Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiküszöbölhető a vegetáriánus-...

Kiküszöbölhető a vegetáriánus-húsevő konfliktus?

Figyelt kérdés

8hónapja vagyok együtt a barátnőmmel aki vegetáriánus, de el tudja fogadni, hogy én nem vagyok az. Most hétvégén volt először a szüleimnél vidéken, és hát nem telt túl kellemesen. A szüleim kertes házban élnek és sok állatot tartanak: tyúk, lúd, nyúl, sertés és jelenleg egy növendék bikát is. Persze mielőtt elmentünk a szüleimhez meséltem róla, hogy sok állat lesz és azokat vidéken nem csupán kedvtelésből tartják.

Majd ott heves eszmecserét folytattak apámmal (aki mellesleg praktizáló állatorvos) a felelősségteljes állattartásről. Tehát dióhélyban kioktatta apámat, hogy az állatok levágása milyen maradi barbár szokás, stb. Ez már az érkezésünket követő első órában történt, aztán végül sikerült elterelni a témát és látszólag nem volt probléma. Ez szombat délután történt, az éjszakát ott töltöttük, aztán vasárnap délelőtt eljöttünk. Ezt leszmítva minden rendben volt, látszólag sikerült elhárítani a konfliktust. Csakhogy azóta ma beszéltem először apámmal telefonon és azt mondta, hogy többet ne vigyem oda a barátnőmet mert csak felmegy tőle a vérnyomása és "pimasz csitri"-nek titulálta.



2022. szept. 8. 12:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
99%

Tényleg mindenkinek jobb, ha nem viszed oda.

Mondjuk nekem ezután fura, hogy azt meg simán tolerálja hogy eszel húst. Ha nem te vágod le, akkor nem problémázik rajta?

2022. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
96%

A barátnőd bunkó volt. Meghívták, bemutattad, ott ő vendég volt. De még ebben a helyzetben is az volt neki a fontos, hogy kioktassa apukádat.

Ha nem tud viselkedni, akkor teljesen jogos, hogy a szüleid nem látják szívesen.

2022. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem mi bajuk a hússal a sok gyökérnek, jajj szegény állatok, oroszlán is majd megsajnál, mikor széttép? Amúgy meg hatalmas bunkó, amiért odamegy játszani a világmegváltót. Szerintem apád nem szólt volna be neki, hogy "te miért vagy vegetáriánus, az rossz!"
2022. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen igaza van apadnak.
2022. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem se vidd oda többet, neveletlen, szemtelen. Ez az eset elgondolkodtató. Ha így viselkedett apukáddal, mit fog csinálni később, ha valamiben nem értetek egyet?

N

2022. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
96%
Én megértem, hogy így reagált, tiszteletben tartom más szokásait stb, de azt én sem szeretem mikor annyira meg akar győzni a saját igazáról.
2022. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
30%

intelligencia kérdése.

A kioktató csitri meg a helyesn írni nem tudó pasikája...

2022. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van apukádnak.
2022. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
93%

szerintem a legkönnyebben úgy küszöbölhető ki a dolog, ha kidobod a szektás növényevőt és keresel magadnak normális társat...

(ne vegye magára senki, nem az összes vegánok ellen beszélek, de aki ilyen idegbeteg szektás, az előbb-utóbb úgyis beleköt kéredzőbe is... vannak persze normális elemek is, nyolc hónapig volt vega lakótársam, annyiból állt a megoldandó probléma, hogy ha salátát készítünk vacsira az enyémre bacon kerül, az övére meg tofukocka. meg ha elmegyünk valahova kajálni, előtte elolvassuk az étlapot. ennyi. ne pazarold egy hülyére az idődet, tudsz te találni normális embert is a világban.)

2022. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
86%

Intelligens ember azért nem köt bele az írásba se, mindenki tudta értelmezni, és nem nyelvtanórán vagyunk.


Inkább simán a csajnak kéne megmondani kerek-perec hogy ha legközelebb véletlen mégis mennétek akkor ne álljon neki ebben a témában kardoskodni.

2022. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!