Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vett egy házat, anyukám...

Párom vett egy házat, anyukám szerint nekem is járna belőle rész? Családi vita van 22/L

Figyelt kérdés

Szóval szüleimnél élünk 2018 óta, 0 rezsivel a párommal.

Párom viszont tavaly vett egy házat ami csak az ő nevén van. Én nem adtam a házba bele, mivel iskolába jártam és nem volt pénzem.

Viszont a párom nálunk él, itt eszik, fürdik stb.

Anyukám szerint ez így nem jó, nekem is járt volna belőle 1,5-2 millió forint

Mit gondoltok ?menjek ügyvédhez?



#ház #család #párkapcsolat #Szülőknél élés
2022. júl. 10. 12:50
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
95%

Vicces szüleid vannak, de te sem tagadhatnád le őket...:D

Természetesen nem jár neked semmi belőle. Ha zavar, hogy eddig nem adott, vagy fizetett, azért mert ott lakott nálatok, akkor ezt mond neki, vagy a szüleid szóljanak érte. De a házához neked semmi közöd.

2022. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok ügyvéd, de ha nem vagytok házasok, akkor nem jár belőle semmi neked. A pároddal meg előtte kellett volna megállapodni arról, hogy adjon bele a közösbe.
2022. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Sajnos rajtam csattan az egész..
2022. júl. 10. 12:54
 4/46 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván nem jár neked belőle semmi, az viszont elég gusztustalan, hogy másokon élősködve spórol...
2022. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 Katona Dius ***** válasza:
96%
Egy % nem sok,annyi jogod nincs ahhoz a házhoz. Ha nem adott bele a rezsibe az elmúlt 4 évben, az gáz, de ha így állapodtatok meg,akkor utólag hiába tartja a márkát bárki. A rezsit meg a szüleid fizettek,gondolom, így neked még annyi közös sincs hozzá.
2022. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%
Ha ő vette és az ő nevén van akkor se lenne a tiéd bármi is,ha adtál volna bele,ha házasok nem vagytok vagy nincs róla hiteles papír. Pároddal meg már az elején tisztázni kellett volna,hogy adjon a rezsibe,ha már magától nem jutott eszébe,utólag vergődni elég cink. De most szakítottatok,vagy mire ez a támadás? Oda akar költözni veled? Vagy mi a terv?
2022. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
98%

Miert nem fizettetek bele a haztartasba eddig? Miert nem beszeltetek errol anyaddal? Esetleg o felajanlotta, hogy ne fizessetek? Ha igen, akkor meg most mi a hiszti targya?


Neked abbol a hazbol semmi nem jar. Miert mennel ugyvedhez? Perelned a sajat parod, mert a sajat penzebol vett hazat?

2022. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
33%
Jogilag semmi követelnivalod nem lehet. De, hogy a "párodat" rosszul választottad meg az biztos. Ö nem tekint téged a párjának hanem csak egy hülye kis pi...nak!!! Keress olyant aki téged választ!!!!, te kellesz neki, nem az átverhetö üritölyuk!
2022. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag sajnos nem jár semmi. Erkölcsileg megkérdőjelezhető, hogy 4 évig ingyen élt a szüleid nyakán, mert nyilván így (is) tudott spórolni, ami pénz most a saját házába ment.
2022. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

8! Kezdem így érezni.


Anya engem piszkál, hogy miért hagytam ezt.. viszont anyám most se fogad el rezsi pénzt. Párom is elég smucig szerintem.

Szar az egész úgy érzem :/

2022. júl. 10. 13:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!