Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem kegyetlenség...

Csak szerintem kegyetlenség ilyet elvárni? Karácsony téma.

Figyelt kérdés

Adottak a nyugdíjas szüleim, a testvérem, az ő családja és én.

Nekem van egy lányom, teljesen jól elvagyunk, megvagyunk.


A testvérem egy konkrét karácsonyi ajándék listát nyújtott be a szüleinknek (neki, a férjének és az 5 gyerekének, van újszülöttől kezdve kamaszig vegyes kor és nem).

Sírva hívtak fel a szüleim, hogy adjak 200.000 kölcsönt, a bank nem ad nekik, csak 300-at,és legalább 500e az eddigi összeszámolás, mindez októberben történt, de a bank minap dobta vissza a kérelmüket ezzel.


Felhívtam a testvéremet, aki csak kiröhogött, hogy féltékeny vagyok, most anyám le is szídott, hogy miért kell visszamondanom bármit is?


Mit tudok tenni ebben az esetben?

Én borultam ki nagyon..


2022. nov. 19. 19:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát kölcsön semmiképp ne adj.

Egy beszélgetést megér a szüleiddel, hogy ne hagyják magukat hülyére venni, a testvéred meg alkalomadtán világosítsd fel, hogy erre az ocsmány, undorító viselkedésre nem lehet féltékenynek lenni.

Ez a legtöbb, amit megtennék. Ha nem hat a szép szó, intézzék, ahogy akarják.

2022. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy vasat ne adj es a szuleidnek is magyarazd el miert rettenetesen gaz ez az egesz. Ilyen nincs hogy ok 'leadjak a rendelest' es majd mas ezert hitelt vesz fel.


Ha ennek ellenere a szuleid belemennek, maradj ki a sztoribol amennyire lehet.

2022. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy kölcsön adj. Épp elég baj, hogy a banknál eladósítják magukat.
2022. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szüleidnek nem sírniuk kellene, hanem megmondani, hogy ez nem fog menni.
2022. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Ez kamu sztorinak se lenne rossz, a "síró szülő" - "röhögő testvér" hervadhatatlan motívum...

De normális esetben fel sem merül, hogy Te ebbe egy fillért is beleadj. Oldják meg, ha nekik ez fontos.

2022. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az, de a szüleidben meg kellene annyinak lennie, hogy beint nekik, és nem adósságokba veri magát. Egy vasat nem adnék, és a szüleimet is lebeszélném, hogy ezt ennyire komolyan vegyék.

Ez remélem troll kérdés!

2022. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Valóban lehetne kamu sztori is.

De én nagyon szeretem a szüleimet, és nem tudnék nekik hátat fordítani, azért meg nem adnék pénzt, hogy másra verjék el - feleslegesen -

2022. nov. 19. 20:11
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fordítasz hátat, ha nem adsz. Nem kenyérre kell. Már bocsi, de a tesód egy görény. Ne te pénzeld közvetve őket, nem kell, hogy rajtad röhögjenek.
2022. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom, hogy igaz-e a kérdés, annyira hihetetlennek tűnik. A felesleges ajándékok elkerülése végett, van ahol megkérdezik, hogy mit szeretne az illető, de ilyen listáról még soha nem hallottam, főleg nem pár százezres nagyságrendűről.

Abból fogok kiindulni, hogy a kérdés csak elméleti.

Nem adnék a szüleimnek, mert azt tulajdonképpen nem nekik adnám, hanem a testvérem ajándékaira. Felőlem sírhatnak amennyit akarnak, de tőlem egy fillért nem látnának. Az is fura a történetben, hogy felhívsz valaki és kvázi lecseszed, erre ő kinevet? Akkor lehet nem voltál elég éles!

Én lehet személyese intéztem volna és meg is téptem volna.

A szülőkkel közölném, hogy ha ennyire balekok, akkor oldják meg ahogy tudják.

2022. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nonszensz. A szüleidet beszéld le a balekségről. Négy gyerekem van, sose nyújtottunk be kívánságlistát, sőt mi fogtuk őket vissza a felesleges költekezéstől.
2022. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!