Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell azon gúnyolódnia,...

Miért kell azon gúnyolódnia, beszólogatnia a családtagjaimnak, főleg a szüleimnek, hogy "nem tudok" telefonálni lassan 20 évesen?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem ez így nem teljesen igaz. Feszélyez, ha olyan emberrel kell beszélnem telefonon, akivel nem szoktam túl sűrűn. Egyszerűen zavar, hogy nem látom a másik testbeszédét. Nyilván, ha felhív egy random, nem külföldi szám, akkor felveszem, vagy ha a futár hív, azt is fel tudom venni gond nélkül.

Viszont ha hivatalos/fontos dolog miatt kell telefonálnom, akkor az nekem azért nem úgy megy, hogy beírom a számot, telefonálok. Engem ez nagyon stresszel, volt, hogy konkrétan elhánytam magam. Lehetőség szerint inkább e-mailt írok. Ha nincs más opció, csak a telefon, nekem kell egy kis idő az ilyen hívások előtt, pár óra, ha kicsit még ráér akkor másnap telefonálok inkább. Tehát egyébként meg tudom csinálni, de nem megy úgy, hogy ők úgy döntenek, hogy "na szoktassuk a szerencsétlent az íílet nagy dógaira, nesze telefon, hííííjad most azonnal" és akkor ott rögtön és azonnal.

És mindig megkapom, hogy életképtelen vagyok, mi lesz velem, ha külön fogok lakni, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, ők nem lesznek ott mindig, stb... Ezzel marhára nem vagyok kisegítve...


2022. júl. 28. 08:32
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
30%
29- miért hány ? a stressztől. Ideges. Akkor is ideges,amikor halogatja.Nem tesz jót magának ezzel, az tuti. Nem orvoshoz kell menni, hanem gyakorolni kell. Vedd rá magad és minél többször, naponta 2x, 3x beszélj telefonon és egy hónap múlva már készséggé válik, menni fog, mint a karikacsapás.
2022. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%
Azért hány, mert nem bír telefonálni? Orvoshoz, azonnal.
2022. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
12%
Pszichologus kéne.
2022. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, szorongok a telefonálástól. Nekem az segít, hogyha én indítok hívást, hogy előre összeírom egy kis post-itre, hogy mit akarok mondani, és akkor onnan tudok puskázni, hogy semmi fontos infó ne maradjon ki a nagy stresszek közepette :D

Azért idővel nekem például jobb lett a gyakorlás, tapasztalatok által. Úgyhogy ebben is lehet fejlődni.

2022. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez tényleg szánalmas.
2022. júl. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy nem lehet, hogy a kérdező nem a telefonálástól szorong, hanem a családjától? Ha egyébként tud telefonálni és az kevésbé viseli meg(nekem úgy tűnt), akkor szerintem nem vele van a fő gond
2022. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Egy csomó ember eleve utál hivatalos ügyeket intézni, ha csak lehet, elhalasztják, és csak akkor futnak neki, ha már tényleg muszáj. Nincs benne semmi furcsa, hogy te is így csinálod.

Hivatalos ügyeket egyébként is sokkal ajánlatosabb írásban intézni, úgyhogy kimondottan jól teszed, ha inkább e-mailt írsz, hiszen a szó elszáll, az írás megmarad.

Lassan 20 évesen ne hagyd, hogy más írja elő neked, hogy hogyan intézd a saját ügyeidet. Ha a szülőkkel közös ügyről van szó, akkor meg mondd meg nekik, hogy ha olyan sürgős, akkor intézzék el ők telefonon és kész.

2022. nov. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
52%

"mindig megkapom, hogy életképtelen vagyok, mi lesz velem, ha külön fogok lakni, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, ők nem lesznek ott mindig, stb..."

Ilyeneket mindenki kap épp eleget. Meg kell tanulni elengedni a füled mellett: az egyiken be, a másikon ki. Leszaromtabletta. Nekik is megvan a véleményük rólad - neked is meglehet a véleményed róluk!

2022. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
66%
Vannak családok ahol előfordul rendre hogy mikor a gyerek a számára idegen (szülők számára ismerős) egyénnel beszélget utána szanaszét dorgálják hogy miért nem volt mégudvariasabb, lehetett volna fennköltebb kifejezést használni ehelyett meg ahelyett a szó helyett stb. Persze lehet előzmény nélküli a telefonfóbia csak az nehezebben magyarázható
2022. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
35%
#39 Ez legkevésbé az oka.
2022. nov. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!