Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnatok, ha gyermek...

Hogyan reagalnatok, ha gyermeketek azzal allitana haza, hogy szuleim, fekete boru a parom (bno/barat)?

Figyelt kérdés
Mit szolnatok hozza?
2008. dec. 25. 20:17
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
93%

Ez vicces.Pont tegnap beszéltem erről szüleimmel, hogy milyen jól néznek ki a feket bőrű pasik.Erre anyum azt mondta, hogy apu teljesen kiakadna és lehet, hogy hozzám se szólna.Vagy azt mondaná, hogy menjek hozzá lakni.Persze nem vettem komolyan mert minden változhat.Elvégre még csak 13 éves avgyok.:)

Amúgy anyut nem igazán zavarná.Azt mondta, hogy ha rendes nem lop,csal,hazudik és szeret akkor miért akadályozná?

2008. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
84%

No, akkor mesélek, én válaszoltam elsőként erre a kérdésre:

1. kérdező, ha van egy kialakult véleményed, miért teszel fel kérdést, ha nem fogadod el a tiedével ellenkező véleményeket (akár tapasztalati véleményeket)? Pont volt is erről egy kérdés néhány napja: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__118948-m..


2. A gyerekkori barátnőm, aki fekete pasihoz ment hozzá és kappuccino babájuk van, Angliában élnek, és teljesen normális, értelmes ember a férje, a kislányuk meg egyszerűen tünemény.


3. A félvér ismerőseim (18 éves lány és öccse, ahol anyuka fehér, apuka fekete), itt élnek Magyarországon, ugyancsak rendes ember az apuka.


4. No, hát vannak a "Pákó-félék", dehát az egy más kategória. Viszont apám, aki fehér, elvetemültebb, álszentebb és rosszabb, mint ez a néhány általam ismert fekete bőrű és félvér ismerősöm.


Minden közösségben és minden bőrszínben vannak jó és rossz, megbízható és megbízhatatlan, tisztességes és tisztességtelen, őszinte és álszent ember. Nem a bőrszín a döntő.


Ja, és a fekete bőrűeknek hála létezik egy fantasztikus zenei műfaj, a gospel (én fehérként vagyok a műfaj művelője), a feketék körében alakult ki, az ő énekeikből, akik ezt a műfajt létrehozták, művelik, és építik ma is, minden tiszteletem az övék, és ők biztosan nem rosszak, mert kapásból a műfaj nem engedi meg, hogy művelői, alkotói rossz emberek legyenek, mert az már hazugság lenne.

2008. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
41%
Hát én nagyon nem örülnék neki, az biztos, de még a fehér bőrű külöldieknek sem. Nincs bajom a színesbőrűekkel, de azért az családomban ne legyenek. Teljesen más kultúra.
2008. dec. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim válasza:
84%

Én csak annyit szeretnék ehhez hozzászólni hogy az egyik ok amiért nem szeretek magyarországon élni az a hihetetlen rasszizmus és begyöpösödöttség.Más országokban is van, de itt nagy mértékben. 2 éve vagyok házas és 6 éve vagyok együtt a Nigeriából származó férjemmel aki ezelőtt Londonban élt a családjával. Ő az egyik legjobb ember akit ismerek. Rendesen tanult, tisztességes szüleit tisztelő ember, soha életében nem nőzött, csak én voltam neki egyedül, tisztességesen dolgozik egy angol cégnél, szeret, együttérző és segítőkész a házkörül, nem úgy mint sok Magyar pont amiért ez az ország vállságban van! Teljesen mindegy hogy valakinek milyen színű a bőre vagy honnan származik, az ember vagy normális és tisztességes vagy nem. Volt pár magyar barátom is, akik szépen átvágtak kihasználtak és becsaptak. Ezek szerint akkor minden magyar férfi szemét? Nem hinném, a bátyám is tisztességes ember aki házasságban él és imádja a családját. Sajnos valóban vannak olyan szines bőrü fiúk/férfiak akik csak szórakozni jönnek ide és nőzni, akiktől csak úgy mint bármely kalandkereső férfitól ovakodni kell. De ez semmivel sem különbözik attól ahogy a magyar férfiak mennek Thaiföldre vagy helyben csalják meg és hagyják el a feleségüket, barátnőjüket, gyerekeiket…. A kultúrában szokásokban lehet különbség, de ha valakik szeretik egymást akkor ez nem okozhat akadályt. Különben is lehet egymáshoz idomulni és a másik kulturájába illeszkedni. Nem ez a lényeg hanem a tisztesség és szeretet. Semmiért nem cserélném el a férjemet. És nagyon hálás vagyok a szüleimnek hogy ezekszerint (kedves kérdező) más szülőkkel ellentétben nem voltak ellenségesek hanem meglepődve de nyitottan álltak hozzá a választásomhoz és mindenben támogattak. Mostanra nagyon megszerették a férjemet, és megbecsülik mert látták hogy olyan ember, akit sokan szeretnének a saját lányuknak.

Én azt is megértem ha valakinek nem tetszenek a feketék, csak úgy mint ha valaki nem szereti a szőkéket. Sajnos a médiából is ilyen Fekete Pákó folyik aki egy kész botrány, és mindenki aki csak ezt ismeri rögtön felháborodik és ellenséges lesz. De azt hiszem tudnánk itt jó pár hazait is felsorolni akik még megbotránkoztatóbbak.... aki a megismeréstől és a normális emberszámba vevéstől teljesen elzárkózva pusztán bőrszín alapján gyülölettel szól egy más származású emberről az egyszerűen rasszista és gyűlölködő. Olyan ember akivel nem barátkoznék.

2008. dec. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
85%

Igaza volt az elottem szolonak, ha mar van egy kialakult velemnyed akkor minek kerdezgetsz itt mindenkit?

A masik, en a gyerekedet sajnalom amiert ilyen szuloje van!

Remelem nem ugy fog gondolkozni, mint Te!

Miert lenne rosszabb/ kevesebb egy fekete boru ember barki masnal?

Az en ferjem fekete, es a sajat erejebol vakarta ossze, konyai mosogatasbol az egyetemre valot (5000 font egy evre!a magyaroknak meg derogal a Tescoba menni diakmunkara), amit tisztessegesen el is vegzett (nem a non stop pialasrol meg heti rendszeressegu hazibulukrol beszelek, mint otthon!), kereszteny vallasu imadja az gyerekeket.A hugom ferje uti-veri ot is meg a sracokat is,alig dolgozik, es meg neki all feljebb ha nincs vacsora, mert a tesom cukorbeteg es epp rosszul van! Es megis az en paromat KOPIK LE a 4/6oson amikor hazamegyunk MERT FEKETE!!!!Hat ez Magyarorszag....ja, vegul is kevesebbek mint barki mas!...sok sikert a gyerekednek a nevelesedhez!

2008. dec. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:
27%
Merem remelni, hogy olyan nevelest tudok szamara biztositani, ami ezt a szituaciot kizarja! Valoszinuleg szornyen csalodott lennek, hogy csak annyira tartja magat. Nagyon jol ismerem a negereket, ugymint az arabokat is. Jonehanyukkal nap, mint nap egyutt dolgozom, korabban laktam is, sot, jopar haverom is van koztuk. Nagyon sok ember van aki akarva, akaratan kivul, azon faradozik, hogy meg jobban szetzuzza a nemzeti ontudatot, a mediarol nem is beszelve. Ez rossz!
2008. dec. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat!
2008. dec. 27. 03:37
 38/45 anonim ***** válasza:
85%

Na ezt a "nemzeti öntudat" dolgot ne keverjük már ide. Attól miért lesz valaki "rosszabb magyar" mert színes bőrű a párja? Jó hogy nem majd az alapján fog valaki párt választani, hogy az mennyire illik bele ebbe a képbe, nem?

Amúgy meg még mindig nem tudom, hogy lehet pár ember alapján egy egész csoportot megítélni. Négerből is van ám Afrikai, Európában élő és Amerikai is. Akik Amerikából jönnek, azok teljesen abban a kultúrában élnek nemzedékek óta, mint a többi amerikai állampolgár. Aki mondjuk Afrikából jön, nos, lehet, hogy nekem nem lenne ínyemre, ha itt is azokat a szokásokat akarná tartani, amiket otthon, de ettől még biztos van olyan, akinek ez nem probléma. Ettől még az az afrikai személy nem lesz rosszabb, csak hozzám nem illik. Ennyi.

És amúgy miért csak arról beszélünk, hogy a mi szegény pici lányunkat egy csúnya fekete bácsi elcsábítja? Olyan talán nincs, hogy az embernek fia van, és beleszeret egy színesbőrű lányba? Mert nekem pl. fiam van, és én nem bánnám, ha egyszer fekete bőrű barátnője lenne, persze ha amúgy normális kedves, tisztelettudó, dolgos lány, amit a fehérektől ugyan így elvárok.

2008. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
88%

"nemzeti öntudat"? Drága válaszoló, Magyarországon már talán nem is létezik tiszta magyar. Csak az én felmenőim között van német, lengyel, erdélyi, és gondolom, még sok más is, apám egyszer csak a saját felmenői között 7 különböző nemzetet sorolt fel. Én mégis magyarnak vallom magam, mégis miről beszélünk? Ne játsszon itt senki Hitlert, aki (állítólag) meg akarta teremteni a tiszta német "fajt", nem emlékszem már töri órán, hogyan nevezték, a lényeg, hogy ő se volt rá képes.

Se bőrszíntől se hajszíntől se szemszíntől se testalkattól se semmi más külsőségtől nem függ, ki jó ember és ki nem. Én ismerek jó embereket más bőrszínűeket, de ha egyet se ismernék, akkor is adnék esélyt, hogy van, legalább 1 (de inkább több).

Amikor a Bibliában a bűnös városok elpusztításáról van szó, előtte "licitál" Isten és ember, a végén arra jutnak, hogy Isten azt mondja, hogy ha csak 1 igaz ember van, akkor is megkíméli és nem pusztít. Az emberek - tisztelet a kivételnek - miért nem tudnak legalább feleennyire nagylelkűek lenni?

2008. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
83%

Szia/sziasztok!


Húú...öröm olvasni(a lepontozásokat inkább hagyjuk,ki az az eszement tudatlan aki a korrekt hozzászólókat lepontozza,de a gyökereket isteníti???el kellene a fenébe törölni a pontozgatásokat),hogy ennyi embernek ennyi véleménye van.

Én két dolgot említenék:Egyik kereskedelmi csatornánk időjósa félvér Hölgy,és a hölgyet nem hiába nagy betűvel írtam,mert egy remek ember,és csodálatos anya.

Fekete Pákót ne említsük ezekkel az emberekkel egy lapon,ahogy Kiszel Tündét és Rubint Rékát(jé...ők magyarok)se,mert mindháromnak kb.annyi esze van mint nagymamám Szokol-rádiójának.Lehet Tüncike magyar és Réka is,de semmi magyarság nem szorult bele.

Hogy mit szólnék,ha a gyermekem egy színesbőrű emberrel állítana be,és azt látnám rajta és azt is mondja,hogy szereti?Azt hogy:éljetek soká,s gyarapodjatok,mert mint előttem író sokadik írta,imádom a Cappuchino-gyerekeket!

A rasszizmus elleni küzdelmet fölényesen megnyerte Obama,és remélem végre az Amerikaiak azon része,aki még a mai napig is a XIX.század elején él,észhez tér.

Mindenkinek egyéni véleménye eldönteni,hogy melyik oldalra áll,az elfogadó vagy nem elfogadó pártjára,de felhívnám a Tisztelt "NAGYON MAGYARok vagyunk" típusú emberek figyelmét arra,hogy 2050-re olvassanak a Google segítségével utána,hogy a népesedés általi elosztottságban vajon a fehérek vagy a színesbőrűek fognak-e győzedelmeskedni.

Na akkor majd kíváncsi leszek,hogy hány rasszista meri elővenni itthon az árpád-sávos lobogókat.

Az arabokról annyit,hogyha a lányom vagy a fiam iszlám vallási területekről származó párt választana magának,és ott is akarna élni,abban már nem lennék annyira partner,mert az ottani állapotok így 2009 hajnalán a legdurvábbak egy "auslander"-nek.De ha arab kislányt vagy fiút ismernék meg a leendő vejem/menyem személyében,aki arab szülőktől,de arab országtól mentesen nevelkedett és itt szeretne lakni,áldásom rájuk.

Ez nem azt jelenti,hogy elítélem az irakiakat/irániakat,csak hogy 2-t említsek,és a többieket,csak annyit tesz,hogy az ott uralkodó állandó merényletek és RASSZIZMUS miatt nem érezném a gyermekemet ott biztonságban.


B.U.É.K

2008. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!