Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell azon gúnyolódnia,...

Miért kell azon gúnyolódnia, beszólogatnia a családtagjaimnak, főleg a szüleimnek, hogy "nem tudok" telefonálni lassan 20 évesen?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem ez így nem teljesen igaz. Feszélyez, ha olyan emberrel kell beszélnem telefonon, akivel nem szoktam túl sűrűn. Egyszerűen zavar, hogy nem látom a másik testbeszédét. Nyilván, ha felhív egy random, nem külföldi szám, akkor felveszem, vagy ha a futár hív, azt is fel tudom venni gond nélkül.

Viszont ha hivatalos/fontos dolog miatt kell telefonálnom, akkor az nekem azért nem úgy megy, hogy beírom a számot, telefonálok. Engem ez nagyon stresszel, volt, hogy konkrétan elhánytam magam. Lehetőség szerint inkább e-mailt írok. Ha nincs más opció, csak a telefon, nekem kell egy kis idő az ilyen hívások előtt, pár óra, ha kicsit még ráér akkor másnap telefonálok inkább. Tehát egyébként meg tudom csinálni, de nem megy úgy, hogy ők úgy döntenek, hogy "na szoktassuk a szerencsétlent az íílet nagy dógaira, nesze telefon, hííííjad most azonnal" és akkor ott rögtön és azonnal.

És mindig megkapom, hogy életképtelen vagyok, mi lesz velem, ha külön fogok lakni, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, ők nem lesznek ott mindig, stb... Ezzel marhára nem vagyok kisegítve...


2022. júl. 28. 08:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos a mai fiatalok komoly hiányosságokkal rendelkeznek és ez nem normális. (A szüleid viselkedése sem az egyébként)
2022. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
69%
Én is ilyen voltam, egy taxit nem bírtam hívni (akkor még úgy kellett), de idővel, ahogy az ember felnőtt lesz és a saját életét éli, kénytelen megszokni, ma már nem okoz gondot.
2022. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
37%
Mert a családod egy hulladék.
2022. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
92%
Én is utálok telefonálni és ugyanígy halogatom (a végén mindig felhívom, mert a férjem is utál, ezért nincs aki megcsinálja helyettem).. de 2 évig dolgoztam telefonos ügyfélszolgálaton, azalatt nem volt problémám. Jelentem, azóta is utálom és inkább e-mail-t írok, ha lehet :D
2022. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem normális, hogy egy ilyen "apróság" miatt gonoszkodik a család. Viszont ha szükséges telefonálgatnod, arra a legegyszerűbb, hogy gyakorolj. Én sem szerettem, aztán rájöttem, hogy sokkal gyorsabban, egyszerűbben le lehet zavarni dolgokat telefonon, mint írásban - amikor külföldön éltem, franciául kellett hebegnem-habognom bankkal, postával, adóhivatallal stb. Nem volt más opció és így megszoktam, azóta rengeteget telefonálok mindenféle ügyben.
2022. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
27%

Azért gáz ez a beszólongatás, mert ez a fóbia nyilván nem húszévesen kezdődött a kérdezőnél...

Már kora tizenévesen el kellett volna vinniük pszichológushoz.

2022. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
De tudok telefonálni, ha tényleg szükséges rögtön és azonnal, pl ha haza kéne jutnom valahogy, de átszálláskor lekéstem a csatlakozást, mert késett a vonat, nekem meg az volt az utolsó vonat, akkor nyilván nem gondolkodom órákig, meg nem alszok egyet a padon, mint egy csöves, hogy majd másnap az elsővel hazamegyek, akkor simán hívok taxit. Nyilván meg tudom oldani a hívásokat, ha nagyon muszáj és nincs más opció, csak akkor utána érzem szrul magam. Az viszont nem megy, hogy random a kezembe nyomnak egy telefont, közben lesnek rám nagy lenézően. Leginkább az ügyfélszolgálatos számokkal van bajom, mert megy jóó sokáig az az idegesítő zene, nem tudhatom, hogy 20 percig hallgathatom, vagy csak pár másodperc, akkor ha felvették akkor ismételgessem magamat a legegyszerűbb probléma esetén is... Ahelyett, hogy írnék egy e-mailt, pár órán belül ott a válasz, és ennyi.
2022. júl. 28. 11:10
 28/41 anonim ***** válasza:
78%

34 éves vagyok, rühellem a telefonálást. Azt is, ha az enyém csörög. Egyszerűen túl tolakodónak érzem, hogy a másikat rákényszerítem arra, hogy mostazonnal kommunikáljon velem, és én is utálom, ha velem teszik ezt. 2022 van, jó pár éve létezik a messenger, email, viber stb., inkább írok a másiknak, az meg majd megnézi, amikor alkalmas neki, és válaszol, amikor alkalmas neki. Szóval ha csak lehet, én is kerülöm a telefonálást.

Mindazonáltal én is azt gondolom, hogy ennyire kiborulni tőle azért nem normális dolog. Amit leírsz, az olyan, mintha rendesen félnél hozzászólni a másik emberhez, és értem is amúgy az érzést, mert mondjuk tinikoromban nekem is ez volt, csak aztán kinőttem. Telefonálok, ha kell, bár gyűlölöm, de nem parázok tőle. Azért az a szint, hogy hánysz az idegtől, ha telefonálnod kell, tényleg megérne egy pszichológust.

Emellett a családod hozzáállása rohadt toxikus, valószínűleg sokat rontanak a helyzeten. Velem az autóvezetés kapcsán csinálták ezt, meglett a jogsim, nagyon nehezen akarták a szüleim odaadni a családi autót, egy idő után inkább nem is kértem. Évek teltek el, mire lett saját kocsink a férjemmel, és én már nem mertem vezetni. Mikor gyerekeim lettek, és fontos lett volna, hogy vezessek én is, újra elkezdtem, de a szüleim és a tesóm folyamatosan beszólogattak, akárhányszor ez szóba került. Ja, nem azért, mert szarul vezettem, hanem csak simán a tény miatt, hogy egy ideig nem mertem, és jujj, most próbálkozom, folyton kiálltak az udvarra, mikor mentem el tőlük, és gúnyosan nézték, hogy na, sikerül-e megfordulni, hogy fordulok meg stb. A helyzet odáig fajult, hogy teljesen jól ment az autóvezetés, de ha valamelyik családtagom jelen volt és nézett, elkezdtem stresszelni, kapkodni és bénázni, remegett a lábam, többször lefulladtam. Ha nem voltak ott, akkor nem volt ilyen. Évekbe telt, mire ezt levetkőztem, és nem mondom, hogy már nem zavarnak, mert jobban örülök, ha inkább nem kísérnek ki és várják meg, míg megfordulok és elindulok tőlük, de már nincs rám ilyen hatással a dolog. Szóval biztos, hogy a családtagjaid vagy 6 lapáttal rápakolnak a problémádra ezzel a kötsög viselkedéssel.

2022. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
9%
De miért hánysz????
2022. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy sajnos tapasztalatból mondom, hogy hivatalos ügyeket, hibabejelentést stb. annak se érdemes telefonon intéznie, aki amúgy tud telefonálni. Személyesen is csak úgy, ha van tanú. Az a biztos, ha mindig mindenről van írásos bizonyítékod, és erre a legjobb az email vagy a chat. Nem csak azért, hogy legyen a kezedben bizonyíték, ha esetleg valamilyen ügyintéző dolgozó véletlenül hibázik vagy szándékosan kárt akarnak neked okozni, hanem azért is, mert sokszor egyébként is jól jön, ha vissza tudsz nézni egy beszélgetést olyan infókért, mint pl. dátumok, találkozók időpontjai, határidők, további teendők stb. Ráadásul dokumentumokat úgyis csak emailben vagy személyesen tudsz megkapni vagy továbbítani. Sokszor még hatékonyabb is az írásos kommunikáció, mert emailt írni bármikor tudsz, nem kell egy bizonyos időintervallumban szabadnak lenned, és nem kell esetenként több százszor próbálkozni, hogy felvegyék a telefont vagy ne legyen foglalt a vonal. Nem beszélve arról, hogy sokkal rövidebb idő alatt sokkal nagyobb mennyiségű információ átadható írásban. Sok esetben pedig olcsóbb is az email, főleg nemzetközi kommunikációnál. Szóval ha azt nézzük, egyáltalán nem életképtelenség az, ha valaki nem tud vagy nem szeret telefonálni, hiszen sok szempontból hatékonyabb kommunikációs csatornák is léteznek.
2022. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!