Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnatok, ha gyermek...

Hogyan reagalnatok, ha gyermeketek azzal allitana haza, hogy szuleim, fekete boru a parom (bno/barat)?

Figyelt kérdés
Mit szolnatok hozza?
2008. dec. 25. 20:17
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a sors hozta ugy hogy egy muszlim vallàsu szinesbörüvel élek,amit ezelött néhàny évvel el sem tudtam volna képzelni,söt.

Ma viszont ennek az embernek köszönhetem hogy nem az utcàn élek.

Ha eltüsszentem magam,màr nem enged az àgybol felàllni,még a wc-re is ugy enged,hogy végig mellettem van,söt hétvégenként ö föz,és a takaritàsban is besegit(nem csak porszivozàst értek ezalatt,hanem akàr a wc-takaritàsàt is)

Tisztességesen dolgozik,és a gyermekét hordom a szivem alatt.

Soha nem ütött meg,még akkor sem,ha megérdemeltem volna....

Vallàsàbol én csak azt tapasztaltam màsként,hogy nem fogyaszt disznohust,és nem fogyaszt alkoholt,illetve nem szereti ha tul vagyok öltözködve(nem viselek kendöt,hordok szoknyàt is,csizmàt stb,de nincs kinnt a mellem,és a fenekem.

Nem magyar orszàgon élünk.

Vàlaszolva a kérdésre:

Ha az én lànyom nagy lesz,én annak fogok örülni,ha ö is egy szines börü férfiben talàlja majd meg a boldogsàgàt(persze ha fehérben az is egyértelmüen jo hir)

Nem nem kapnék sokkot.

Meglepödnék,és szivsen megismerném a csalàdjàt is.

Amig a gyermekemben nem tesz kàrt(nem itatja le,nem veri,nem eröszakos)addig àldàsom rà!

2008. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik barátnőmnek volt egy feka vőlegénye, aki jól itthagyta az esküvő előtt... Ennek ellenére nem gondolom azt, hogy minden néger ilyen, és tudom azt is, hogy vannak olyanok, akik rendes házasságban, kapcsolatban élnek.

Ha hazaállítana a gyermekem egy más bőrszínű emberrel, akkor ugyanúgy állnék hozzá, minél jobban meg akarnám ismerni. Csak úgy, mintha fehér lenne.

2008. dec. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg nem a bőrszín számít,viszont a kulturális különbségek igen.Sajnos a szerelem először vak,megpróbálnám nagyon-nagyon lebeszélni a gyermekem.Normális ember szenved,ha belekényszerül hosszú távon teljesen más körülmények közé.Ez oda-vissza működik (pl a muszlim se érzi jól magát itt)Ezeket az agymosott,lelkileg teljesen sérült emberkék akik itt is insallahkoznak nem tartom közéjük.Te szerencsétlen!!!Mi az ,hogy lett volna oka megverni?Soha,semmikor,semmiért!!Vagy Te vered,mert akkor azt mondom,csak védekezik...
2008. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
63%
Annak aki azt írta,betartják a muszlimok az adott ország törvényeit:akkor Rushdie-t miért akarják megölni olyan országban,ahol az tilos?Vagy ne menjünk messzire:szegény Papp Edina volt férje is nagyon betartotta a magyar szabályokat.Náluk első a vallás,utánna a többi,a más vallásuak náluk simán ellenség akin keresztül lehet gázolni("disznóhúszabáló,büdös,k...a")
2008. dec. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
93%
Meglepődnék és először furcsa lenne, de ha jó ember, akkor miért ne? Sztem nagyon édesek a félvér babák! :-)
2008. dec. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti: nézd, betartják vagy nem, de az vonatkozik mindenkire, ahol él, pont emiatt is szoktak problémák lenni kiadatásból, ha olyan ügyről van szó, az egy másik dolog, hogy nem tartják be
2008. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
64%
2. vok: tudjátok, a sokkos! Szóval, ismerek jónéhány más bőrszínű, és vallású embert, sőtt dolgoztam is velük itt-ott Európába, Ázsiába. Az is igaz, lakva ismeri meg az ember a másikat! Köszönöm Én nem kérek belőlle! Ja, szerintem csak Én lettem lepontozva, nem Ti!
2008. dec. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
81%
A probléma egész máshol van,németbe élő rokonaim órákig tudnának mesélni!
2008. dec. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Akinek a baratnojenek volt egy feka baratja, es az eskuvo elott lelepett, mondd meg neki, hogy aldja a sorsot, hogy igy alakult. Idoben lepett le a volegeny. Hala Istennek!

Sajnos ismerem a feketeket, nagyon is jol, es mindenkinek azt uzenem, hogy messze kerulje el oket, csak bohockodasra jok, szorakozni, arra talan kitunoek, de semmi komolyra nem!

Persze hogy nem a borszin a lenyeg, hanem a kultura!!!!! Ezt amiben ok elnek soha nem lehet megszokni, mert ezt nem kulturanak, hanem inkabb kulturalatlansagnak nevezem, a legeslegmelyebb szinten.

2008. dec. 26. 01:26
 30/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom miért vannak azok lepontozva, akik nem sztereotípiáktól hevítetten, tök normálisan, elfogadóan válaszolnak (vagyis, hogy az ember számít, nem a szín).

Én őszinte leszek, először biztos nagyon meglepődnék és azt hiszem, ha már akár gyerekvállalásnál tartana a dolog, félteném a leendő unokáim, pont az ilyen előítélettel teli emberektől. De az, hogy csakis a bőrszíne miatt álljak ellen valakinek, szóba sem jöhetne!! Ezt végtelen korlátoltságnak tartom.

2008. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!