Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vett egy házat, anyukám...

Párom vett egy házat, anyukám szerint nekem is járna belőle rész? Családi vita van 22/L

Figyelt kérdés

Szóval szüleimnél élünk 2018 óta, 0 rezsivel a párommal.

Párom viszont tavaly vett egy házat ami csak az ő nevén van. Én nem adtam a házba bele, mivel iskolába jártam és nem volt pénzem.

Viszont a párom nálunk él, itt eszik, fürdik stb.

Anyukám szerint ez így nem jó, nekem is járt volna belőle 1,5-2 millió forint

Mit gondoltok ?menjek ügyvédhez?



#ház #család #párkapcsolat #Szülőknél élés
2022. júl. 10. 12:50
1 2 3 4 5
 21/46 kovpet ***** válasza:
93%

"Párom viszont tavaly vett egy házat"

vs

"Anyukám szerint ez így nem jó, nekem is járt volna belőle 1,5-2 millió forint"


Most vett vagy eladott? Mert ha vett, akkor hogy járna BELŐLE neked pénz? Hogy adj bele vagy mi?


Gondolom, tulajdonrészre gondolt. Hát azt én sem adnék senkinek. Igen, nekem nem lett volna pofám évekig ingyen eltartatnom magam kvázi idegenekkel.

2022. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem te se vagy különb mivel elvárod a házból a részedet úgy hogy semmit sem adtál bele.

Nem te fizetted a rezsit helyette hanem a szüleid. Ha a szüleid nem kértek tőle akkor te nem kerheted el ezt a pénzt tőle. Ha mégis úgy döntene hogy kifizeti utólag a rezsipénzt a szüleidnek (nem neked mert eddig se te fizetted) az készpénzben vagy számlára utalassal történne, nem házrészesedéssel.

2022. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

Párodban ha lenne önállósodási hajlam, akkor azt mondta volna: "azért vettem a házat, hogy összeköltözzek veled és ne más nyakán éljek".

A házból egyébként nem jár semmi, gondolom valamiféle "erkölcsi alapon" formálnak tulajdonjogot - nem is értem milyen alapon és milyen részre.

Rezsipénzt meg nem fogadták el szóval...

Ügyvédnek mit mondanál? Nem tudna segíteni ezügyben, azt mondaná: párod a saját pénzéből azt vesz amit akar és az ő tulajdona.

2022. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
36%
Ha anyád nem fogad el tőle pénzt, akkor kérd el tőle te a rezsit,lakbért.Gyűjtsd össze és majd később odaadod anyádnak.
2022. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
23%

"Párodnak" mondja meg anyukád, köpje ki az ételeket és koszolja magát össze. Mi az hogy ott eszik és fürdik?

Ha közös életet akartok, akkor ezt a párzást hagyjátok abba, házasodjatok össze és költözzetek el.

2022. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 kovpet ***** válasza:
19%
25: mit számít egy papír?
2022. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen hülyék meg is érdemlik egymást, öszzeilletek te, meg anyád, meg a párod.


A pasid jó tapló, hogy van képe odaköltözni más nyakára és magától egy forinttal hozzá nem járulni semmihez (még ha a szüleid nem is engedik a rezsit, akkor ismét minimum minden hónapban egy nagybevásárlás, még némi apróság illene), te nem tudom, mit képzelsz magadról, hogy munka és kereset nélkül akarod játszani az összeköltözős felnőttesdit anyádék kontójára, a szüleid még jó pancserek, ha ebbe az egészbe így belementek.


Szóval, összeilletek.

2022. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
96%
Te meg akkor piszkáld anyádat, hogy miért hagyta, hogy ingyen éljen ott a csávó, ha ezzel problémája van. Ha meg nem engedte, hogy fizessetek, akkor főleg nem értem. Bár vannak olyan emberek, akik direkt nagy engedményeket tesznek, hogy aztán később vissza lehessen kérni alkalmas időpontban.
2022. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
97%
Nem teljesen tiszta a sztori. Gondolom a szüleid azért engedték, hogy ott éljen a srác, mert úgy hitték, hogy egy közös otthonra spóroltok. Ehhez képest teljesen érthető, hogy rosszul érintette őket, hogy a srác csak magának vette a házat. Azt viszont nem értem, hogy miért nem költöztetek még oda, ha már tavaly megvette? Mit akar tőled a srác, ha nem beszélgettek a közös jövőről? Az is fura, hogy a háta mögött ügyvédhez akarsz menni. Jól mondták a többiek, nincs jogalapod a házhoz, de azért beszélgessetek, hogy meddig akár még nálatok lakni.
2022. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen lehet hogy azt hitték hogy a közösen spórolt pénzből lett véve, de ezek szerint nem. Ha a fiú rakott félre a saját keresete ő és a lány nem akkor ez van. A fiú okosabb volt. Kérdező meg kell tanulnod hogy mindenért meg kell dolgozni. Rakj félre pénzt, barátod is ezt tette. A szüleid hibája is hogy ezt nem tisztáztuk meg a tiéd is. Igen a tiéd is mert ha köntösben gondolkozok akkor legalább egy közös számlát nyithattatok volna amibe ugyanannyi pénzt beleraktatok volna. Ugyanannyit. Nem csak a barátod.
2022. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!