Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vett egy házat, anyukám...

Párom vett egy házat, anyukám szerint nekem is járna belőle rész? Családi vita van 22/L

Figyelt kérdés

Szóval szüleimnél élünk 2018 óta, 0 rezsivel a párommal.

Párom viszont tavaly vett egy házat ami csak az ő nevén van. Én nem adtam a házba bele, mivel iskolába jártam és nem volt pénzem.

Viszont a párom nálunk él, itt eszik, fürdik stb.

Anyukám szerint ez így nem jó, nekem is járt volna belőle 1,5-2 millió forint

Mit gondoltok ?menjek ügyvédhez?



#ház #család #párkapcsolat #Szülőknél élés
2022. júl. 10. 12:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
97%

"viszont anyám most se fogad el rezsi pénzt"


Akkor meg mit károg most?

13-asnak van igaza: fogadta volna el a pénzt azzal, hogy odaadja neked.

2022. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
99%

Lehet tényleg azt hitte anyád mint amit egyik válaszadó felvetett, hogy "ne fizessetek semmit, spóroljatok", aztán "50-50%" részarányban vegyetek házat a spórolt pénzből.

Lehet a fejében egy ilyen elképzelés volt: "aha, nem kérek pénzt, akkor majd ők így megoldják, elrendezik", a részletkérdésekkel (ki hogyan, mit, mennyit spórol, házba mennyit ad) nem foglalkozott. A házvásárlás után meg azzal szembesült hogy elképzelése nem sikerült és lehet azt gondolja hogy a gyereke is adott bele, de egyenesen nem kérdezett rá, ezért követelhet magának részt a házból.

Mivel nem lehet tudni hogy mit gondol a helyzetről, ezért csak - pláne idegenként - vélelmezni lehet "mit gondolhat".

2022. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
85%

De kérdező komolyan elhiszed amiket írsz? Egy fityinget sem adtál a házba miért kellene osztozni rajta a barátodnak? Remélem elmész ügyvédhez és jól kiröhög. Nem fogsz többet ilyen hülyeségeket gondolkozni.

Megoldás: kezdj el te is félrerakni pénzt a saját házadra.

2022. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
98%

Most tűnt fel egy szó a nyitóban: mindez TAVALY történt, 2021-ben, vagyis legalább hat és fél hónapja.

Tehát nem most.

Akkor ez miért MOST probléma anyukádnak? Vagy azóta füstölög emiatt, csak már nem bírod cérnával, ezért most írtál róla kérdést?

A másik: Hát miért nem laktok ott? Még a párod is nálatok él, hiszen jelen időben írod: "álunk él, itt eszik, fürdik".


Én a szüleid helyében legalábbis megmondtam volna neki, hogy ha már van saját lakása, akkor menjen ő oda. Ha együtt akartok lakni, akkor lakjatok együtt ott.

2022. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. Ha nincs szó közös jövőről vagy házasságról nem is szabad közös házat venni. Kérdező meg iskolás volt vagy most is az nem derült ki. Ha ilyen fiatal a kérdező akkor a szülők a bambák hogy nem kérnek rezsipénzt. Mondjuk ez így nagyon fura. Meghallgatnám a másik felrt is.
2022. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
94%
* felet
2022. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Másik fél nyilván akkor pont ellene van.
2022. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
92%
Valószínű reménykedtek hogy valami jól kereső ember elviszi a lányukat, közben meg a srác kihasználta ezt. Szóval itt mindenki érdekember. Kérdezőnek a fejét meg telebeszélik a szülei minden hülyeséggel amit ő elhisz. Hkgy neki ez meg az jár miközben nem. De hogy ezután se kérnék an szülők rezsipénzt az az érdekes.
2022. júl. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Házasok vagytok? Mert ha nem, te meg egy kanyi ft-ot se adtál be, nem jár. Az ügyvéd is körberöhög.
2022. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
76%
Én hasonlóképpen jártam. Férjemnek saját félkész háza volt az ő nevén, amikor férjhez mentem hozzá. Két fiunk van, már felnőttek. A férjemmel 23.év után elváltunk, majd pár év múlva elhunyt. A házat a két gyermekem örökölte. Nekem semmi jogom nincs a házhoz, hiába én is sokat dolgoztam ide, és fizettem én is a törlesztőt,jogilag nincs házam. Amúgy itt lakom ebben a házban, a fiaim engedélyével. Ők máshol laknak a párjukkal. A gyermekeim szeretetén múlott, hogy van hol laknom. Fiatalon én sem foglalkoztam azzal, hogy kinek a nevén van a ház. Ez így jogos. Pedig rengeteget dolgoztam én is, és adtam a közösbe, hogy a félkész ház teljesen rendben legyen.
2022. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!