Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnatok, ha gyermek...

Hogyan reagalnatok, ha gyermeketek azzal allitana haza, hogy szuleim, fekete boru a parom (bno/barat)?

Figyelt kérdés
Mit szolnatok hozza?
2008. dec. 25. 20:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
97%
Sajnálom azt a lányt, de kérdés, hogy ők ott kint éltek, vagy itt Magyarországon (ahol nem érvényesek a kinti törvények)? Nagyon nem mindegy.
2008. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim válasza:
62%
sztem nagyon más kultura. én nem hagynám
2008. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
94%
utolso valaszolonak uzenem,ez nem a muszlim vallas miatt tortent,hanem mert nem volt ep a kedves ferj.nemkell sok esz h ragyere. nekem nem szamit sem a borszin sem a vallas ha a gyermekem boldog mellette! (felreertesek elkerulse vegett nem vafyok sem muszlim,sem neger:) )udv
2008. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
88%
hoppa nem az utolsonak megsem:) mindegy,tudja akinek valaszoltam
2008. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
83%

De ez csak egyetlen ember a sok millió közül...


Képzelj el egy történetet. Idejön egy japán pasi. Találkozik egy magyar lánnyal, aki rögtön le akar vele feküdni. Erre ő hazautazik, és mindenkinek elmeséli, hogy a magyar nők mind k*rvák, mert rögtön le akarnak feküdni az emberrel.

Vagy az a japán pasi látja, amint egy magyar veri a feleségét. És hazamegy és mindenkinek meséli, hogy a magyarok verik a feleségüket.

Ugye, hogy ezek nem igazak? Mert az a japán férfi EGYETLEN példa alapján ítélt meg egy egész nemzetet.


Azt gondolom, hogy ez minden szempontból hiba. Egyetlen példa alapján véleményt alkotni egy sokmilliós csoportról.



Hogy az eredeti kérdésre ismét válaszoljak: nekem nem lenne bajom egy fekete bőrű vejjel/mennyel. Mert megtanultam felülemelkedi az előítéletességen. Allahnak hála érte.

2008. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim válasza:
88%
örülj neki! a gyefeked is örül. és szerintem boldogabb lenne ha te elfogadnád és nem tennél rosszindulatú megjegyzéseket.a bőr nem számít.ez olyan mint pl a végzettség.csak főiskolát vagy egyetemet végzett ember mellett lehet boldog az ember vagy csak fehér bőrszínű mellett? ugyanolyan ember mint bárki más.lehet normális vagy mégsem.úgyis a gyermeked választ és dönt. persze ad a szülő véleményére de ez az ő élete.hagyd dönteni, csalódni és akkor okosabb lesz és tapasztaltabb!!!ne neveld belé a rasszizmust.hagyd had válasszon:)
2008. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
72%
Örülnék! Obama megválasztása óta divat a fekete bőrszín.
2008. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Erdekel mindenkinek a velemenye, akik tapasztalatbol irnak az meg jobb.
2008. dec. 25. 21:56
 19/45 anonim ***** válasza:
70%
Én rengeteg arabot,törököt stb... ismerek,rosszul lennék ha a gyermekem ilyennel állítana haza,kimondottan rossz a véleményem róluk!
2008. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én is írtam tapasztalatot, mégis lepontozott valaki. 1. voltam, igazat írtam


Szerintem nem a bőrszín számít, nem attól lesz valaki jó vagy rossz ember. Egy rakás fehéret ismerek, akik szemét disznók, egy rakás fehéret ismerek, akik nagyon rendesek, és a többi bőrszínre ugyanígy, nyilván itt Magyarországon fehérekkel vagyok leginkább körülvéve, és kevés a többi bőrszínű ismerősöm, illetve akiket látok, de nem a bőrszín tesz valakit jó vagy rossz emberré.


Hogy egyes országokban mások a törvények, az egy dolog, Amerikában lelőheted a szomszédodba betörő embert is, a saját telkedre betörőről nem is beszélve, arab országokban még a női egyenjogúság feleúton se tart, harcolnak ott is érte, de ha valaki itt él Magyarországon, az itteni törvények vonatkoznak rá.

2008. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!