Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell azon gúnyolódnia,...

Miért kell azon gúnyolódnia, beszólogatnia a családtagjaimnak, főleg a szüleimnek, hogy "nem tudok" telefonálni lassan 20 évesen?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem ez így nem teljesen igaz. Feszélyez, ha olyan emberrel kell beszélnem telefonon, akivel nem szoktam túl sűrűn. Egyszerűen zavar, hogy nem látom a másik testbeszédét. Nyilván, ha felhív egy random, nem külföldi szám, akkor felveszem, vagy ha a futár hív, azt is fel tudom venni gond nélkül.

Viszont ha hivatalos/fontos dolog miatt kell telefonálnom, akkor az nekem azért nem úgy megy, hogy beírom a számot, telefonálok. Engem ez nagyon stresszel, volt, hogy konkrétan elhánytam magam. Lehetőség szerint inkább e-mailt írok. Ha nincs más opció, csak a telefon, nekem kell egy kis idő az ilyen hívások előtt, pár óra, ha kicsit még ráér akkor másnap telefonálok inkább. Tehát egyébként meg tudom csinálni, de nem megy úgy, hogy ők úgy döntenek, hogy "na szoktassuk a szerencsétlent az íílet nagy dógaira, nesze telefon, hííííjad most azonnal" és akkor ott rögtön és azonnal.

És mindig megkapom, hogy életképtelen vagyok, mi lesz velem, ha külön fogok lakni, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, ők nem lesznek ott mindig, stb... Ezzel marhára nem vagyok kisegítve...


2022. júl. 28. 08:32
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%
9.De akkor se így beszélni a gyerekükel
2022. júl. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
31%

Gondolkozzatok már!


Hogy lenne már ez normális? Max a beteg fejetekben. Komolyan elhányja magát ha telefonálnia kell? Igen, ez életképtelenség egyik jele. Menj orvoshoz.

2022. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
37%

Figyu, én tudok kommunikálni telefonon is, úgy gondolom egész jól, de ennek ellenére 40+ évesen én is utalok nem közelivel telefonálni, inkább tankolok több százszorosáért és elmegyek személyesen.

Ne foglalkozz vele, Te ilyen vagy. Egy a lényeg az életben, ha ég a házad, akkor merj kagylót ragadni! 😉

2022. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
19%

Kettes vagyok, lelehet százalékolni, meglehet sértődni, mert lemertem írni, hogy a férjem is ilyen és én intézek helyette mindent.


Na ne már. A kérdező inkább hány egyet, semmint hogy telefonáljon. Ez normális? Egyáltalán nem.


És nektek csak most nagy a szátok, hogy pontozgassatok. Az én férjemnek előttem, fiatalabb éveiben több olyan esetje is volt, ahol megnem ejtett telefonok miatt s*opta be, mert mindig halogatta, halogatta, nem foglalkozott vele, nem akart telefonálni, hogy végül baromi nagy anyagi károkat csinált saját magának. Nem, nem 100 ezer forintról van szó.


Mióta velem van, nincs ilyen probléma. :)

Még jó, hogy a nők ezer fele tudnak figyelni. Mert ti most csak annyit láttok, hogy jajj, miért baj ez? Hát órákat készül előtte, vagy emailt ír inkább, de miért baj?

Hát ezért. Mert ha fontos dolog van, akkor sem fog erőt venni magán. Vagy felhívja, beszélnek két szót, és 3 olyan dologról sem esik szó, ami a legfontosabb lenne, de vissza hívni már nem fogja, mert ő már így is síkideg. Így keverik az ilyen emberek magukat bajba.

2022. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is volt ilyen problémám tini koromban, sőt, a 20-as éveim elején is.

Nekem ez akkor oldódott meg, amikor elmentem dolgozni, és ott muszáj volt. Nincs mese, senkit nem érdekel a problémám, telefonálni KELL.

Pár ilyen alkalom csodákra képes, teljesen elmúlt a szorongásom.


Szóval megértelek, de azzal is egyetértek, hogy nem bele kell törődni, hogy "én ilyen vagyok", hanem dolgozni kell a probléma megoldásán - a saját érdekedben.

2022. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
16%
Csak telefonon van ilyen fóbiád, vagy egyéb IRL viszonylatban is?
2022. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%

Én is ilyen vagyok. Ha munkáról van szó, akkor gond nélkül telefonálok, úgy egyáltalán nem zavar. Viszont ha valami magán jellegű dologról van szó, amit magamnak kell elintézni stb., akkor azt a végtelenségig halogatom és, ha van rá lehetőség inkább bemegyek személyesen vagy írok egy e-mailt.


Én utálok telefonálni, szerintem borzalmas és talán ez adja a legtöbb lehetőséget a félreértésekre is (sokan csak gyors le akarják zavarni, nem lesz írásos nyoma a beszélgetésnek, nem látod a másik reakcióit, a testbeszédét stb., eleve mikor hívd a másikat, nem vette fel, majd visszahív, de nem hív, akkor hívjam újra stb., egy e-mailnél nincs ilyen probléma, akkor nézi meg és válaszol amikor akar, egyértelműen le van írva minden stb., szerintem sokkal praktikusabb). A magánéletemben szinte soha nem szoktam telefonálni, max. ilyen pillanatnyi “hol vagy? itt vagyok” féle telefonbeszélgetések vannak az előzményeimben. Mindent inkább írásban beszélünk meg, vagy videocsetelni szoktunk még. A barátaimnak például meg sincs a telefonszámuk… soha nem hiányzott.

2022. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%
15, nekem egész életemben megvolt ugyanez a problémám, és a szüleim ugyanúgy álltak hozzá, mint te. Ösztönöztek, hogy kényszerítsem rá magam a telefonálásra, hívogassak fel rokonokat, barátokat. Az eredmény az lett, hogy azokkal az emberekkel, akikkel telefonálnom kellett, egy idő után már élőben se bírtam beszélgetni, illetve egy csomó barátomat elvesztettem, mert a telefonban annyira nem bírtam normálisan kommunikálni, hogy idővel gúnyolódni kezdtek rajtam. A 21. században a telefon már egyáltalán nem létfontosságú dolog, épp azért létezik annyira sokféle kommunikációs csatorna, hogy akinek esetleg valamelyikkel komoly nehézségei vannak, annak legyenek alternatívák. Egy halláskárosult embert se fogsz noszogatni, hogy de igenis próbáljon telefonálni és idővel hátha képes lesz rá. Ugyanígy aki pl. szenzoros érzékenység, auditív feldolgozási zavar vagy bármi egyéb ok miatt nem tud hatékonyan telefonálni, az se lesz varázsütésre képes a telefonálásra attól, ha kényszerítik rá. Ezek is ugyanolyan akadályozó tényezők, mint a halláskárosultság, csak más agyterületeket vagy szerveket érintenek.
2022. júl. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%

A "dolgozni magadon" című dolog marhára nem úgy működik, hogy a kezébe csesznek egy kva telefont, hogy na akkor most azonnal, közben meg gondolom bámulnak jó megvetően, majd beszólogatnak utána. Ezt itt is elfelejtik egyesek.

Például a kettes/tizennégyes, konkrétan úgy tesz, mintha jókedvéből hányna a kérdező. Legalábbis a "A kérdező inkább hány egyet, semmint hogy telefonáljon." sor eléggé úgy hangzik. Ez nem egy alibizés, mint a kamu köhögés, meg jajj lemerült a telefonom, miközben nem is. Itt azért nagyobb baj van annál, hogy úgy kezeljük, mint egy kis idegesítő kifogást, amit direkt produkál valaki.

Mindazonáltal én nem értem, hogy miért akkora baj az aznapon belüli halogatás. Full mindegy, hogy 8:05-kor értesülnek arról, hogy elírtak valamit, vagy pedig csak 10:47-kor, mert úgyis az a megoldás ilyen esetekben, hogy másnap menj be személyesen, mert alá kell írnod, hogy te kérted a módosítást. Meg ha emailben is el lehet intézni aránylag gyorsan, akkor felesleges telefonálgatni, mert azzal a telefonszámládat növeled csak, a net(ha korlátlan), akkor meg tök mindegy, nem fog többe kerülni 1 db e-mailtől. Nekem a bankba írták el a telefonszámomat, amikor felhívtam őket, meghallgattam egy hosszú hangfelvételt hogy, ha ezt meg ezt akarom, akkor nyomjam meg a tudja a retek melyik gombot, jó megnyomtam a gombot, jön a hosszú hangfelvétel, hogy nincs elérhető munkatárs, kérjük tartsa, és akkor 20 percig tartottam a telefont csak azért, hogy hallgassam azt a nyomorult Örömódát, csak azért, hogy utána 30 mp alatt közöljék velem, hogy másnap menjek be személyesen. Hát ezért aztán marha fontos volt telefonálnom, írhattam volna e-mailt is.

2022. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
90%
#16 A kérdező azt írta, hogy élőben minden rendben van
2022. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!