Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám szerint ne töltsem a...

Anyukám szerint ne töltsem a karácsony estét a párommal, miért?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a párommal, 18 már elmúltam, a párom 19 éves. Tavaly még oké, hogy nem karácsonyoztunk együtt, hiszen akkor alig pár hónapja voltunk együtt...de mostmár másfél éve, és még most sem mondta azt, hogy jó, oké, hivd át vacsizni vagy valami...Pedig minden oké, olyan szinten, hogy semmi bajuk a párommal, szeretik, meg minden, mégis nemtudom miért igy kezelik a helyzetet. szerintem normális dolog lenne ha együtt lehetnénk karácsony estén, de anyum már többszőr célzott hogy felejtsem el. szóltam neki hogy délelőtt megajándékozzuk egymást a párommal holnap, és annak is pofát vágott.

tényleg korai lenne együtt töltenünk a karácsonyt? azért már nem vagyunk olyan kicsik...:(


2008. dec. 23. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

hat nemtudom..fura anyukad van..:(

tok normalis lenne ha egyutt toltenetek

mi nyaron jottunk ossze, de egyutt karacsonyoztunk, es azóta is mindig! (10 karacsony osszesen :))

2008. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

olyan fura...mert a párom is kérdezte és neki sem tudtam mit mondani:( mondjuk ő már ismeri anyukámat, nem csodálkozik.

anyum úgy csinál mintha háromévesek lennénk: "jön az angyalka, karácsonyfa, ajándékok és mindenki maximálisan boldog"-kivétel én aki a szerelmétől 2 km-re kell karácsonyozzak...nemtudom meddig játszuk ezt? :(

2008. dec. 23. 22:53
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
korban mi ugyanígy a barátommal,2éve együtt vagyunk..nekik az a szokás h a nagybátyéknál családi vacsi..komolyan senkinek a bnője,csak rokonok..majd ha a felesége leszek talán ott leszek:D de az én anyum is mondta h a szenteste amúgy is a családé,olyankor csak a szűk család legyen ott...ezt el kell fogadnod...
2008. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csodálkozz. A párodnak is megvan a saját családja, meg neked is. Ha már össze lesztek házasodva, vagy együtt éltek, akkor megértem, hogy együtt akartok karácsonyozni. Én több mint két és fél éve vagyok a párommal, ő 20, én 19, és eddig minden karácsonyt külön töltöttünk úgy, hogy 70 km van közöttünk. Aztán ő átjött hozzánk 27e környékén, és együtt mentünk át hozzájuk szilveszterezni. Szerintem örülj, ha karácsony délelőttjén együtt lehetsz a barátoddal, és csak 2 kmre lakik. A karácsony pedig a család ünnepe, addig becsüld meg, hogy van családod, amíg nem késő, mert hidd el nekem, bármikor beüthet valami, ami elveszi tőled valamelyik szülőt. :(

Boldog Karácsonyt!

2008. dec. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ebben is igazatok van ! Részre hajlok...

Csak azért mégis...van akinek megengedik a szülei, és képesek családtagként kezelni ennyi idő után.

Én szeretem a szüleimet, ezzel semmi gond nincs, csak kicsit elfilóztam, de igazatok van:) akkor talán 2-3 év múlva, vagy kitudja talán jövőre:D :)

Üdv, és boldog karácsonyt

2008. dec. 23. 23:03
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátom egy év után töltötte nálunk az első szentestét. Mondjuk az tény, h neki meghalt a mamája... De nálunk így alakult ki. Szenteste mindig az én családommal vagyunk, ami már az övé is.
2008. dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem délelőtt karácsonyozzatok, és töltsétek együtt a 25-ét. A 24-re sokan allergiásak. Pedig tényleg úgy az igazi a karácsony, ha együtt vagy azzal akit szeretsz. (Mi lenne ha a családi vacsora és minden után találkoznátok?)
2008. dec. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Karácsony este többnyire a szűk családé. Nekem is már a harmadik Karácsonyom a barátommal, Szenteste mindegyikünk a családjával van, 25-én, 26-án találkozunk. Biztos rosszul esne a szüleinek, ha a fiuk nem töltené velük a Karácsonyt.
2008. dec. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves koromtól 19 éves koromig ugyan az volt a barátom, de egyszer se volt nálunk szenteste. De én nem bántam, mert hát nálunk ez a szokás. Mármint a szenteste a szűk családé, ahogy ez már leírták előttem. Egyszer rákérdeztem, hogy a barátom mikor jöhet szentestére, és anyukám mondta, hogy majd ha már együtt élünk, egy család leszünk. És ezt teljesen el is fogadtam. Nem is tudnék a mai napig más fajta szentestét elképzelni, mint hogy csak a szűk család van ott, mi a távolabbi (na nem olyan nagyon távoli, de pl. nagyszülők, unokatesók, stb) rokonokat is csak 25-én, 26-án látogatjuk meg, de a szentestét mindenki hasonlóan tölti a mi családunkban. Persze, majd ha férjhez megyek, vagy öcsém megnősül, akkor ez változni fog, de ez még nincs kilátásban.
2008. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt a nagyon fontos dolgot ne felejts még el, hogy a mamád egy másik generáció. Aki másképp gondolkodik, számára Te vagy a legfontosabb az "én kislányom". A szűlők nehezen fogadják el, hogy a gyermekük felnött lett. Ennek első és tuti jele, ha szentestét sem vele szeretné tölteni hanem a szerelmével. Ezt el kell fogadd és tartozol annyival a mamádnak, hogy engedsz a kérésének (a nyomásnak ;-) ).

Ha már tényleg stabil lábakon áll a kapcsolatotok akkor úgyis együtt fogjátok tölteni. És 20 év múlva Te fogsz küzdeni azért az egy estéért az évben. :-)

2008. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!