Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vett egy házat, anyukám...

Párom vett egy házat, anyukám szerint nekem is járna belőle rész? Családi vita van 22/L

Figyelt kérdés

Szóval szüleimnél élünk 2018 óta, 0 rezsivel a párommal.

Párom viszont tavaly vett egy házat ami csak az ő nevén van. Én nem adtam a házba bele, mivel iskolába jártam és nem volt pénzem.

Viszont a párom nálunk él, itt eszik, fürdik stb.

Anyukám szerint ez így nem jó, nekem is járt volna belőle 1,5-2 millió forint

Mit gondoltok ?menjek ügyvédhez?



#ház #család #párkapcsolat #Szülőknél élés
2022. júl. 10. 12:50
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
88%
Attól, mert rajtad csattan az egész még semmi jogod ügyvédhez fordulni, nem is értem ezt a kérdésfelvetés.
2022. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly vett egy házat, és továbbra is a szüleidnél laktok,anélkül hogy beszállnátok a rezsibe?
2022. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Katona Dius ***** válasza:
96%
Ha anyád még nem fogadja el a rezsi pénzt,akkor meg pláne semmi jogotok a sractol bármit követelni. Ha anyádnak lett volna esze,elveszi a rezsipenzt és odaadja neked, hogy fizess bele a házba,hogy legyen belőle X % tulajdonjogod.utolqg késő bánat.
2022. júl. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
94%

Mégis mi csattan rajtad? Az ég áldjon meg: a pasid vett egy házat a pénzéből. Az ő pénzéből, nem a tiedből. Ergo: közöd a házhoz 0. Nulla.


Amúgy meg elég égő, hogy felnőtt ember létetekre nem vettétek ki a részeteket a lakhatás költségeiből anyádéknál. Ha nem fogadja el a pénzt, akkor egy bankszámlán lehetett volna gyűjteni, vagy lakástakarék-pénztárat fizetni belőle és az így összegyűlt lóvét felhasználni a házhoz. Na, akkor jogos lehetne, hogy legyen benne részed. De így...????

Nagyon el vagy tévedve, Kérdező, te is, meg az anyád is.

2022. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
89%

Kerdezo, neked mi bajod van? Felsz a parodtol? Felsz anyadtol? Miert nem kommunikaltok egymassal?

Nem ertem.

Ha annyira felnott vagy, hogy egyutt elj a pasiddal, akkor legyel mar annyira ahhoz is felnott, hogy beszelj vele es anyaddal, kulon-kulon es egyutt is!

Es a parod miert nem beszel anyaddal? Nem ertem ezt az egeszet. Pofatlansag eloskodni mas nyakan.

2022. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
23%
Mintha pár hónapja ugyan ez a kérdés már fel lett volna téve...
2022. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen neked nem jár belőle semmi. Szüleid hazaküldik a pasast, te meg eldöntheted, hogy vele mész, vagy otthonról folytatod vele a kapcsolatot.
2022. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
86%

"Szóval szüleimnél élünk 2018 óta, 0 rezsivel a párommal.


... a párom nálunk él, itt eszik, fürdik stb."



Anyukád jogosan érzi szerintem, hogy igencsak ki lettek használva anyagilag, mert ez már önmagában az étkezésekkel, ráeső ténylegesen felmerült rezsiköltségekkel kalkulálva négy év alatt több millió forint kiadás, amit a párodra ténylegesen ráköltöttek, amivel őt támogatták. (Nem beszélve arról, hogy mekkora összeget spórolt meg ezzel a megoldással négy év alatt szintén milliókat takarított meg ahhoz képest, mintha albérletben kellett volna élnie. De nyilván nem tudom, nem tudhatom, hogy ezt valami módon - pl. a ház körül, kertben, stb. végzett munkákkal igyekezett-e kompenzálni, viszonozni, mert erről nem írtál semmit.)


De ezzel utólag nem sokat lehet kezdeni, ha a párodban nincs annyi belátás és tisztesség, hogy ezt valami módon viszonozza. Annak idején, négy évvel ezelőtt nektek, illetve a szüleidnek kellett volna egy olyan megállapodást kötniük a pároddal az anyagiakat illetően, amit mindenki méltányosnak és elfogadhatónak érzett volna, ahelyett, hogy feltétel nélkül, viszonzás nélkül pénzt költsenek a párod megélhetésére.


Gondolom, a szüleid a ti közös életkezdéseteket, anyagi boldogulásokat akarták támogatni, és ennek érdekében hoztak anyagi áldozatot.


Csak ez sajnos nem volt éppen jó döntés, mivel a párod által a saját keresetéből vásárolt házhoz neked jogilag semmi közöd, nem léphetsz fel semmi olyan jellegű igénnyel, hogy legyen benne neked is bizonyos arányban tulajdonrészed.


A szüleidnek akkor kellett volna feltételeket szabniuk, és a viszonzás módjában megállapodniuk a pároddal, amikor megengedték, hogy hozzátok költözzön.

2022. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul választottál párt, végre már te is látod, szakítani kell. Ne tedd rá az életedet egy rossz kapcsolatra. A párod potyázott. Anyád azért hagyta, mert azt hitte, hogy a házból majd jut neked is. Hát, ez nem jött be.
2022. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
91%
Tehát évek óta a szüleid eltartanak téged is, mert tanulsz, illetve Mr. Aranybögyörőt is, mert ő a te barátod. Alapból pofa kell ahhoz, hogy ő semmivel se járuljon hozzá semmihez azon kívül, hogy esténként befekszik melléd. Eddig nem tűnt fel, hogy egy élősködő szarházi? Anyukád meg hiába óbégat, semmi nem jár a házból. Ti szépen kiszolgáltátok őfelségét, ő cserébe a rajtatok spórolt pénzből vett egy házat. Ilyennel ügyvédhez menni felesleges pénzkidobás. Mit mondanál neki? Hogy hülyének voltatok nézve?
2022. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!