Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy közel 50 évi házasság alatt a házastársak megutálják egymást, és az egyik halála után a túlélő lényegében megkönnyebbül?

Figyelt kérdés

valós családi élmény alapján kérdezem, mert a túlélőn sem a temetésen sem máskor nem láttam gyászt


tudtommal nem az történt, hogy ápolni kellett a másikat, mert az szinte szükségszerűen felemészti a szeretetet


2022. nov. 11. 09:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

9: ja-ja, kb. a "falu szája". Aki mindenkit mindenért megszól.


8: hát ja... talán azt várná, hogy még a ruháját is megszaggassa a gyászoló???


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2022. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

a túlélőn sem a temetésen sem máskor nem láttam gyászt


Nyilván te is nagyon gyászoltad, ha ezzel tudtál foglalkozni a temetésen.

2022. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%
És azokról mi a véleményetek, akinek temetés után az az első és legfontosabb, hogy az özvegyről pletykáljon?
2022. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Az a véleményem, hogy nem könnyű évtizedekig együtt élni senkivel. Majd ha te leszel 20-30-40 évig házasságban, akkor gondold át újra ezt a kérdést.
2022. nov. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen véleményem legyen róla, a pontos körülmények ismerete nélkül? Megesik az ilyesmi is. Ennyi. Közöm amíg nincs hozzá, nem foglalkozom ilyennel.
2022. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Az is lehet, hogy egy fegyelmezett ember, aki nem szeret érzelem-megnyilvánulásokat tenni sok más ember előtt.

Különösen, ha férfi maradt özvegyen, aki megszokta, hogy az élet minden csapását szótlanul, panaszkodás és sírás nélkül el kell viselnie.

2022. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
92%

#13: Telitalálat! :)


De kb. ugyanezt megkapta már a kérdező a korábbi kérdései alatt is....

Ennek ellenére kitartó az újabb és újabb kérdéseivel.

2022. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj, hogy te nem tudhatod, hogy nem volt-e baja.

Nekem a szeretett nagymamám hunyt el, aki a világ közepe volt, én megkönnyebbültem, és nem azért, mert örültem, hogy nincs itt, hanem azért, mert már nem könyörög a halálért, ugyanis áttétes rákjai voltak, fájt neki az élet, de ezt soha nem mutatta ki.

Belül fájt és mart, hogy többet nem fogunk leülni kártyázni meg jókat nevetni, de jobban éreztem magam, hogy nem szenved már..

2022. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

Az 50 év is csak egy erőltetett színjáték vagy együtt kínlódás lehetett. Biztosan nem a másik ápolása vezetett ehhez az állapotig.

Olyan persze van, hogy a hosszasan beteg családtag halála után megkönnyebbülnek a szerettei. Több ismerősöm is van, aki nem a házastársát, a gyerekét temette el, és igen, megkönnyebbülés volt, mert nem volt emberhez méltó élet, amit élt.

2022. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

"....mert a túlélőn sem a temetésen sem máskor nem láttam gyászt"



Hát ne erre alapozz

2022. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!