Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a családom...

Mit tehetek, ha a családom nem akarja elfogadni, hogy nem akarok párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

A szüleim kijelentették kb 1 éve, hogy egy vesztes vagyok, mert 19 évesen eddig nem volt egy kapcsolatom se, illetve rajta kívűl az egész családom ezzel csesztet egyfolytában, hogy mikor lesz végre barátnőm, azzal is jönnek, hogy "nekik már ennyi idősen több kapcsolatuk is volt már" stb.

Érdekelnek a lányok, de egyáltalán nem érdekelt/érdekel a párkapcsolat 1-2 kivételen kívűl, jelenleg feleslegesnek is vélem, inkább a tanulásra szeretnék koncentrálni. Sosem értettem, hogy másnak miért olyan fontos, hogy mikor lesz az embernek valakije.


2022. júl. 15. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Vérmérsékletedtől és a beszólóval való kapcsolatodtól függően egy "törődj inkább a saját dolgoddal" jellegű válasz megoldja a problémát.
2022. júl. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Mond nekik azt, hogy nem tudsz, és nem is akarsz senkivel sem intim kapcsolatba kerülni, mert túl nagy a péniszed.
2022. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne akkor, akkor meg azt kérdeznék, hogy mikor nősülsz mikor lesz gyerek? Sajnálom de határozottan tedd helyre a kérdezősködőket! Mi f@sz közük van hozzá?
2022. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagyok, mégsem volt még párkapcsolatom. Ez nem olyan dolog, amit lehet erőltetni. Egyrészt voltak fontosabb, terhelőbb dolgok az életemben, másrészt nem jött olyan, akivel egy hullámhosszon vagyok, akivel olyat érzek, hogy vágyom a társaságára, többet szeretnék belőle. Nem mondom, hogy mindennek úgy kell indulnia, hogy házasság és gyerek biztos lesz, sőt mi több a nevét is jó, ha előre megegyezünk, mi lesz. Nem kell sietni, de azt fölöslegesnek érzem, hogy már meglévő mély érzelmek nélkül én kapcsolatot akarjak kezdeni valakivel. Mert nekem a kapcsolat sokat jelentene, rettenetesen mély és őszinte szeretetet és ismeretet, hogy akivel együtt vagyok, a társam, nem csak kimondva, hanem jelentésben is.


Ilyen nem lehet találni az első bokornál vagy a suli folyosóján. Az, hogy a szüleidnek ennyi idősen több kapcsolatuk volt... oké. És? Akkor? Mi van? Az az ő tapasztalatuk, gondolom, velük akartak lenni, akartak annak a személynek esélyt adni, aztán nem jött be. Neked nem voltak ilyen személy, akivel úgy érzed, megéri megpróbálni. Ettől nem lesznek nagyobb emberek.


Mit tehetsz? Vagy egyik füleden be, másikon ki, vagy megmondod, hogy ez a te dolgod, semmi közük hozzá, és te attól nem leszel boldogabb, ha szereznél magadnak kapcsolatot csak azért, hogy békén hagyjanak ezzel. Vagy csak az számít, hogy legyen, az nem, hogy te, a gyerekük boldog legyél?


21/l

2022. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Valami uilyesmi mondása:

"Ez az én életem, fejezzétek ezt be, ezzel az undorító dumával csak le akartok húzni, az ember a szülőktől támogatást várna, nem ilyen önbizalomromboló undorító dumát, fáj hogy ezt teszitek!".


Ha nem fogják fel és tovább csinálják rendszeresen, akkor amikor elkezdődik, fordíts hátat nekik és menj el másik helyiségbe, próbáld meg figyelmen kívül hagyva ignorálni őket.

2022. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem vagy még elkésve ezzel a te korodban. Ha erőltetnéd és muszájból összejönnél valakivel, csak rosszabb lenne mert valószínűleg nem lennétek boldogok. Azt a másik is megérzi általában ha nem szereted valójában meg annál könnyebben összevesznétek, nem lenne benned motiváció küzdeni a kapcsolatért ha gondok vannak, talán nem tudnál apróságokon túllendülni amiken kellene és emiatt is csak baj lenne.


Az egyedüllétnek is vannak előnyei, főleg ilyen fiatalon mert a tanulás igenis fontos és legalább most magaddal törődhetsz. Teljesen szabad időbeosztás, oda utazol ahova akarsz, könnyebben alakul minden úgy ahogy eltervezed, csak olyan emberekkel kell találkoznod akikkel tényleg akarsz és nem kell azon paráznod, hogy a párod haverjai mennyire szeretnek, ha esetleg nem tudod őket elviselni, akkor abból is csak a gondok vannak, szingliként ettől az idegbajtól is megkíméled magad.

Van a párkapcsolatnak előnye is, de az egyedüllétnek is van legalább annyi.

2022. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha anyád mondja, hogy több kapcsolat stb., akkor nézz rá döbbenten, úristen, te prosti voltál...? Garantáltan békén fog hagyni.

Apad esetében is visszakérdezhetsz, "És, pinabubus volt a beceneved? Kicsit röhejes..."

Komolyra fordítva, az 5-os válasszal teljesen egyetértek.

2022. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Mást nem nagyon tehetnek mint beletörődnek.
2022. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Jó nagy parasztok a szüleid, sajnos neked ezt kell elfogadni, normálisan eszükbe sem kellene ilyesmivel csesztetni.

Azt viszont nem értem, hogy miért kell kijelenteni, hogy nem akarsz. Ez nem olyan dolog, hogy ha akarom lesz, 2 emberen múlik, azt hogy te kihez vonzódsz, és ő vonzódik -e hozzád, az vagy van, vagy nincs, erőltetni nem lehet. Ismerkedni kell, és lehet tanulás mellett is, és itt nem feltétlenül párkapcsolatra gondolok, hanem a szociális életre általában, annyiban igazuk van, hogy a középiskola/egyetem alatt van a legtöbb lehetőséged. Az, hogy szerinted felesleges, meg a tanulásra akarsz koncentrálni nekem a te korodban azt jelenti, hogy valami bajod van, magaddal, a világgal, ezen pedig érdemes dolgozni. Remélem vannak barátaid, és nem a gép előtt töltöd az összes szabadidődet!

A rokonokkal ne foglalkozz, ha felmerül a téma, akkor meg kell mondani, hogy majd szólsz, ha lesz, szakadjanak le a kérdésről.

2022. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5ös-sel egyetértek, én se finomkodnék. :)


Ugyanitt üzenem, kedbes 5ös: ignorál = figyelmen kívül hagy :D


(Nem b@szogtatásból, csak kicsit kenyszeres vagyok :D)

2022. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!