Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akit gyerekként dolgoztattak,...

Akit gyerekként dolgoztattak, meg kellett dolgoznia mindenért, az felnőttként hogy éli meg? Hátrány volt vagy előny? Most miképpen gondolsz erre?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 16:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%
És még hozzátenném, hogy szerintem nem az az élet rendje, hogy a testvérünket érezzük saját gyerekünknek. A testvérnek testvérnek kell lennie, és majd a saját gyerekünk esetében kell szülőszerepbe kerülnünk. Nem tartom egészségesnek, hogy 10-12 évesen szülői feladatokat kell ellátnia egy gyereknek. De hitegesd magad, hogy ez normális dolog, ráadásul öröm, hogy egyik testvér gyerekkorát a másik testvér miatt rabolják el a szülők.
2023. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
5%

13.28. tény, hogy azt írtam, hogy pl. sivár lelkületűnek tartom azokat, akik az örökséget előbbrevalónak tartják, mint azt, hogy van egy testvérük. Helyesbítek.

Számomra azok is sivár lelkületűek, akik az miatt keseregnek, hogy gyerekkorukban foglalkozni kellett a testvérükkel. Egocentrikus, önző, értéktelen embereknek tartom az ilyeneket.

2023. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Metionin ***** válasza:
91%
22. Egészségedre. Nem mindenkinek az az álma 10-12 évesen, hogy a kistesóját tartsa életben a szülei helyett, akik vállalták, ahelyett, hogy szabadidejében tanulna, játszana, hobbikkal foglalkozna stb. ahogy azt egy normális gyereknek kellene.
2023. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
91%
Én is teljesen abnormálisnak érzem, hogy gyerek neveljen gyereket és gondoskodjon a szükségleteiről. Ez a felnőttek dolga, az, hogy kényszerhelyzetben előfordul még nem teszi elfogahatóvá.
2023. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
58%
Előnyömre vált.14 éves koromtól diákmunkáztam,nem csak annyit,amennyit hivatalosan lehet,hanem hétvégente mindig, illetve a nyáriszünetből csak 2 hetet nem.Szüleim akkor betegek voltak,dolgoztak amennyit tudták,de kevés volt a pénz.Van 2 öcsém, magamtól mentem dolgozni,hogy ne zsíroskenyéren éljünk,és legalább egy strandra eljussunk.Nem bántam akkor sem,most sem.Nekem nem volt büdös akkor sem a munka,most sem akarok ki,hogy menni kell, ellentétben mondjuk a sógornőmmel,aki folyton sajnálja magát,hogy dolgozni kell,meg álmodozik hogy nyer a lottón,vagy kifog egy milliomos pasast. Én érettségi után rendesen munkába is álltam,már gyerekek mellett diplomáztam,és a munkahelyemen is hajlandó vagyok fejlődni,ezért küldenek is mindig tanfolyamokra,stb.A többi velem egyidős kolléganőm mindig a kifogást keresi,hogy miért nem megy, mindig fáradtak,elégedetlenek.
2023. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

"Számomra azok is sivár lelkületűek, akik az miatt keseregnek, hogy gyerekkorukban foglalkozni kellett a testvérükkel. Egocentrikus, önző, értéktelen embereknek tartom az ilyeneket."


Rendben, mindenki azt hisz, amit akar, de ezzel a véleményeddel egyedül vagy itt. Rohadtul nincs igazad, és felháborító, hogy még te sértegetsz másokat, aki vágytak volna egy boldog gyerekkorra.

2023. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

jan. 2. 16:50

"Talpraesett, jég hátán is megélő, diplomás vállalkozó vagyok. Már kicsi gyerekként be lettem fogva otthon a háztartásba és a családi gazdaságba is a nagyszüleimnél. Azt nem tudom megmondani, milyen felnőtt vált volna belőlem, ha nem így történik, ha másmilyen lett volna a gyerekkorom, de ezek szerint nem vált hátrányomra..."


A falusi gyerekek 99%-a így volt a 80-as évekig. Ahogy a szüleik is. Ismertem sokat. Volt közöttük talpraesett és ügyetlen, jég hátán megélő és életképtelen.

2023. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
74%
Az öcsém és köztem is 16 év van, gyakorlatilag én neveltem fel... hazajöttem középsuliből én mentem értem oviba, reggel én vittem... amikor általánosba járt én egyetemista voltam, én tanultam vele... később dolgoztam akkor ment középiskolba, én mentem szülőikre...
2023. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%
28-as, ismerős a sztori. Nekem is óvodába kellett hordanom, szülőire is mennem kellett, baba korban pelenkázni, etetni, fürdetni, vigyázni rá egész nyàron stb., nagyobb korban kiszolgálni, kaját csinálni neki, takarítani utána stb. Nem értettem sosem, hogy a szüleim miért nekem csináltak gyereket. Most pedig nem érti anyám, miért nem lesz tőlem unokája SOHA!
2023. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Azoknak akiknek a kistesót kellett felnevelni, mit csináltak olyankor a szüleik?

Dolgoztak napi 24-ben munkahelyen?

Vagy suliidőben mindig délutánosak voltak?

Vagy hogy?

2023. márc. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!