Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiküszöbölhető a vegetáriánus-...

Kiküszöbölhető a vegetáriánus-húsevő konfliktus?

Figyelt kérdés

8hónapja vagyok együtt a barátnőmmel aki vegetáriánus, de el tudja fogadni, hogy én nem vagyok az. Most hétvégén volt először a szüleimnél vidéken, és hát nem telt túl kellemesen. A szüleim kertes házban élnek és sok állatot tartanak: tyúk, lúd, nyúl, sertés és jelenleg egy növendék bikát is. Persze mielőtt elmentünk a szüleimhez meséltem róla, hogy sok állat lesz és azokat vidéken nem csupán kedvtelésből tartják.

Majd ott heves eszmecserét folytattak apámmal (aki mellesleg praktizáló állatorvos) a felelősségteljes állattartásről. Tehát dióhélyban kioktatta apámat, hogy az állatok levágása milyen maradi barbár szokás, stb. Ez már az érkezésünket követő első órában történt, aztán végül sikerült elterelni a témát és látszólag nem volt probléma. Ez szombat délután történt, az éjszakát ott töltöttük, aztán vasárnap délelőtt eljöttünk. Ezt leszmítva minden rendben volt, látszólag sikerült elhárítani a konfliktust. Csakhogy azóta ma beszéltem először apámmal telefonon és azt mondta, hogy többet ne vigyem oda a barátnőmet mert csak felmegy tőle a vérnyomása és "pimasz csitri"-nek titulálta.



2022. szept. 8. 12:14
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
92%
Igen, kezelhető, ha a húsevő nem hülyézi le a vegánt, a vegán meg nem nevezi maradi barbárnak, stb. a húsevőt. Ergo ha megvan a tisztelet. A barátnődből ez hiányzott, apádnak van tehát igaza. Kezelhető a konfliktus, ha a barátnőd bocsánatot kér.
2022. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
89%
Nem vinném oda a csajt többet, bunkó volt.
2022. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
87%
Nekem semmi bajom azzal, ha valaki vega vagy vegán, én is igyekszem minél kevesebb húst enni. De eszembe nem jutna kioktatni másokat, ez nagyon bunkó dolog. Megértem az apádat, hogy nem szívesen látja maguknál.
2022. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a barátnő írta ki a faszi nevében ezt a kérdést. 😀
2022. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
91%
#17, #29 Én is kaptam, de már nem tudom idézni, mert rögtön töröltem. Megdöbbentő volt, mert a kérdés normális hangnemben íródott. Úgy látszik, a kérdező arra számított, hogy a barátnőjének adunk igazat.
2022. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
79%
#34 ez nekem is eszembe jutott
2022. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon bunkó dolog valakit a saját házában úgy kioktatni, hogy ő meg még a vendég kedvében is járt az életmódjának megfelelő kajával. Apukádnak teljesen igaza van. Mondjuk én a helyedben ilyen viselkedési kulturával rendelkező emberrel is átgondolnám, akarom-e a kapcsolatot, mert ha apádékat a saját fedelül alatt nekiállt kioktatni, kötve hiszem, hogy más közegben, más dolog kapcsán még nem merült fel vele hasonlóan bicskanyitogató probléma.
2022. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
87%
Apukád egy rendkívül türelmes ember lehet. Ha engem valaki a saját házamban felelősségre vonna és kioktatna - pláne a saját munkámmal kapcsolatos dologról - akkor nem lenne kénytelen végignézni, ahogyan a vacsoránál húst eszünk, mert nem is ülhetne le az asztalomhoz, már vacsora előtt kivágnám az ajtón.
2022. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy sok tényezős dolog.


Egyrészt a téma maga olyan szinten megosztó, és olyan indulatokat kelt, mint a mai belpolitikai helyzet, ezért nem tanácsos felhozni, első találkozáskor pláne nem.


Másrészt, nem említed, hogy ki hozta fel a témát? Aztán ott van, hogy mit értesz kioktatás alatt? Normáls hangnemben elmondta a saját álláspontját? Sokaknak már ez is kioktató. Ha így volt, akkor csak azért mert kisebbségben van a véleményével, még lehet saját véleménye, és kultúrált embereknek ezt el kéne tudni viselniük. De ha félreértem, és a barátnőd kezdte felhozni a dolgot, ellenségesen viselkedve, az tényleg modortalan. De ha csak kultúráltan akarta megvitatni a dolgot, lévén Apukád erősen érintett a témában, és közös témának gondolta, az szerintem oké, persze lehet nem számított arra, hogy milyen irányban fog elmenni az eszmecsere.


Aztán barátnőd mióta vegetáriánus? Kezdő vegák valóban nagyon vehemensek szoktak lenni, nem tudják még olyan jól kezelni a dolgot, de idővel lenyugszanak, és megtanulják jobban kezelni. Ha a barátnőd kezdő vega, én nem írnám le egyből emiatt.


Plusz a vegák védelmében még ott van az, hogy mivel sokszor kisebbségben vannak, nagyon erős nyomás helyeződik rájuk mikor ott találják magukat csomó eltérő véleményű ember között.


És az utolsó ami eszembe jutott, hogy ez a gyűlölködés, hogy emiatt soha többé nem akarják látni, ez is elmond valamit.


Amit én látok, hogy kevés az infó, nekem legalábbis ennyiből nem egyértelmű hogy ki a hibás, vagy ki mennyire hibás.


De amúgy ez olyan mint vendégségbe menni egy full náci családba zsidóként, vagy fordítva, full náciként odamenni egy zsidó családba, vagy egyetlen ellenzékiként odamenni egy full fideszes családba, vagy fideszesként odamenni mondjuk egy DK-s családba. Különbség hogy ezeket a témákat jobban el lehet kerülni, de mivel a vega téma könnyebben feljön, hisz enni ment a csaj, ezért nehezebb elkerülni.

2022. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
30%

Az egy dolog, hogy kioktatni nem illik embereket - bár szerintem az mindegy hogy a saját házában vagy sem, ha valaki szexista barom akkor azt én a saját házában is kioktatom, max elküld, nem érdekel, a helytelen viselkedés nem lesz helyesebb csak mert a saját házában vagy.


De mondjuk azért nem semmi, hogy mi mindennek elhordjátok itt a kiscsajt. Azért látszik, hogy ez nem csak a kioktatásról szól, hanem a vegánok elleni utálat is jócskán benne van.


Oké, következő szituáció: a szomszédnak van egy nagyon cuki kutyája. Viszont a szomszéd láncon tartja és ahányszor ugat mindig megveri bottal, a kutya láthatóan szenved. Akkor ha valaki állatvédőt hív a szomszédra, akkor az itt válaszolók szerint az ugyanúgy emberek között élni nem képes hülye liba, mert a szomszéd telke és úgy éli az életét, ahogy akarja, ugye? Ha nem akkor mind álszentek vagytok. De valószínűleg nem, valószínűleg ti is szörnyülködtök, ha látjátok Facebookon, hogy valami putriban megint kiskutyákat folytottak meg.

2022. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!