Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám szerint ne töltsem a...

Anyukám szerint ne töltsem a karácsony estét a párommal, miért?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok a párommal, 18 már elmúltam, a párom 19 éves. Tavaly még oké, hogy nem karácsonyoztunk együtt, hiszen akkor alig pár hónapja voltunk együtt...de mostmár másfél éve, és még most sem mondta azt, hogy jó, oké, hivd át vacsizni vagy valami...Pedig minden oké, olyan szinten, hogy semmi bajuk a párommal, szeretik, meg minden, mégis nemtudom miért igy kezelik a helyzetet. szerintem normális dolog lenne ha együtt lehetnénk karácsony estén, de anyum már többszőr célzott hogy felejtsem el. szóltam neki hogy délelőtt megajándékozzuk egymást a párommal holnap, és annak is pofát vágott.

tényleg korai lenne együtt töltenünk a karácsonyt? azért már nem vagyunk olyan kicsik...:(


2008. dec. 23. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Képzeld magad a másik oldalra!Velem a következő történt: a párom nővére tavaly bejelentette, h akkor 24én nála lesz karácsony, várnak engem is. Lehet, h hülyeség, de rettenetesen kiakadtam rajta. Mi az, hogy 24én várnak? azt hiszik, nincs családom, apátlan-anyátlan árva vagyok?

Ehhez hozzátenném, hogy 26 éves vagyok:) és jó a viszonyom a szüleimmel. Akkor leültettem a párom, és elmondtam neki, hogy a 24 nekem a szűk család, tehát a szüleim meg a testvérem, amíg otthon lakom, ha összeköltözünk, akkor meg mi ketten leszünk egy család, és 24én otthon maradunk. (már összeköltöztünk)

Ne ródd fel anyukádnak szerintem, 25-26án bőven tudtok találkozni. Kicsit szomorú leszel, de 10-20 év múlva hidd el, hiányozni fognak ezek a családi karácsonyok!

Ja és kellemes ünnepeket:)

2008. dec. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hét éve vagyok együtt a párommal, 22 éves vagyok, tehát 15 évesen jöttünk össze. Én még akkor fiatal voltam az együtt karácsonyozáshoz. De az nálunk is úgy ment, hogy amíg otthon laktam addig a családé volt a szenteste nálunk is és a páromnál is. És másnap jöhettek a rokonok és barátok. A párom a másnapot mindig velünk töltötte mert ők nem nagyon tartják a kapcsolatot a rokaonaikkal. Nálunk ebédelt és vacsorázott is. Én viszonylag hamar kirepültem a családi fészekből, azóta pontosabban 4 éve együtt karácsonyozunk. Idén mr a hat hónapos kislányunkkal. De ha közel lakik a párod akkor azt nem értem, hogy miért nem mehetnél át egy-két órára ha estére nem is.
2008. dec. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönet a hozzászólásokért, BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek. Igazatok van, pár év múlva aktuális lesz a közös karácsony:)

Üdv

2008. dec. 24. 15:53
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell hogy egyutt karacsonyozzal 24-en a baratoddal, hidd el ugy lesz jo, ahogy anyukad mondja. Neki mar nagyobb elettapasztalat van, mint neked, es o csak a legjobbat akarja neked!!!

Gondolom a baratoddal ugyis sokat lehetsz egyutt, hiszen nem lakik messze toletek.

Az, hogy masnak a szulei mit engednek meg, egyaltalan nem biztos, hogy jo!!!! Miert lenne az a jo, miert nem a tied a jo??!!!

2008. dec. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elso kozos karácsonyunkkor pont félévesek voltunk. a párom 10 km-re tolunk lakott, szeretik a szuleim. Megbeszéltuk hogy a szenteste a családé, így mindketten otthon vacsoráztunk, majd este átjott picit sutire, ajándékozásra. Aztán míg ossze nem házasodtunk, is ugy volt, hogy 25-én náluk ebédeltunk, 26-án nálunk, de a szenteste maradt úgy, mint elso alkalommal. Most házasok vagyunk, és mi is mint uj család egy pici babával, ragaszkodunk a "kulon" szentestéhez. Az számomra is családi. De ha a barátod nem lakik olyan messze, megoldhato egy hasonlo rovid találka, egy orát mindkét család kibír, Vagy 25. 26-án.
2008. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
koszonom.:)
2008. dec. 26. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!