Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van, aki ingázik a munkája és...

Van, aki ingázik a munkája és a család között? Milyen így az élet? Beszéljek a férjemmel arról, hogy én ezt nem bírom itt?

Figyelt kérdés

Budapesten éltünk, én ott is születtem, nőttem fel. Imádtam az ottani életemet/életünket, az a tipikus nagyvárosi lány/nő voltam mindig. Összeházasodtunk, lett egy kisbabánk, úgy terveztük, hogy maradunk a fővárosban, már megvolt a telkünk is, amire építkeztünk volna.


Aztán a férjem kibékült az édesapjával, aminek egyrészt örültem én is nagyon, viszont másrészt akkor kezdődtek a gondok... Apósoméknak van egy cégük, régen a férjem is dolgozott benne, úgy volt, hogy később ő veszi át. Mikor összevesztek, ez a terv füstbe ment, de voltak más munkái, nem is a pénz bántotta, hanem az egész viszály az apjával. Mikor kibékültek és megvolt a nagy összeborulás, a szülők mondták, hogy költözzünk ide, a városba, dolgozzon újra a családi cégben a férjem, mert az apja már nem bírja úgy a munkát, nem is csinálja már akkora szeretettel, lassan szeretne többet otthon lenni. Én ezt az ötletet akkor sem fogadtam kitörő örömmel, de a férjem annyira boldog és lelkes volt, hogy úgy voltam vele, adjunk ennek egy esélyt.


Szeptemberben költöztünk ide, ez egy kisváros. A környéken nincs nagyon semmi, se szórakozási lehetőség, se vásárlási opciók, se jó éttermek, kávézók. Nyáron több a turista, de ilyenkor, télen kb. embert nem látni az utcákon, lehangoló az egész. Nincsenek barátnőim itt, a lányunkkal vagyok napközben (10 hónapos). Annyira utálok itt, hogy mostanában már nem is próbálom meg itthon elütni az időt, hanem amikor a férjem elmegy dolgozni, fogom a babát, kocsiba ülünk és elautózunk Budapestre. Napközben ott vagyunk, vagy valamelyik barátnőmnél, vagy szüleimnél. Akkor érzem, hogy kicsit megint élek... Tudom, ez drámaian hangzik, de hazafele nem egyszer elkap a sírás, mert azt érzem, itt az életünk semerre nem halad, itt nincs hová fejlődni, nincs semmi. Egyedül vagyok teljesen.

Anyósomék, sógornőmék nem rossz emberek, de nagyon más a gondolkodásunk és arra már rájöttem, hogy nem jó sok időt velük töltenem, mert ott vannak az apró súrlódások, amikből könnyen sértődés lesz. De az sem megoldás, hogy én egész nap a babával vagyok, és várjuk haza a férjemet. Szeretnék visszaköltözni Pestre, visszakapni a régi életemet, újra jól érezni magam. De ő meg annyira szeret itt... Pont ezért nem mondtam neki még, hogy nekem ez a hely a pokollal ér fel körülbelül. Nem akarom tények elé állítani, próbálnék valami kompromisszumos megoldást keresni.


160 km az út, forgalomtól függően 1,5-2 óra autóval. Napi szinten ez szerintem sok lenne, de nyilván annak örülnék a legjobban, ha minden nap együtt zárnánk a napot. Szerintem az lenne a legjárhatóbb, ha mondjuk hétfőtől csütörtökig itt lenne, csinálná a munkáját, csütörtök estétől vasárnap estig/hétfő reggelig pedig otthon, Budapesten velünk.

Vagy állítsam választás elé, hogy vagy mi és a költözés, vagy a szülei és a munkája? Nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás.


2023. jan. 31. 20:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mondjuk sokkal furcsább az, hogy egy 10 hónapos gyerek mellett nem találsz elfoglaltságot. Nincs gyerekem, nem vagyok az az ősanya típus, aki a fazék, pelenka családi összetartás háromszögben él. De az, hogy házas emberként a barátnőim miatt vagy unalom ellen utazzak ennyit, számomra elképzelhetetlen. Olyan, mintha nem a lakóhely, hanem a gyerek és a család sztori nem jött volna be neked. Félre ne értsd, nem szeretnék senki zsebében turkálni. De ha ez belefér anyagilag, akkor mi tart vissza attól, hogy egy étterem miatt ennyit utazzatok? Egy 10 hónapos gyerekkel se szórakozni, se éttermezni nem lehet elmenni túl gyakran. A szülők, barátnők is eljöhetnek néha és akkor neked sem kell annyit vezetni. A többi időben viszont magadnak kellene elfoglaltságot találni. Gyerekkel szerintem ez ilyen. Egyébként a volt főnökömre emlékeztetsz. Egyedülálló anyaként vállalt gyereket. Jó anyagi háttér, minden lehetőség adott. Olyan gyönyörű háza van, szép, értelmes gyereke. Pénze annyi, hogy nincs korlátozva, ha programot akar. Mi, akik nála dolgozunk, gyakran beszélgettünk erről, hogy nem bír otthon lenni. Se a gyerek, kert, se a konyha, semmi sem volt elég ahhoz, hogy egy hétvégét otthon töltsön. Lepasszolta a gyereket oviba, suliba, más gyerek szüleihez és ő meg bolyongott a család meg a barátnők között állandóan. Persze,semmi közünk hozzá. Csak mégis, olyan furcsa látni, hogy odahaza minden adott, hogy jól érezd magad és nem bírsz ott maradni. Nem vagyunk egyformák. Nem mindenkinek öröm egy kert vagy egy szép ház, de egy gyerekes nőnek, hogy ne legyen maradása otthon, az nekem mindig olyan furcsa.
2023. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nagyon tévedsz... Nem az életemmel van bajom, hanem az itteni léttel.

A kislányom nonstop velem van, viszem mindenhová. Mint írtam, nagyon jó baba, bárhová el tudok vele menni. Legyen az akár étterem, akár edzés (személyi, csak én vagyok és az edzőm). Utazások alatt sincs vele sosem probléma. Nincs "lepasszolva" a gyerek, velem van. Mindig.

2023. jan. 31. 20:43
 13/111 A kérdező kommentje:
Arról pedig nem én tehetek, hogy beléd azt nevelték, hogy aki anya, az üljön a négy fal között, vagy nézze, ahogy nő a fű a kertben.
2023. jan. 31. 20:45
 14/111 anonim ***** válasza:
33%

Hát igen, ez a kérdés nekem is fura!


Pici gyerek mellett nekem enni, de aludni sem jutott elég időm, nemhogy utazgatni meg szórakozni?!


Örültem, ha van pár perc nyugalmam.


Oké, hogy itt egy nyugis baba lehet, de akkor is úgy vélem, hogy jobb neki a friss, vidéki levegő, mint a főváros zaja, pora.


A probléma viszont az, hogy az anya már utál itt élni és így ebből előbb-utóbb súlyos konfliktus lehet, ha a férje ezt nem fogja megérteni....

2023. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
84%

Én megértelek.

Az első gyerekkel egy ugyan külső kerülteben, de annak a városközpontjában laktunk, volt sok ismerős, barátoknak egykorú babáik, le lehetett menni kirakatot nézegetni sétáltatás címén, jól éreztem magam.

De másfél éves korában jött egy lehetőség, hogy a panelből házba költözhessünk, és kiköltöztünk az agglomerációba. Ekkor visszamentem dolgozni, így nem is volt gond, reggel együtt elindultunk, gyerek a bölcsibe, apa-anya a munkahelyre, délután meg busszal hazavittem a kölköt, ha apja sokáig elvolt.

Aztán jött a második baba, és egy légüres térben találtam magam. Itt helyben nem voltak kisbabás foglalkozások, nem voltak barátaim, senki nem szült velem egyszerre pont akkor, de házat, a környéket szerettem, de rohadtul unatkoztam.

De elkezdtünk kijárni a játszótérre, és összeismerkedtünk más családokkal. A nagy elkezdte az óvodát, és végre újra lett szociális életem. És mire megszületett a harmadik, őt már cipelte újszülött korától a középső kisgyerekes foglalkozásaira, meg az óvodába, meg a játszótérre a haverokkal.

Szóval ne add fel, tél van, a baba meg még pici, most egy nagy nihil az egész, de hidd el nekem, tapasztalat, hogy ahogy jön a jóidő, egyre jobb lesz. Lesznek ismerőseid, és jobban fogod magad érezni, csak tessék cvároson belül menni, és minél több dolgot felfedezni.

Plázázni meg majd évente kétszer felautózhatsz Pestre, ha már nagyon nem bírod. :D

2023. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy az anyák hogy nem tudják, hogy egyik baba sem ugyanolyan?!

Engem is ijesztgettek, hogy aludjam ki magam terhesen, mert ha megszületik a babánk, egy órát nem alhatok végig ébredés nélkül... 2 hetes kora óta végigalussza az éjszakákat, reggel 8-nál hamarabb nem ébred. Nem szokott torkaszakadtából ordítani, sosem volt gond sem a babakocsizással, sem a hordozással, sem az autózással, repüléssel. Sőt, amíg a mózest használtuk, ahogy elindultunk sétálni, azonnal aludt benne. Nem fél az emberektől, akiket ismer, azokkal ott lehet hagyni nyugodtan, mert elvan velük (egyedül az esti altatáshoz kellek szigorúan én).


Budai részen éltünk, ott van a lakásom. A szüleimnek is arra felé van a házuk, zöld minden a környéken. Sokkal tisztább és kellemesebb a levegő, mint itt, ahol kis túlzással lassan már mindent is felhasználnak fűteni... Kicsit sok a sztereotípia, nem?

Budapest csakis koszos, büdös, zajos lesz, míg vidéken mindig jó a levegő és madárcsicsergés van. Akinek kisbabája van, az legyen otthon, mert mosottsz_rnak kell lenni az első 2 évben minimum, mit képzel, hogy van ideje, kedve mások társaságához, vagy kimozdulni.

2023. jan. 31. 20:55
 17/111 A kérdező kommentje:
Nem a plázázás hiányzik, sőt, sosem járok plázákba. Úgy alapból az ottani életem, életünk, az, hogy minden közel volt, mindenre volt lehetőség. Ott van a családom, a barátaink, mindenem.
2023. jan. 31. 20:57
 18/111 anonim ***** válasza:
77%
Ha megteheted menjetek.ne üljetek otthon.ha lesz bölcsi,ovi.kezd tervezi a házatokat(ha jól értem telek van). Lássa a páros hogy foglalkozol vele.és lehet segít benne.mások gondolatom vedd fel az ő ritmusát és csatlakozz a vállalkozáshoz.
2023. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
67%

#11

Valami ilyesmire gondoltam én is.



Történetesen edző vagyok. Elképzelem, ahogy hozod a gyereket az edzésre, kb mint ez táskában hordozható pincsikutyát. Közel egyéves gyerekkel úton lenni, mint a lóxar egész nap? Nekem nem való gyerek, de én legalább belátom. Neked se kellett volna.

2023. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne vedd már bántásnak a plázát, szerintem tényleg tökre együttérző kommentet írtam. Barátaid az új helyen is lehetnek, csak indulj el szerezni. Én azt biztos nem vállalnám, hogy külön éljünk a férjemmel lényegében.
2023. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!