Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki úgy elhívni karácsonyozni...

Ciki úgy elhívni karácsonyozni a családot, hogy nem főzök, sütök?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy alapból nem szoktam túl sok időt a konyhában tölteni, inkább az étterembe járós típus vagyok. Ha főzök, akkor is inkább tésztákat, rizottókat, salátákat dobok össze, nem ilyesmiket, hogy húsleves, töltött káposzta, a rántott ételek elkészítésétől egyenesen rosszul vagyok. Viszont a családom már régóta elég nyomatékos megjegyzéseket tesz arra, hogy szeretnének hozzám is jönni vendégségbe, ezért gondoltam arra, hogy karácsonykor valamelyik nap eljöhetnének. Viszont ők a hagyományosabb ételeket szeretik, amiket, mint írtam, nem szoktam készíteni. Azt sem akarom, hogy utána hallgassam, hogy carbonárát kellett enniük karácsonykor, úgyhogy gondoltam, előre kérek egy komplett karácsonyi menüt, házhozszállítással. Sütikből meg lenne 3-4 fajta bejgli, zserbó és flódni, meg pár fajta sós variáció (ezeket is készen venném).


Így szerintetek ciki vendégül látnom őket? Már kellemetlen, hogy mindig felhozzák, hozzám mikor lehet jönni, így meg egy füst alatt letudnám a családozást és a karácsonyt is velük.

Még egy kérdés, ilyenkor illik közölni, hogy nem az én kezem munkája a menü vagy hagyjam, hogy dicsérgessenek nyugodtan?:D



2022. dec. 4. 15:12
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
59%

Én kellemetlenül érezném magam ha úgy jönnének hogy nincs kaja

Sütnék mézeskalácsot egy almás sütit meg egy féle ételt ami egyszerű és ennyi

Pl


De rendelhetsz is, max megmondod hogy nem volt időd főzni így rendelted, nem gáz. Ha meg annak tartják máskor ne hívd meg őket, főzzenek maguknak otthon

2022. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
94%
Utóbbi időben anyukám is 1 fajtát föz és süt, a többit rendeli (sültek, saláták). Nem bír 2 napig a konyhában álldogálni. Soha senkinek nem volt panasza a kajára mert nem az evés miatt gyűlünk össze.
2022. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
77%

Hívd őket szilveszterre esetleg

Akkor elég egy kis rágcsa

Nem kell a sok tipik karácsonyi kaja

2022. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként a panírozott dolgokat sütőben is meg lehet csinálni, kevéske olajjal. Nem kell hozzá bebüdösíteni a lakást.
2022. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
9%

"Mi alapján követelik az etetést?"


Talán mert a kérdező is jár hozzájuk?

Hú de szerencsétlen vagy! Költözz egy lakatlan szigetre és akkor senki nem zavar meg a fennséges magyányodba, te szerencsétlen.


Kérdező, egyáltalán nem ciki. Ha nincs kedved főzni, akkor rendelj.

2022. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 A kérdező kommentje:

Nem a kajaszaggal van a bajom, mert elég jó szag- és páraelszívóm van. Hanem hozzányúlni a nyers húsokhoz, szedni le a panírt percenként az ujjaimról... Ezt nem bírom.


Nagyszülőkről és apukám testvéréről, neki a gyerekeiről van szó, szóval valamennyire közeli rokonoknak számítanak.


Szilveszterre nem hívnám őket, így huszonévesen azért nem velük tervezem az Újévet ünnepelni, az az igazság. :D

2022. dec. 4. 16:52
 27/54 anonim ***** válasza:
44%
A karácsony nem erről szól, hanem, hogy együtt van a család. Lehet rendelni is kaját, megspórolsz vele egy csomó időt és energiát.
2022. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
64%
Abszolút nem ciki
2022. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem ciki. Az lenne ciki, ha úgy hívnád meg őket, hogy semmivel nem kínálod meg utána. De így, hogy kaja, pia, süti, ráadásul még többféle is, senkinek nem lehet egy szava sem.
2022. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
26%

Kétgyerekes anyuka vagyok, aki naponta főz amúgy is, nemhogy téli szünetben a 2 kamasz fiamra, férjre, és magamra.

De tudod ki tűrné, hogy távoli rokonok meghívassák pofátlanba magukat, ilyen drága élelmiszer árak mellett.

Még anyámtól sem venném jó néven

Írtó pofátlanság egy egyedül élőre rányomulni.

2022. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!