Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsáthato, vagy legalábbis...

Megbocsáthato, vagy legalábbis picit elnézheto azt kérni a rokonoktol, hogy ne látogassanak?

Figyelt kérdés
Császáros szulésem volt, nem tervezett, eléggé kimerultem a baba akár egy orát is elcsámcsogott szoptatás kozben, amikor nem, akkor csak sírt, éjszaka zengett tolunk az osztály, olyan hasfájos volt és nagyon keveset aludtunk, nappal is. Az elso napokban jott mindenki, elég hosszu ideig, alig bírtam kint állni veluk, állva elaludtam volna...ekkor azt kértem, ne jojjenek inkább, mert tényleg jol esett volna pihenni picit és nem ácsorogni, mikor végre a picitol is tudtam volna. Telefonon így is mindenkivel kapcsolatban voltam. Végul a tobbi nap csak a férjem meg anyukám jott be picit. Igy utolag már elárulják, hogy nagyon rossz néven vették. lehet, onzoség volt, de tényleg ennyire nem gondolhatunk ilyenkor magunkra? Azért írtam hosszan, hogy értheto legyen... Nem feltétlen igenlést várok, kíváncsi vagyok csupán.
2008. dec. 26. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó válaszolónak: azért nem lehet otthon se látogatni még dokik szerint is, mert az első időkben a baba könnyen elkap bármitis, amiről te azt gondolod semmiség, vagy észre se veszed magadon az a 3 kilós emberkének akkora betegség lehet hogy hetekig megviseli. Ha én szülni fogok csakis a férjem meg max anyó/anyám jöhet látogatóba de csak ha semmi bajuk. A rokonság meg vagy felfogja vagy csinál amit akar, ilyenkor a baba és a mama egészsége a legfontosabb, nem a rokonság lelkivilága.
2008. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, nem az utolsónak, hanem a oo:o5-ösnek szántam.
2008. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Akkor én lehet hogy kicsit furcsa vagyok, de én jobban örültem, hogy a kórházban mindenki meglátogatott, és inkább azt kértem, hogy otthon hagyjanak kicsit pihenni, és csak 2-3 hét után jöjjenek. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a kórházban a babán kívül tényleg semmi dolgom, otthon viszont már valamit főzni csak muszáj, stb, ha feljön valaki, engem zavar, hogy nincs rend, ezért örültem jobban, hogy a kórházban mindenki meglátogatott, oda úgyis csak 10-15 percre ugrik be az ember és tényleg nem volt más dolgom , mint a baba. Ha már úgy éreztem, hogy sokat voltam fent, akkor szépen megmondtam, hogy örülök, hogy jöttetek, de most kifáradtam egy kicsit, szeretnék lepihenni. És ezt mindenki megértette. Meg akik felhívtak, hogy itthon mikor látogathatnak meg, azoknak azt mondtam, hogy legyenek kedvesek megvárni, amíg írok egy sms-t, hogy már készen állok-e rá, de ha lehet, akkor is csak rövid időre, és mindenkinek külön elmondtam, hogy nem azért kérem ezt tőlük, mert bunkó vagyok, hanem mert még nagyon szétszórt vagyok és nem tudnék hosszasan beszélgetni senkivel. Ezt mindenki meg is érette és senki nem tartott bunkónak. Egyetlen emberrel balhéztam össze, na az mondjuk pofátlan volt meg nem tudom, hülye is szerintem egy kicsit. Szóval nekem a foglalkozásom body piercer, és valamelyik hülye felhívott aznap, amikor hazaengedtek a kórházból, hogy mivel már úgyis otthon vagyok, felugrana, és szúrjak neki piercinget. Tőle megkérdeztem, hogy "Ember, te normális vagy? Szerinted pont dolgozni van kedvem amikor 3 napja szültem?" Na ő meg is sértődött rám, igaz, azóta kibékültünk, mert ez több mint egy éve volt, de még mindig azt hiszi szerintem, hogy neki volt igaza. Na majd ha ő fog szülni, őt tuti felhívom aznap, amikor hazamegy a kórházból és emlékeztetem erre :) Mondjuk nem akarok vele bunkózni, csak megkérdezem majd, hogy mit gondol, mennyire tudna most valami óhaj-sóhajnak eleget tenni :)
2008. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyen lelkiismeretfurdalasod. Nekem eszembe sem jutna mar a korhazban megrohamozni a kismamt es a babat, max kuldok egy gratula sms-t. Es szerintem jobb, ha az elso hetekben otthon sem rohamoznak meg, birjon mindenki magaval legalabb az elso 4 hetben. En nem ertem miert kell rosszneven venni, ha az anyuka az elso idoben nem szeretne latogatokat. Van, aki igenyli, van aki nem. Ezen nem kell megsertodni. En kulfoldon elek, igy termeszetes, hogy anyukam jon segiteni az elso idoben, hiszen igy az ember meg gyamoltalanabbnak erzi magat, de ha otthon szulnek, akkor max a szuk csaladtagokat latnam szivesen a korhazban, a baratoknak, mas csaladtagoknak csak kesobb orulnek.
2008. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!