Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire spúrság, ha családtag...

Mennyire spúrság, ha családtagot kérnek fotósnak az esküvőn?

Figyelt kérdés
Az apa aki egyébként elég jól keres, a fiát szeretné fotósnak a saját esküvőjén.
2022. aug. 16. 19:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

Ismét az alapkérdést teszem fel:

Kérdező, te ki vagy a történetben? Ehhez ui. a következő személyeknek van köze: az apának, a fiának, az apa menyasszonyának (mivel az ő esküvői fotóiról van szó). Másnak kb. semmi köze hozzá.


Namost a körülményekből egyértelmű, hogy apuka már idősebb, és nem az első házasságáról van szó. Valószínűleg nincs akkora felhajtás, mint amikor huszonévesen házasodnak és a székszoknya színéről is hosszasan vitáznak. Elég valószínűnek tartom, hogy pl. templomi esküvő sem lesz. A polgári szertartáson kell néhány képet készíteni, meg utána a bejárat előtt egy csoportképet - szerintem kb. ennyivel le lesz tudva az esküvői fotózás. Megértem, ha erre fölöslegesnek éreznek direkt esküvői fotóst hívni.


De ez csak az én tippem. Ha a kérdező értékelhető válaszokat akar, akkor le kéne írnia az esküvő körülményeit, hányan lesznek, mekkora felhajtás lesz - és persze azt is, hogy kicsoda ő a történetben. Nem mindegy, hogy az egyik érintett, vagy csupán egy olyan személy, aki nyelvét az apán akarja köszörülni.

2022. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért ehhez több részlet kellene. Pl. akkor ez az ajándék, vagy még a gyerek ad mellé 100ezret, mert meghívott vendég, közben meg ideje sincs enni? Vagy szeret fotózni, pár kép elég? Profi fotós vagy telefonnal kattingat?

Egyébként meg de, spúrság, akárhogy is nézzük.

2022. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
86%
Elég sok kellemetlenséget szülhet a helyzet, nem mennék bele.
2022. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
23%

Jól teszi!


Minek költene állítólag profi fotósra?!


Nálunk a párom egyik haverja is fotózott és mi is megdöbbentünk, hogy mennyivel jobb képeket csinált ő, mint az ún. hivatásos!


Szerintem papír nélkül is lehet valaki jó fotós, ha van érzéke hozzá és tudja a masináját kezelni.


A fiú azért csak tudna párat kattintgatni két piálás megy egy töltött káposzta között és amúgy is ilyenkor szinte mindenki szokott fotózni, szóval nem hinném, hogy ez olyan brutál nehéz feladat lenne inkább a kérdés az, hogy a fiú elvállalja-e egyáltalán!

2022. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
68%
ja, és nálunk úgy volt, hogy a haver nem adott mást nászajándékba, hanem csak a fotókat/fotózást, de így is nagyon megérte nekünk is, meg neki is! :)
2022. aug. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
98%
21, nekem is pont ez jutott eszembe. Ha a gyerek már megkérhető a fotózásra, akkor nyilván nem is kicsi, tehát egyrészt apuka sem fiatal másrészt nem is az első esküvője. Könnyen lehet, hogy csak egy egyszerű, felhajtás nélküli esemény, nem egy hét országra szóló banzáj mindennel is. Ebben az esetben tök mindegy ki készít pár képet emlékül. Fotóst a nagyobb lagzikon szoktak megkérni, ott van is értelme. Ahol elköltenek több százezret/milliót ott tényleg nem érdemes a fotóson spórolni, de ott nem is szoktak. Ebből is sejthető, hogy ez csak egy kisebb esemény lesz. Ha a fiú vállalja miért ne? Gondolom ebben az esetben nem az az elvárás, ami egy hivatalos fotóssal szemben, hogy végigfotózza az egészet.
2022. aug. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem keverném ebbe bele a rokonságot. Egyrészt, mert vendég (ő hogy lesz rajta a képeken? ), másrészt, ingyen nem dolgoztatunk, harmadrészt: ingyen munkával szemben elvárások se lehetnek. Ezek jobb esetbem megismételhetetlen pillanatok és örök emlékek, én biztos olyan profira bíznám, aki teljesíti, amit kérek, vévigfotózza az egészet, és utómunkákat végez stb. Ha valaki szívességből csinálná, és végük nem tetszik, kihagy valamit, mert épp akkor vendég szerepbe állt, vagy épp evett, akkor hogy állsz neki reklamálni?
2022. aug. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%
De akkor gondolom meg is fizeted az óradíját, munkadíját, ami nem 20 ezer Ft?
2022. aug. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk az, hogy spursag lenne épp nem jut eszembe.

Ami igen:

-kis esküvő lesz, csak a hazasulandok és két tanú. Az apának a fia lesz a tanuja, megkerte csináljon már par képet, amikor aláírják az anyakonyvet.

-a fiú amúgy fényképész, és az apa nem akarja megserteni azzal, hogy nem őt kéri fel.

2022. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
94%
Tapasztalatból mondom, hogy nem jó családon belül hívni fotóst, pláne, ha közeli rokon. Én is fotós vagyok és az unokatestvérem hívott meg úgy az esküvőjére, hogy legyek a fotós. Megmondtam neki, hogy két verzió létezik. Ha rokonként, szeretetből hív, akkor nem leszek a fotós, hanem a családtagokkal szórakozok. Ha pedig fotósként hív, akkor nem leszek a családdal, hanem dolgozni fogok és adok egy árajánlatot az eseményre. Persze, hogy a végén én voltam a szar, szemét alak, amiért nem voltam hajlandó az egész napot családi kedvességből végigfotózni és pénzt merészeltem volna kérni tőlük. Egy valamit jegyezzetek meg! Vagy dolgozunk, vagy szórakozunk! A kettő együtt nem megy!
2022. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!