terhesség előtt is akkor lehet menthetetlen a kapcsolat. Minálunk is nagyon sok probléma van. Párom férfi illetve még fiú 20 lesz és vele is igen nehézkesen mennek a dolgok, mindent rám ken, mert én vagyok a hülye meg a hibás mindenért.

Nem tudom, hogy én meddig bírom ezt, de szerintem nem sokáig. Mondd meg Neki, hogyha ez így megy annak nem lesz jó vége. Lehet, hogy nem fog használni én párom sem hiszi el, hogyha nem lesz kompromisszum akkor pá!

Így, hogy jön nemsokára a gyermek nehezebb. Terhesség előtt mikor megismerted is ilyen volt???


Én nagyon ideges lennék szülés előtti hónapokban, mert én amúgy sem bírom a fájdalmat, lehet ettől fél. Nem könnyű szülni, mert kikérdeztem már pár női ismerősöm, mindegyik azt mondta borzalmas, fáj görcsöl míg ki nem bújik a babóca.

Biztos fél a szüléstől, főleg ha nem volt még babája.

Szerintem kérdezd meg, hogy ez-e a baja és nyugtasd meg, Te mellette leszel, segíteni fogsz mindenben. Nekem sokat segítene ez.

22/L

2010. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem lenne semmi bajom az egésszel, ha csak az utóbbi időben kezdődött volna ez az egész. Én is betudnám annak, hogy várandós, érzékeny, stb... De már korábban is megvoltak ezek a dolgok, csak akkor még én sem figyeltem fel ezekre eléggé. Úgy gondoltam, a nagyobb gondok szép lassan úgyis megoldódnak. Nem aggódtam nagyon ezek miatt. Csak most érzem azt hogy nagyon szűk, rövid zsákutcába kerültem, hogy várandós lett. Hirtelen az összes nagy gond sürgőssé vált, hiszen ezeket meg kellene oldani ahhoz, hogy nyugodt körülmények közé érkezhessen a kicsi. De sajnos ő nem partner ebben, én pedig egyedül nem tudom megoldani azokat a dolgokat, amik rajta is múlnak! Egyébként nem terveztük még a gyermeket...
2010. szept. 21. 12:13
 17/24 anonim ***** válasza:

Legyél kicsit engedőbb, ha régen nem volt ilyen akkor csak a baba miatt pánikol. Tapasztalatból nekem az hiányzott, h a férjemet látszólag abszolút nem érdekelte, h mi van velem és a pocaklakóval, szerettem volna beszélni a félelmeimről, szerettem volna elrángatni terhestornára, Ultrahangra......

Próbálj kicsit az ő cipőjében járni és ha jobb kedve van akkor beszélj a problémákról, hidd el neki is vannak, lehet ő is úgy érez, mint Te!

2010. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

És ha leírnád egy hosszú levélbe amit érzel??Nem tud közbeszólni,nem kaptok össze a mondókád közben,nem kanyarodtok el a lényegtől...

Nem tudsz őszintén örülni a közös gyermeknek,pedig úgy szeretnél..Ez már bizony megérné megpróbálni ezt a megoldást!

2010. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"EGYEDÜL maradok, egy PÁRkapcsolatban" - ezt sajnos bennem is megfogalmazódott, de a Ti esetek más, mert ő várandós!

Ha előtte is ilyen volt, akkor majd az idő megoldja, ezt én sem tudom, meddig megy... Mindig 2-tökön múlik.

Ha még nem próbáltad, nézz utána neten a várandóssággal járó hormonális és érzelmi változásoknak, próbálj vele beszélgetni erről is, ezzel is javulhat minden. Egy nő örül ebben e helyzetben, ha gyakran érdeklődik a férfi, hogy érzi magát. A várandósságot régen "Másállapotnak" is hívták, mert ez valóban "más", nőként úgy éltem meg, hogy az embert mintha kicserélték volna, sokkal érzékenyebb, mintha "más" lenne...

Nem tudom, mit értessz az alatt, hogy a közös dolgaitok, de ha esetleg korábbi dolgokat, Te dolgaidat, akkor gondold át, hogy most a várandóssággal ezzel a sok változással másra terelődik a hangsúly. (Nem vádollak, csak nem tudhatom.) Most a baba dolgai és a mama hogyléte a legfontosabb! (Még utána is egy darabig.)

Türelem, ez az időszak is elmúlik, most ennek a szépségét kell észrevenni, mert az idő elmúltával már nem lehet. :)Valahogy ezt szem előtt tartva kellene előhozakodni a Te érzéseiddel. Egyébként olvastam arról, hogy megmagyarázhatatlanul előfordul, hogy az apukán is kijönnek a terhességi érzelmi változások, ennek az okát nem tudják.

11.51

2010. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
12:18-nak: Erre már én is gondoltam, meg is próbáltam. Leírtam benne, hogy csak segítséget kérek tőle azért, hogy én is tudjak örülni. Kértem, hogy oldjuk meg ezeket együtt, hogy minden rendben lehessen. De erre is, így is ugyanaz volt a reakció. Hogy én miért nem lépek már túl a hülye gondjaimon ahelyett, hogy a gyermeknek örülnék. Nem fogja, hogy pont arra van szükségem, csak azt kérem tőle hogy legalább elmondhassam, és utána gond nélkül továbbléphetnénk.... Rossz hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejemben, utálom magamat emiatt, de tegnap már arra gondoltam, hogy egyedül mennyivel könnyebb lenne minden! De nem lehet, hiszen a közös gyermekünket hordja a szive alatt! Csak egyfelé vezet az út. Együtt maradni, és haladni a totális téboly felé.
2010. szept. 21. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!