Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki úgy elhívni karácsonyozni...

Ciki úgy elhívni karácsonyozni a családot, hogy nem főzök, sütök?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy alapból nem szoktam túl sok időt a konyhában tölteni, inkább az étterembe járós típus vagyok. Ha főzök, akkor is inkább tésztákat, rizottókat, salátákat dobok össze, nem ilyesmiket, hogy húsleves, töltött káposzta, a rántott ételek elkészítésétől egyenesen rosszul vagyok. Viszont a családom már régóta elég nyomatékos megjegyzéseket tesz arra, hogy szeretnének hozzám is jönni vendégségbe, ezért gondoltam arra, hogy karácsonykor valamelyik nap eljöhetnének. Viszont ők a hagyományosabb ételeket szeretik, amiket, mint írtam, nem szoktam készíteni. Azt sem akarom, hogy utána hallgassam, hogy carbonárát kellett enniük karácsonykor, úgyhogy gondoltam, előre kérek egy komplett karácsonyi menüt, házhozszállítással. Sütikből meg lenne 3-4 fajta bejgli, zserbó és flódni, meg pár fajta sós variáció (ezeket is készen venném).


Így szerintetek ciki vendégül látnom őket? Már kellemetlen, hogy mindig felhozzák, hozzám mikor lehet jönni, így meg egy füst alatt letudnám a családozást és a karácsonyt is velük.

Még egy kérdés, ilyenkor illik közölni, hogy nem az én kezem munkája a menü vagy hagyjam, hogy dicsérgessenek nyugodtan?:D



2022. dec. 4. 15:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy. Nem ciki, az a ciki, ha valaki arra húzza a szaját, hogy te nem akarsz megszakadni a melóban, hogy ő betegre zabálhassa magát.

Persze, ha felmerül, mondd nyugodtan, hogy nem te főzted.

2022. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
95%
miért lenne ciki? mosolyogva közöld a menüt, és kapkodás, idegeskedés, és gyomorgörcs nélkül készülj a karácsonyra :)
2022. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy ciki (aki ezt annak gondolja, azt nem is látnám szívesen az otthonomban). Az ünnep eleve arról szól, hogy örülünk egymásnak, és nem arról, hogy keresünk valami indokot egymás buzerálására. Ha lesz normális kaja, senkinek semmi köze hozzá, hogy te csináltad vagy rendelted.

Egyébként kicsit hasonló helyzet nálunk is volt gyerekkoromban. A család idősebb tagjai meglehetősen konzervatívak egy nő feladatait illetően, szerintük a rétestésztát is kézzel ILLIK csinálni. Hány anyám meg vett a boltban réteslapot, nagyon meg is voltak elégedve, de azért megkérdezték, hogy ezt ő csinálta-e KÉZZEL. Én meg gyerekként rávágtam, hogy naná (mielőtt anyám köpni-nyelni tudott volna). Boldog volt a kedves család, mi meg röhögtünk.

2022. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki. Így még lehetőséged van arra is, hogy mindenki szája íze szerint rendelhess. 2 adag káposzta, 3 db sült kacsacomb, 1 adag halászlé - ezek csak példák; te tudod, hogy mit szeretnek.
2022. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
92%
Nem, az fura lenne, ha elhívnád őket és nem lenne semmi étel, de ha rendelsz, azzal nincs semmi probléma. Nekik szerintem olyan mindegy, hogy ki főzte, csak legyen valami, amit szívesen esznek. Ha szóbakerül, én megmondanám, hogy rendelt.
2022. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Igen, én is azért szeretném, hogy ne azzal menjen el az előtte lévő estém, meg az aznapom, hogy készülődök, főzök-sütök és szusszanni sincs időm.
2022. dec. 4. 15:25
 7/54 anonim ***** válasza:
66%

Jó gyökér rokonok, hogy meghívatják magukat zabálni, ezekben a nehéz időkben...

Nyugodtan csináld úgy, ahogy neked a legmegfelelőbb.

Amúgy kik ezek a csaladtagok, akik így akaszkodnak?

2022. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan ezt akartam javasolni. Ha megengedheted magadnak, most már sok helyen lehet ilyet rendelni. Azért persze jobb, ha nem hiszik, hogy te főzted, abból később még baj lehet.
2022. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
39%

A családod nyilván tudja, hogy nem vagy egy konyhatündér.

Mond nekik, ha jöttök lesztek, hoztok esztek! És ennyivel le van tudva. Meg különben is, azért menjenek, hogy a család együtt legyen. Ne zabálni menjenek oda már!

2022. dec. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Nem tudják. :)

Sosem éltünk egy fedél alatt, messzebb is laknak, nem tudják a napi szokásaimat, dolgaimat.

2022. dec. 4. 15:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!