Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem kegyetlenség...

Csak szerintem kegyetlenség ilyet elvárni? Karácsony téma.

Figyelt kérdés

Adottak a nyugdíjas szüleim, a testvérem, az ő családja és én.

Nekem van egy lányom, teljesen jól elvagyunk, megvagyunk.


A testvérem egy konkrét karácsonyi ajándék listát nyújtott be a szüleinknek (neki, a férjének és az 5 gyerekének, van újszülöttől kezdve kamaszig vegyes kor és nem).

Sírva hívtak fel a szüleim, hogy adjak 200.000 kölcsönt, a bank nem ad nekik, csak 300-at,és legalább 500e az eddigi összeszámolás, mindez októberben történt, de a bank minap dobta vissza a kérelmüket ezzel.


Felhívtam a testvéremet, aki csak kiröhogött, hogy féltékeny vagyok, most anyám le is szídott, hogy miért kell visszamondanom bármit is?


Mit tudok tenni ebben az esetben?

Én borultam ki nagyon..


2022. nov. 19. 19:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Telefontól, laptoptól kezdve az elektromos játékmotorig lett kérve minden.
2022. nov. 19. 20:48
 12/25 anonim ***** válasza:
98%
Ha a történet tényleg igaz, és a szüleid valóban ennyire hülyék, akkor mondd meg nekik, hogy vegyék csak fel nyugodtan az 500 ezret, mert neked is lenne egy listád 300 e forintnyi ajándékról.
2022. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy naív vagyok,de én elhiszem. Sajnos tényleg vannak ilyen követelező gyerekek és sajnos vannak szülők,akik mindent megtennének hogy gyerek "szeresse" őket és ne okozzanak csalódást. Természetesen ez már nem a normális kategória,ezért nem is hiszik el a legtöbben. A szülő meg próbál az elvárásnak megfelelni. Ez már gyerekkorban lett elrontva.
2022. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
99%

Írhatjátok, hogy kamu, de férjem rokonságaban volt ilyen. Nem 500 000 értékben, de azért elég sok bőrt akartak lehúzni férjem keresztapjáról. Nem banktól, hanem tőlünk akart kölcsönt kérni.

Ezek az idősek azt hiszik, hogyha nem veszik meg az iPhone-t vagy Xboxot az unokának, akkor lehet nem is láthatják őket többet. Az ilyeneket könnyű kihasználni, idősek, szegények. Sokszor hiába vannak ketten, magányosak. Nagyon gyomorforgató, hogy ezt valaki kihasználja, főleg ennyire.

2022. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Eleve pofátlanság bejelenteni, hogy milyen ajándékot kérnek, főleg úgy, hogy a szülőknek nincs annyi pénze, hogy mindent csak úgy simán megvegyenek. A testvéred egy pofátlan bunkó, ha annyira kell neki az a sok cucc akkor vegye meg magának.
2022. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen fennakadni, a szülők kérjenek a tesóéktól 500k-ért vásárlási utalványt mikulásra, oszt jónapot.
2022. nov. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

Az én rokonságomban is volt ilyen. Történetesen a testvérem. Anyámat elvittem wellnesselni karácsonykor, így saaajnos ugrott a nagy közös ajándékozás. Mondjuk ő is benne volt a dologban, esze ágában sem volt egy valag pénzt kiadni minden szarra, főleg úgy, hogy akkor nekem is akart volna adni, mert testvérek vagyunk, ugyanannyi jár nekünk szerinte.


A kis tarháló üzenetét meg körbeküldtem a rokonságban, hadd szívják csak a vérét.

2022. nov. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
97%
Monndd meg a szüleidnek, hogy a te listád 600 ezerre rúg, jobb ha jelzálogitelt vesznek fel a lakásukra, hogy megoldják az ajándékozást.
2022. nov. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akár szereted a szüleidet akár nem, nekik kell a sarkukra állni és megmondani, hogy felejtsék el ezt a listát, ahogy van, mert így is szar a helyzetük. Amit tudsz tenni, hogy megpróbálod meggyőzni őket arról, hogy felelőtlen baromságra készülnek és biztatni, hogy márpedig mondjanak nemet és ne dőljenek be annak, ha az unokákkal manipulálják. Hány kamasz gyereke van tesódnak? Mert ott az értelmesebb(nek látszó) gyerekkel megpróbálnék beszélni, hogy ha nem kapják meg a kívánságlistás dolgokat, az nem azért van, mert a nagyiék nem szeretik, hanem mert így is elég nehéz helyzetben vannak és ezt nem engedhetik meg maguknak. Egy kamaszt amúgy diákmelóra is be lehet nyomni jövőre, hogy ha laptopot akar, keresse meg magának a pénzt, csak mondom.
2022. nov. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálam az ilyen listák mindig a kukában végzik. Kivétel, ha én kértem, hogy írjak össze, kb mit szeretnének, ilyenkor viszont megadott egy maximum osszeget. Anyad se normális amúgy, ha ahelyett hogy közölte volna a tesómmal, hogy huyle vagy fiam, mi x összegben gondolkodunk max, inkább kölcsönt venne fel
2022. nov. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!